Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Parengė Edita Lankauskienė   |   2011-07-30

Nori sulieknėti? Suvalgyk obuoliuką!

  
Nori sulieknėti? Suvalgyk obuoliuką! Obuoliai naudingi ir skydliaukės profilaktikai.

Dietologų nuomone, prieš pat valgį labai sveika suvalgyti sultingą obuolį. Tokiu atveju jis suaktyvina virškinamojo trakto veiklą, nes jame esantys polifenoliai padeda suskaldyti su maistu organizmo gaunamus riebalus. Įrodyta, kad žmonės, kurie valgo obuolius prieš pat pietus ar vakarienę, pastebimai lieknėja.

Patys naudingiausi yra švieži obuoliai, bet juose tiek daug organinių rūgščių ir stambių skaidulų, kad net nuo kelių rūgščių vaisių gali paūmėti gastritas, opa ar pankreatitas. Jei tai jūsų „silpnosios vietos“, verčiau rinkitės keptus obuolius. Nors vitamino C juose beveik nelieka, užtat antioksidantų ir pektino bus pakankamai. Organizmas gaus dar daugiau naudos, jei obuolius kepsite su medumi, razinomis, riešutais.
Obuolių sėklose yra jodo – 20-yje mažų sėklyčių sukaupta jodo paros norma. Todėl skydliaukės profilaktikai valgykite obuolius su visomis sėklomis.
 
80–90 proc. obuolio minkštimo sudaro vanduo – štai kodėl obuoliai tokie sultingi. Be to, juose yra 5–14 proc. sacharozės, organinių rūgščių (šviesina dantų emalį) ir pektinų – jie absorbuoja cholesterolį, todėl obuoliai taip naudingi visiems, kurie turi širdies ir kraujagyslių problemų. Valgyti obuolius rekomenduojama esant avitaminozei ir anemijai. Minkštime yra ir polifenolių bei antioksidantų. 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Žmona rausiasi spintoje:
– Petrai! – šaukia ji vyrui, – prieš savaitę nusipirkau knygą apie ilgaamžiškumą, o dabar nesugebu rasti.
– Nesirūpink, – ramina vyras, – aš ją išmečiau. Labai jau tavo motina ja susidomėjo...