Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Edita Lankauskienė   |   2013-11-09

Sekso svarba poros gyvenime

  
Sekso svarba poros gyvenime Poros, nuolat užsiimančios seksu nėra laimingesnės nei rečiau juo užsiimančios.

Kaip gyvena poros, patenkintos savo seksualiniu gyvenimu? Užsiiminėja meile penkis kartus per dieną? Lanko tantrinius seminarus? Graibstyte graibsto visas naujoves, vos spėjusias pasirodyti erotinių prekių parduotuvėse. Seksologai paneigia šiuos stereotipus.

 Šiandien, kai kalbama apie seksą, aptarinėjami patys įvairiausi dalykai: kompleksai, neįgyvendintos fantazijos, G taško paieškos ir įmantriausios technikos – kalbama apie ką tik norite, tik – ne apie laimę. O be reikalo! Juk, pirmiausia, seksas – tai šansas pasidovanoti džiaugsmo, net jei apie jį kalbėsime neturėdami omeny to didingojo jausmo – meilės.
Psichologas ir seksologas Pascalis de Sutteras remdamasis tyrimais atskleidė, kad žmonėms, patenkintiems savo intymiuoju gyvenimu, neiškyla būtinybė griebtis akrobatinių pratimų. Be abejo, kiek žmonių, tiek ir seksualumo tipų, bet šis psichologas siūlo keletąvisiems bendrų sėkmės taisyklių.
 
Pirmiausia, jis rekomenduoja nesivaikyti aukštų rodiklių ir pirmenybę teikti ne kiekybei, o kokybei. Kitas būtinas punktas – pakantumas, didelis pakantumas (beje, įskaitant ir žingsnių „į šoną“ toleravimą, ir jokiu būdu nevartojant žodžio „išdavystė“ – esą tai skamba perdaug negatyviai). Ir galiausiai specialistas nurodo konkretų skaičių: du–keturi „artumo“ kartai per savaitę... „Seksą, kaip prisiminimus ar gražų sodą, reikia puoselėti. Ir kad taptum laimingas, reikia tam atiduoti savo energijos dalį“. O to rezultatas bus užburtasis ratas: Laimingi žmonės dažniau mylisi – ir dėl to tampa dar laimingesni!
 
Ne seksas svarbiausia
 
Jei vyras ir moteris dažnai žaidžia meilės žaidimus, tai geras ženklas. Bet jei jie sėkmingai išgyvena tam tikrus laikotarpius be sekso – irgi puiku! Daugelis šeimos santykių specialistų tvirtina, kad vyras turi paklusti žmonos norui. Pasak jų, moteris, kuri neprivalo paklusti vyro seksualiniam refleksui, visuomet jausis laimingesnė...
 
O ar apskritai galima būti laimingam be tam tikros orgazmų dozės? Vyrai ir moterys, susikoncentravę ties savo orgazmais, įsitikinę, kad būtent jie ir yra absoliutus laimės kriterijus. O juk yra tūkstančiai kitų būdų patirti pasitenkinimą, tvirtina šeimos santykių specialistai. Ir kaip vieną svarbiausių įvardija sugebėjimą jausti pasitenkinimą bendraujant vienas su kitu ne tik lytinio akto metu.
 
Pasak P. de Suttero, vakariečiai nemoka gyventi dabartimi. Jie nuolat išgyvena dėl to, ką pagalvos kiti, nuolat abejoja, nuolat ko nors bijo... O juk lovoje būtina pamiršti baimes! Deja, tai padaryti ne visiems pavyksta. Seksologams tenka konsultuoti daugybę moterų, kurios negali atsipalaiduoti vien todėl, kad nuolat galvoja, ką turi daryti ir ko daryti neturėtų...
  

Žymos: Santykiai, Šeima

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Skelbimas psichiatrijos skyriuje:

„Pacientų nuomonė gali nesutapti su medicinos personalo nuomone.“