Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-04-22

Mezgimas ilgina gyvenimą

  
Mezgimas ilgina gyvenimą Mezgimas teigiamai veikia širdies darbą.
Fiziologų teigimu, mezgimas sergsti nuo silpnaprotystės.

Senelė, mezganti anūkėliams šiltas kojines žiemai, – tokį vaizdą dabar jau retai pamatysi. Šiuolaikinės močiutės jau retai kada pramogauja megzdamos ar nerdamos. Mezginių paklausa smarkiai krito, viską paprasčiau ir pigiau nupirkti, o ir laiko rankdarbiams vis mažiau lieka.

O, pasirodo, be reikalo numetame į šalį virbalus ir vąšelius! Ypač vyresniame amžiuje, kai itin svarbu užsiimti rankdarbiais.
Neseniai buvo baigti plataus masto tyrimai, per kuriuos aiškintasi, kaip mezgimas veikia moterų sveikatą. Fiziologai ištyrė 1 300 žmonių nuo 70 iki 80 metų sveikatos būklę, iš štai ką nustatė.
 
Mezgimas sergsti nuo senatvinės silpnaprotystės. Skirtingai nei kiti gyvūnai, žmogus pirštais gali atlikti itin delikačius ir tikslius veiksmus. Bet kad plaštakos paklustų, reikia suaktyvinti didžiulius smegenų plotus. Taigi natūralu, kad kuo dažniau ir kuo daugiau kruopštaus darbo atliekame pirštais, tuo geriau treniruojame smegenis ir tuo aiškesnė išlieka sąmonė.
 
Vienas iš tokių subtilių darbų pirštais ir yra mezgimas. Be to, jis dar suaktyvina smegenyse ir judesio bei mąstymo zonas (juk reikia gi skaičiuoti akis, kad pavyktų raštas, jas nerti ant virbalo ir taip toliau).
 
Mezgimas teigiamai veikia širdies darbą. Įrodyta, kad jis mažina širdies raumens susitraukimų skaičių – maždaug 11 dūžių per minutę. Megzdami mes nusiraminame, kraujyje sumažėja pulsą dažninančių streso hormonų, krinta arterinis kraujospūdis, aktyvinama parasimpatinė nervų („poilsio“) sistema. Viso to rezultatas – mažiau susidėvi širdies kraujagyslių sistema. Vadinasi, padaugėja galimybių gyventi ilgai ir laimingai.
Mezgimas gerina nuotaiką. Tyrimai parodė, kad, pradėjus megzti, jau po 15–20 minučių pakyla pasitenkinimo ir laimės hormono endorfino lygis kraujyje. Dėl to iškart pagerėja nuotaika, tamsios mintys pasitraukia.
 
Šios rankdarbių savybės jau išnaudojamos kai kuriose klinikose gydant depresiją. Pacientai mezga tiesiog palatose arba namuose.
 
 
  

Žymos: Sveikata, rankdarbiai, Mezgimas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Šią savaitę desertui - įdomios, keistos, juokingos ar net absurdiškos garsių žmonių mintys apie In ir Yan, juodą ir baltą, vyrą ir moterį..
Pradėsime nuo perfrazuoto posakio: Moterys iš Veneros, vyrai - iš...baro. :)