Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Parengė Edita LANKAUSKIENĖ   |   2010-04-09

Nuo vaisių irgi storėjama

  
Nuo vaisių irgi storėjama

Valgydami per daug vaisių galite priaugti svorio ir susigadinti dantis, perspėja mokslininkai iš Londono karališkojo koledžo.

="line-height: 150%">Vaisiai garsėja kaip sveikas produktas. Stengiamės jų valgyti kuo daugiau, įdedame vaikams po obuolį priešpiečiams, valgome vaisių salotas pietums, užkandžiui renkamės bananus... Tačiau pasirodo, kad vaisių perteklius kai kuriems iš mūsų yra tiesus kelias į nutukimą. Visų pirma tiems, kurie jau turi antsvorio, serga diabetu ir kurių cholesterolio lygis kraujyje aukštas.
Vaisiuose gausu fruktozės, jie labai kaloringi. Fruktozė klastinga – ji neleidžia pajusti sotumo jausmo, ir žmogus paprasčiausiai persivalgo. Be to, vaisiai padidina gliukozės kiekį kraujyje, o tai kenksminga esant diabetui, taip pat padidina trigliceridų lygį – tai jau rizikinga širdžiai ir kraujagyslėms.
Mokslininkai nerekomenduoja sveikiems žmonėms atsisakyti vaisių, tačiau tiems, kurie atsidūrė diabeto, nutukimo ir širdies ligų rizikos zonoje, žinomą formulę „5 vaisiai per dieną“ jie siūlo pakeisti į „1 vaisius ir 4 daržovės per dieną“.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vyras sako žmonai:
– Jeigu aš užtruksiu komandiruotėje ir nespėsiu grįžti iki Naujųjų Metų, aš tau pasiųsiu sveikinimo telegramą.
– Gali ir nesiųsti. Aš ją jau skaičiau, ji guli tavo švarko kišenėje...