Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Edita Lankauskienė   |   2015-01-03

Pasigaminkime… laimės

  
Pasigaminkime… laimės Tapti laimingais nesunku, tik reikia pasistengti.

Užsimanei būti laimingas? Prašom! Galime nuoširdžiai patarti, kaip elgtis, ka organizmas imtų gaminti laimės hormonus. Taigi, kaip pasijusti laimingam, ką reikia daryti ir kas kategoriškai draudžiama?

 Pirmas patarimas. Ar žinote, kad plaukikų ir bėgikų nuotaika būna pakili, užtat labai dažnai bėgimas skiriamas net gydant depresiją. O paslaptis čia štai kur: tikslingai judant raumenims, organizme prasideda tam tikri procesai, ir jis ima išskirti gerą nuotaiką sukeliančius hormonus. Jie tarsi tilteliai užpildo tarpus tarp nervinių skaidulų ir atveria vartus signalui peršokti iš vienos ląstelės į kitą. Tai, kas malonu, tampa dar maloniau, kas nemalonu – dar nemaloniau.
Antras patarimas. Jei norite būti laimingi, jokiu būdu negalima ilgai tūnoti tamsoje: šviesa, kaip, beje, ir šiluma, suteikia laimės pojūtį, o tamsa verčia jaustis nelaimingu.
 
Trečias patarimas. Užsiimkite tuo, kas jus domina. Laimės hormonai suaktyvėja ir įsitraukus į įdomią veiklą.
 
Ketvirtas patarimas. Įsimylėkite! Juk įsimylėjus irgi viskas vyksta panašiai.
 
Penktas patarimas. Beje, šokoladas ir kakava taip pat turi įsimylėjimo hormono, gerina nuotaiką (žinoma, tik tol, kol neatsiranda antsvoris…). Linksmumą sužadina liesas ir vegetariškas maistas, o kai gauname per daug riebalų, nuotaiką gerinančio hormono išsiskyrimas mažėja.
 
Šeštas patarimas. Įtraukite į savo maisto racioną patiekalus iš grūdų. Jie visi puikiai kelia ūpą, o pats didžiausias stebuklas yra avižinė košė. Nustatyta, kad daug avižinės košės valgę vaikai yra ypač laimingi, o moterys – ypač gražios (ne veltui avižinė košė dar vadinama grožio koše).
 
Septintas patarimas. Ką daryti, jei sugedo ūpas, o visai nenorite ilgai būti surūgę? Ogi pasimokykite juoktis, ir pamatysite – nuotaika pasitaisys. Atsistokite prieš veidrodį ir ritmingai plodami dainuokite cha-cha-cha, cho-cho-cho, chi-chi-chi. Galite ir pasimaivyti. Nesvarbu, ar nuoširdžiai juokiatės, ar vaidinate, kūnas tuoj pat ima reaguoti ir išskiria laimės hormonus. Ir nuotaika tučtuojau ima taisytis.
Sveikiname – tikslas pasiektas!
 
Aštuntas patarimas. Ar pagalvojote, kodėl glostomos katės ima murkti. Be abejo, iš laimės ir malonumo. Jei sugebėtume, ir mes veikiausiai tą patį darytume. Meilė mus pasiekia per odą. Vargu ar gali būti kas maloniau, nei būti glostomam ar apkabinamam, glebėsčiuojamam, švelniai masažuojamam. Vargu ar gali kas nors taip paguosti, kai sunku, kaip švelnus prisilietimas. Juo mes galime suteikti žmogui tai, ko tikriausiai kiekvienas trokšta: meilės, saugumo, pasitikėjimo. Psichologai netgi tvirtina, kad žmogui įgimtas poreikis kūnu jausti kontaktą. Tai ar ne savaime suprantama, kad mylimą žmogų visuomet turėtume pasitikti ir išlydėti bučiniu – bent jau į skruostą, ir tuomet galim tikėtis iš jo sulaukti to paties. Nepamirškime šito – kad išsaugotume tai, ką dauguma įsimylėjėlių laikui bėgant praranda: gebėjimą net kasdienybėje būti švelnūs vienas antram. O taip išsaugosime ir labiausiai kiekvieno žmogaus trokštamą būseną – laimę.
 
Dėl laimės hormonų žmogus ne tik labiau savimi pasitiki, bet ir yra gražesnis bei linksmesnis. O laimingi žmonės yra ir sveikesni: jie turi daugiau imuninių ląstelių. Tad ar ne pats laikas apsispręsti?
 
 
 
  

Žymos: Psichologija,, Patarimai, Laimė

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Mergina, grįžusi iš povestuvinės kelionės, skambina motinai:
– Mama, aš siaubingai laiminga...
– Įdomu, greičiau pasakok.
– Na, klausykis: vakar pirmą kartą paruošiau vyrui pietus.
– Tikiuosi pasisekė?
– Dar ir kaip! Jis nusprendė pasamdyti virėją.