Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

www.sakubona.lt   |   2015-08-08

Pasinaudok dėkingumo galia

  
Pasinaudok dėkingumo galia
© Pixabay.com
Mūsų Visatą valdo ne atsitiktinumai ir ne sėkmė.
Kai ką nors gauni, visada sakyk ačiū!

Padėkoti gavus saldainį mamos mus išmoko dar vaikystėje. Bet ar žengdami vingiuotu gyvenimo keliu visada prisimename, kad dėkingumas yra galia, atverianti mums beribę energiją ir gausą – tiek vidinę, tiek išorinę. Wesas Hopperis savo knygoje „Nuostabi dėkingumo galia“ („The Astonishing Power of Gratitude“) ne tik vaizdžiai parodo, ką laimime nuolat būdami dėkingi ir dėkodami, bet ir atkreipia dėmesį į tai, kas mums trukdo būti dėkingiems. Pasak „Sakubonos“ lektorės Ilonos Tamošiūnienės, galbūt šios W. Hopperio mintys kam nors padės apsispręsti ir pradėti praktikuoti dėkingumą savo gyvenime. O rezultatų tikrai nereikės ilgai laukti – gyvenimas taps kur kas nuostabesnis.

Trūkstama grandis
Tiek internete, tiek už jo ribų rasime gausybę informacijos apie tai, kaip būti sėkmingu žmogumi. Esu tikras, kad kiekvienas iš jūsų žino, jog reikia turėti aiškų tikslą, stiprų tikėjimą, suprasti žmonių elgesio motyvus ir žinoti būdus, kaip daryti įtaką kitiems. Jeigu jūs bent kažkuo panašūs į mane, jūsų namuose, ko gero, yra knygų lentyna su Bobo Proctoro, Jimo Rohno, Dano Kennedy‘o ir kitų žinomų sėkmės mokytojų knygomis. Ši kolekcija neįkainojama. Bet kas atsitinka, kai mes jaučiame, kad darome daugybę veiksmų, aprašytų tose knygose, ir vis tiek nė per žingsnį nepajudame iš ten, kur esame, į tą gyvenimą, kurio norime? Ar gali būti, kad mūsų sėkmės plane trūksta kažkokios grandies?
 
Trūkstama grandis – tai visai paprasta idėja, tik ją, deja, ne visada lengva įgyvendinti. Tai – viena iš tų gyvenimo išminčių, kurių mane mokė Mama ir kuri pasirodė esanti teisinga. Mama man nuolat kartodavo: „Kai ką nors gauni, visada sakyk ačiū!“ Po šiais žodžiais slypi daug daugiau, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio.
 
Jūs galite sakyti: „Palauk, žmogau. Aš įdėjau tiek darbo į šį verslą ir viską padariau savo jėgomis. Ir galiu tai įrodyti. Kam, už ką ir kodėl aš turėčiau dėkoti?“ Prie klausimo „Kam?“ mes dar prieisime, o kad atrastume atsakymą į klausimą „Kodėl?“, mums reikia pasižiūrėti į Visatą, kurioje gyvename.
 
Mūsų Visatą valdo ne atsitiktinumai ir ne sėkmė. Mes gyvename Visatoje, kurioje egzistuoja konkretūs dėsniai. Nuspėjami, pasikartojantys ir aiškūs įstatymai. Geriausia knyga, kurią man teko skaityti apie Visatos dėsnius – tai Wallaceo Wattleso knyga „Naujasis mokslas apie turtą“ („The Science of getting rich“). Savo knygoje autorius rašo, kad egzistuoja dėkingumo įstatymas, ir jeigu jūs norite gauti tuos rezultatus, kurių tikitės, jums būtina jį suvokti.
 
Kaip veikia dėkingumo įstatymas?
 
