Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Parengė Egidija Lekavičienė   |   2011-05-16

Paprasta – bet anaiptol ne prasta!

  
Paprasta – bet anaiptol ne prasta!

Laukus ir pievas jau nutvieskė skaisčiai geltona spalva – pražydo pienės. Ar žinote, kad kiaulpienė yra viena iš labiausiai vertinamų vaistažolių? Ji vadinama net gyvybės eliksyru: gerina medžiagų apykaitą, valo ir stiprina organizmą, turi daug antioksidantų. Paskubėkite jų prisirinkti!

 
Valgomos visos kiaulpienės dalys. Kad lapai nebūtų kartūs, prieš vartojant juos reikia nuplauti ir pusvalandį palaikyti sūdytame šaltame vandenyje. Jauni lapeliai dedami į salotas, jais gardinami mėsos, žuvies patiekalai. Iš kiaulpienių verdamos sriubos, gaminami įdarai.
Pavasarį kasamos ir kiaulpienių šaknys. Nuvalytos, nuplautos šaltu vandeniu bei perskeltos perpus vytinamos, kol nebeteka pieno sultys, po to džiovinamos gerai vėdinamoje patalpoje. Šaknyse yra karčiųjų glikozidų, dervų, inulino, sacharidų, vitamino C, karotinoidų, flavonoidų, organinių rūgščių.
 
Labai nesunku pasigaminti ir kiaulpienių kavos, kuri suteiks daug žvalumo. Šaknis švariai nuplaukite, nusausinkite, supjaustykite ir išdžiovinkite orkaitėje (40 °C). Prieš vartojimą truputį paskrudinkite ir sumalkite kavamale. Tuomet teliks miltelius užplikyti verdančiu vandeniu ir mėgautis ypatinga sveikuoliška kava.
 
Kiaulpienės ilgai nežydės, tad šiek tiek jų žiedų užsišaldykite – rudenį ar žiemą tikrai pravers gurkšnelis kitas plikytos kiaulpienių žiedų arbatos.
 
 
Pienių žiedų „medus“
 
Padeda nuo bronchito, astmos, kraujagyslių užkalkėjimo, skanu įsidėti ir šiaip į arbatą.
Jums reikės: lygiai 400 pienių žiedų; 2 gerai nuplautų ir supjaustytų citrinų, 2 l vandens.
15 min. viską virkite, 24 valandas palikite pastovėti kambario temperatūroje, po to perkoškite, pienių žiedus nuspauskite. Pridėkite 2 kg cukraus ir virkite ant lėtos ugnies dar 1 val.
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Aš esu geros formos. Deja, ta forma apskritimas.