Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Edita Lankauskienė   |   2014-12-06

Moterų vaidmenys

  
Moterų vaidmenys Viena moteris gyvenime turi keletą vaidmenų.

Ne, kalbėsime ne apie teatrą – apie realų kasdienį gyvenimą. Juk ir jame mes visos prisiimame tam tikrus vaidmenis. Kaip į juos įsijausti, ko tikėtis ir kaip elgtis, kad būtum laiminga?Meilužė
Kai esate kartu, negalite vienas nuo kito atsiplėšti, kai darbe – užverčiate vienas kitą aistringomis žinutėmis, komplimentais ir prisipažinimais. Užtenka tau tik užsiminti, kad viršininkas šiandien pagyrė tavo naują šukuoseną, ir jo akyse įsiplieskia pavydo ugnelė. Bet jei per patį jūsų pasimatymo įkarštį jam paskambins mama, veikiausiai jis atsakys: „Išėjau pasivaikščioti“... ir nutylės, kad jis dabar su mergina. Neverta dėl to nervintis ir iš karto imti graužtis, kad tu jam nesvarbi. Tiesiog šiame santykių etape jis galbūt dar nenori tėvams pasakoti apie jūsų romaną. Žinoma, retkarčiais tau kyla noras papūsti lūpas ir sukelti skandalą. Na, iš tiesų, kodėl į 23 savo žinutes tegavai 21 atsakymą?.. Tačiau audringa tavo reakcija jį gali išgąsdinti. Gali neabejoti, jis aptarinėja tave su savo draugais, ir jam svarbi jų nuomonė.
 
Susitaikyk su tuo. Susitaikyk ir su tuo, kad kėsintis uždrausti jo kiekvieno penktadienio vakaro pasisėdėjimus su vaikystės draugais – taip pat šventvagystė. Būk savarankiška ir susirask sau atskirą įdomų vakaro praleidimo būdą. Tiesa, būtų geriausia, jei neplanuotum kas penktadienį tortų valgymo su draugėmis – kur kas labiau tiktų jogos užsiėmimai, grožio procedūros ar dar kas nors, kas būtų naudinga tavo kūno ir sielos grožiui irsuteiktų tau daugiau pasitikėjimo savimi.
 
Žmona
 
Anksčiau šis vaidmuo uždėdavo moteriai daugybę pareigų, kartais nepakeliamai sunkių ir nedaug tesiskiriančių, pavyzdžiui, nuo meilužės-namų darbininkės. Laimei, laikai pasikeitė, sutuoktinių santykiai tapo lygiaverčiai. Tai reiškia, kad jei tau nepatinka virti pietus, neprivalai mintinai mokytis receptų knygų ir kepti kulinarinius šedevrus. Beje, ir skalbimo–lyginimo–valymo estafetę retkarčiais gali perduoti vyrui.
Tačiau plačiąja prasme moteris tebėra ta pati namų židinio saugotoja, taigi, veikiausiai tau teks inicijuoti baldų perstumdymą namuose ar gražesnės sofos pirkimą. Ir net jeigu virtuvė–skalbiniai–namų tvarkymas nebe vien tavo pareiga, neturėtum pamiršti, kad puoselėti savo išvaizdą ir išlikti savo gyvenimo draugo susižavėjimo objektu – nerašytas, bet privalomas priesakas. Netgi jei jūsų santuoka palaiminta iš aukštybių ir sutvirtinta oficialiu santuokos liudijimu, tai anaiptol nereiškia, kad tavo teisėtam vyrui nesvarbu, kaip tu atrodai. Ir dešimties ar dvidešimties metų šeimyninis stažas – ne pretekstas numoti ranka į savo figūrą ir vis dar galvoti, kad net su nudribusiu pilvu savo išrinktajam visada būsi grožio etalonas. Taigi, žvilgtelk dabar pat į veidrodį ir pagalvok, ar ir šiandien jis tave įsimylėtų? O jei tik kyla bent mažiausia abejonė – vadinasi, laikas peržiūrėti dienos režimą, mitybą, galbūt užsirašyti į sporto salę... Ir nebūtina šių paslapčių atskleisti vyrui – juk kiekviena moteris turi turėti savo paslapčių.
 
Mūza
 
Veikiausiai jis buvo tave beviltiškai įsimylėjęs arba tebedžiūsta dėl tavęs iki šiol. Tačiau tu tokia nepasiekiama, kad jam telieka tik skirti tau kilometrus savo eilėraščių ar meno drobių su viltimi, kad tavo širdis kada nors ims ir suminkštės. Bet tu prie to taip pat įpratai. Kaip ir prie to, kad kiekvienas tavo pasirodymas jo akiratyje priverčia jį tirpte tirpti, nors šalia jo jau seniai sukiojasi draugė. Be abejo, turėti gerbėjų – dar ir kaip malonu. Bet neapsigauk. Turėk omeny, kad užtektų tik kreiptis į tą dūsautoją su kokiu nors realiu prašymu – na, kad ir įkalti vinį į sieną ar panešti tavo lagaminus, – ir jis visiškai sutriktų. Juk jam nė į galvą nešauna, kad tu esi žemiška būtybė su žemiškais poreikiais ir norais. Užuot atvežęs tau vaistų, kai sergi, jis verčiau parašys dar dešimt eilėraščių tavo garbei...
 
 
  

Žymos: Santykiai, Psichologija, Meilė

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Kodėl policininko žmona miegamajame vaikšto lėčiau nei kituose kambariuose?
– Nes miegamajame yra gulintis policininkas.