Dėkingumo įstatymo esmė yra priežasties ir pasekmės dėsnis. „Dėkingumo įstatymas – natūralus dėsnis, sakantis apie tai, kad veiksmas yra lygus atoveiksmiui ir turi priešingą jam kryptį.“ Mes žinome: kad ir kam skirtume savo dėmesį ir energiją – teigiamiems ar neigiamiems dalykams – visa tai anksčiau ar vėliau atsiras mūsų gyvenime. Visata ir mūsų pasąmonė negali atskirti, gerai tai ar blogai, ir vienodai supranta tiek baimę, tiek entuziazmą. Kai kam nors skiriame savo energiją, mes išreiškiame savo pageidavimą, kad tai būtų mūsų gyvenime. Todėl taip svarbu skirti energiją tam, ko norime, o ne tam, ko nenorime.
Dėkingumas labai svarbus, nes būtent jis priklauso Visatos įstatymams, kurie kuria itin aukštas teigiamas energijos vibracijas. Jis pasižymi galinga traukos jėga. Pasak W. Wattleso, būtent šis dėsnis leidžia mums atkurti ryšį su Šaltiniu: „Jūs negalite naudotis dideliu energijos kiekiu nereikšdami dėkingumo, nes būtent jis palaiko jūsų ryšį su jūsų galios šaltiniu. Mūsų viduje esanti kūrybinė galia transformuoja mus į tai, kam mes skiriame savo dėmesį. Dėkingas protas nuolat susikoncentravęs į gerus dalykus, vadinasi, jis ir kuria gerus dalykus.“
 
Vadinasi, jeigu mes esame dėkingi už viską, ką turime, – mes fokusuojame dėmesį į tai, ko norime. Tai – vienas iš būdų įsitikinti, kad mes energiją skiriame savo norams ir atimame ją iš abejonių,  baimių ir viso to, ko nenorime. Būtent todėl tie, kurie moko formuoti tikslus ir jų siekti, pataria įsivaizduoti juos jau pasiektus ir būti dėkingiems už tai jau DABAR.
 
Praktikuodami dėkingumą jūs nukreipiate galingą energijos srautą į tą gyvenimą, kurį norite gyventi, į savo tikslus ir svajones. Jūs galite galvoti: „Jeigu dėkingumas toks jau svarbus, visi tai suvoktų, naudotų ir būtų laimingi.“ Taip, tačiau aš aptikau, kad dauguma žmonių, patys to nesuvokdami, pažeidžia šį įstatymą ir patys atstumia tą sėkmę, kurios taip ieško.
 
Klaidos, pažeidžiančios dėkingumo įstatymą
 
Žmonės daro 5 pagrindines klaidas, kurios ir pažeidžia dėkingumo įstatymą. Šios klaidos yra susijusios su mūsų mąstymo klaidomis ir klaidingais įsitikinimais. Kaipgi jas ištaisyti?
 
Pradėsiu nuo klausimo, kurį A. Einšteinas pavadino pačiu svarbiausiu klausimu. Atsakyti į jį gali tik kiekvienas sau.
 
A. Einšteino klausimas: Ar Visata yra draugiška jūsų norų atžvilgiu?
 
Gali pasirodyti keista, kad toks mokslininkas kaip Einšteinas daro prielaidą, jog Visata gali turėti išankstinę nuomonę apie tai, ar mes verti sėkmės, ar ne. Tačiau aš manau, kad jis mums siūlo nuspręsti, kaip vertinti Visatą – kaip paprastą ar kaip sudėtingą? Dar kitaip – ar Visatoje visiems visko yra pakankamai? Ir tai, kaip mes atsakome į šį klausimą, daug ką keičia. Jeigu mes galvojame, kad Visatoje yra ribotas „visko“ kiekis, ir to „visko“ nori daugybė žmonių, tada gyvenimas bus sudėtingas. O būtent taip daugelis ir galvoja. Tokį mąstymo būdą galėtume pavadinti „nepakankamu“. Jo pagrindą sudaro „trūkumas“. Būti dėkingam, kai visada kažko trūksta, yra labai sunku. Toks įsitikinimas kuria konkurencijos dvasią, kurios pagrindinė idėja:, kad gautum, ko nori, turi atimti tai iš kito. Tokia įsitikinimų sistema kelia nuolatinę baimę ir nerimą.
 
Ar žmogus gali būti dėkingas, jeigu jis galvoja, kad Visata – labai sudėtinga vieta gyvenimui? O jeigu dar jo mąstymo būdas nuolat formuoja situacijas, kurios tik patvirtina tokio įsitikinimo teisingumą?
 
