Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

alfa.lt   |   2018-11-12

Psichologai: tėvai daro nesąmoningą įtaką mūsų partnerių pasirinkimui

  
Psichologai: tėvai daro nesąmoningą įtaką mūsų partnerių pasirinkimui
© pixabay.com
Per naujausią apklausą daugiau kaip pusė (57 proc.) santuoką sudariusių vyrų pareiškė, kad jų partnerė ir motina yra skirtingos ar net neturi nieko bendro.

„Mama – geriausia iš visų moterų“, – įsitikinę dauguma berniukų ir jaunuolių. Kai jie suauga ir ima dairytis sau partnerės, pamiršta savo buvusį susižavėjimą motina ir mano, kad ji neturės jokios įtakos jų pasirinkimui.

„Jie klysta“, – sako vokiečių psichologas Ericas Hegmannas, remdamasis mokslininkų atliktų tyrimų rezultatais. Per naujausią apklausą daugiau kaip pusė (57 proc.) santuoką sudariusių vyrų pareiškė, kad jų partnerė ir motina yra skirtingos ar net neturi nieko bendra. Tik kas dešimtas įžvelgia panašumų tarp abiejų svarbiausių savo gyvenimo moterų. Tokie apklausos rezultatai. Vis dėlto psichologas E. Hegmannas tvirtina, kad realybė atrodo kiek kitaip. Mat dauguma žmonių rinkdamiesi sau gyvenimo partnerį nesąmoningai pasiduoda tėvų įtakai. Anot eksperto, tai esąs geras ženklas.
„Taip atsitinka tada, kai asmuo vaikystėje puoselėjo labai glaudžius teigiamus ryšius su priešingos lyties tėvu. Mes gyvenime ieškome pozityvios elgsenos ir charakterio bruožų“, – sako E. Hegmannas, neseniai išleidęs knygą „Meilės instrukcija“. Kokie kriterijai nulemia partnerio pasirinkimą? „Dairydamiesi partnerio, mes ieškome sau pažįstamų dalykų, kad pasijustume jaukiai ir vertinami. Svetimi bruožai daugumai žmonių ieškant partnerio nesukelia susižavėjimo. Išimtis yra sekso paieškos. Tada įsijungia mūsų dauginimosi instinktas, nes evoliucijos atžvilgiu sėkmingiausi būna skirtingi ryšiai“, – aiškina E. Hegmannas.
 
Visos apklausos patvirtino: žmonės ieško tokio partnerio, iš kurio tikisi palaikymo, rūpesčio, dvasinio artimumo, supratimo. Visa tai mes pirmą kartą patyrėme iš savo tėvų ir susiformavome atitinkamą supratimą apie prieraišumo santykius. Visai logiška, kad suaugę bandome pakartoti savo teigiamą patirtį. Ko ieško moterys? Moterys ieško vyrų, kurie būtų panašūs į jų tėvus. Pirmiausia, optiškai. Šį dėsnį patvirtino neseniai mokslininkų atliktas tyrimas. Kuo intensyvesnis ir pozityvesnis buvo moters ryšys su tėvu vaikystėje, tuo didesnis jos pasirinkto vyro panašumas į tėvą. Tokius tyrimų rezultatus psichologė Glenn Weisfeld ir jos kolegos iš Detroito universiteto paskelbė moksliniame leidinyje „Proceedings of the Royal Society – Biological Sciences“.
 
Ko ieško vyrai? Vyrų antrosios pusės pasirinkimui taip pat turi įtakos jų santykiai su motina. Beveik 80 proc. vyrų su aukštuoju išsilavinimu, kurių motinos buvo baigusios kolegijas, vedė moteris su kolegijų diplomais. Iš vyrų su aukštuoju išsilavinimu, kurių motinos taip pat turėjo aukštąjį išsilavinimą, 67 proc. pasirinko gyvenimo partneres su universitetiniu išsilavinimu. Tokius tyrimų rezultatus gavo Christine Whelan ir Christie Boxer iš Ajovos universiteto. Jos įvertino surinktus duomenis apie 3700 amerikiečių. Motinos nulemia išsilavinimo lygį, kurio jų sūnūs reikalauja iš savo antrųjų pusių. Tai turi svarbią reikšmę ir šeimos pajamoms, kurių tikimasi. Kita vertus, vyrai retai pasirenka moterį, kurios išsilavinimo lygis pranoksta jų motinos lygį.
  

Žymos: Santykiai, Psichologija, Meilė

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Kokia didžiausia bausmė gresia už dvipatystę? Dvi uošvės!