Pamėginsiu jums parodyti, kokia iš tikrųjų turtinga mūsų Visata. Ir mokslo žmonės, ir dvasiniai mokytojai vienbalsiai tvirtina, kad viskas yra sukurta iš vienos pirmapradės materijos. Mokslininkai tai vadina energija. Tad kiek dar yra tos energijos, galinčios sukurti visa, ko mums reikia? Vienų mokslininkų atlikti kosminės erdvės tyrimai teigia, kad visai Visatai sukurti buvo panaudota tik 4 proc. pirminės energijos, o tai reikštų, kad dar yra 96 proc. nepanaudotos energijos, kurios užtektų sukurti dar 25 Visatoms. Toks teiginys įrodytų, kad Visatoje užtenka visko ir kiekvienam.
 
Todėl aš siūlau pasirinkti kitą mąstymo būdą ir pradėti matyti turtingą ir gausų Šaltinį, o ne nuolatinį trūkumą. Mes galime nuspręsti sukurti savo sėkmę, o ne konkuruoti dėl besibaigiančių išteklių. Pasirinkę tai liausimės būti aplinkybių aukomis ir išreikšime savo valią gyventi savo gyvenimą. Tokiu būdu suvokti Visatą – tai pirmas žingsnis dėkingumo praktikoje. 
 
Kaip sužadinti dėkingumą savo širdyje?
 
Japoniškos „Naikan“ metodikos autorius Ishin Yoshimoto teigė, kad mūsų gyvenimo patirtis pagrįsta ne pačiu gyvenimu, o tuo, kam mes skiriame dėmesį. Šis metodas padeda pamatyti, kiek daug pasaulis dovanoja dalykų, už kuriuos galite dėkoti. Kad pamatytum, kaip pasaulis rūpinasi tavimi, tereikia nukreipti žvilgsnį į savo vidų.
 
Kiekvieną vakarą skirkite keliolika minučių prabėgusiai dienai apmąstyti ir atsakykite į tris klausimus.
 
1. Ką šiandien aš gavau iš kitų?
 
Pasistenkite prisiminti kuo daugiau detalių. Mylimo žmogaus šypsena, kavos puodelis, paukščių čiulbesys... Galbūt šiandien jums užleido vietą autobuse? Ar prilaikė duris, kad galėtumėte praeiti?
 
Nesigilinkite, kodėl tie žmonės taip padarė, tai nesvarbu. Jeigu kieno nors veiksmai jums buvo naudingi, tai ir yra priežastis dėkingumui. Prisiminkite, ar tuo momentu jūs išreiškėte savo dėkingumą, ar priėmėte tai kaip savaime suprantamą dalyką? Ar apskritai pastebėjote, kad jums kažkas kažką davė?
 
2. Ką šiandien aš daviau kitiems?
 
Atkreipkite dėmesį į tuos savo poelgius, kurie galėtų būti laikomi dovana jus supančiam pasauliui. Galbūt išplovėte puodelį, kurį turėjo išplauti kitas? Ar paskambinote žmogui, kuris seniai norėjo su jumis pabendrauti, bet jūs neradote tam laiko? O gal nusišypsojote nepažįstamam praeiviui ir pakėlėte jam nuotaiką? Panėšėjote krepšį senutei? Ir vėl – nesvarbu, kodėl tai darėte. Gali būti, kad daugelį savo poelgių jūs vertinate kaip kasdienius ir nereikšmingus, bet galite netikėtai aptikti, kad nelaukdami ovacijų ir padėkų per dieną padovanojote pasauliui nemažai vertingų dalykų ir taip prisidėjote prie gražesnio pasaulio kūrimo.
 
3. Kokių problemų ir nepatogumų jūsų poelgiai sukėlė kitiems žmonėms?
 
Dažnai mes tiesiog nenorime matyti, kaip kuriame mažesnes ar didesnes problemas kitiems. Arba teisdami kitus stengiamės nepastebėti, kad dažnai mes esame tokie patys, kuo kaltiname kitus. Bet sau mes visuomet randame pateisinimų. 
 
Atsakymai į šį klausimą puikiai „pastato į vietą“ mūsų ego, parodydami jam, kad Žmogaus gyvenimas neįmanomas be Gerumo ir Meilės.
 
  

Žymos: Psichologija, Dėkingumas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Biblioteka sugalvojo, kad, jei kuris skaitytojas pames knygą, jis bus nubaustas taip pat, kaip pagrindinis tos knygos veikėjas. Kažkodėl po to moterys labai dažnai pameta knygą ,,50 pilkų atspalvių“...