Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2010-11-29

Sergamumas peršalimo ligomis Lietuvoje auga

  
Sergamumas peršalimo ligomis Lietuvoje auga mažiausias sergamumas gripu registruotas Tauragės regione.

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, 47-ąją šių metų savaitę (lapkričio 22–28 d.) sergamumas gripu ir ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų sukeltomis ligomis Lietuvoje, lyginant su prieš tai buvusia savaite, padidėjo.

="text-align: left">Bendras didžiųjų Lietuvos miestų sergamumo sezoniniu gripu ir ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų sukeltomis ligomis rodiklis praėjusią savaitę – 47,5 atv./10 000 gyv. Praėjusių 2009–2010 metų gripo sezono atitinkamo laikotarpio rodiklis buvo 196,8 atv./10 000 gyv. – gripo epidemijos laikotarpis.
 
Šiuo metu mažiausias sergamumas gripu registruotas Tauragės regione (33,2 atv./10 000 gyv.), didžiausias – Kauno regione (54,5 atv./10 000 gyv.). Vilniuje serga 54,4 gyv. iš 10 000. Iš savivaldybių, Valstybinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos duomenimis, didžiausias sergamumas yra Marijampolės, Šiaulių, Visagino miestuose ir Jurbarko, Šalčininkų rajonuose.

Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, beveik visose šalyse registruojamas žemas sergamumas gripu ir ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų sukeltomis ligomis. Tik Bulgarija praneša apie vidutinį sergamumo aktyvumą. Prieš kelias savaites gauti 9 pranešimai iš Rumunijos apie sunkios ūminės viršutinių kvėpavimo takų infekcijos (SARI) atvejus. Daugelio Europos šalių patirtis rodo, kad į gripą panašias ligas ir ūmines kvėpavimo takų infekcijas šiuo metu sukelia ir kiti kvėpavimo takų patogenai, o ne tik gripo virusas. Nuo 40-os šių metų savaitės 70 proc. visų išskirtų gripo virusų sudaro A tipo gripo virusas (net 77 proc. pagal subtipavimą sudaro pandeminis A (H1N1) gripo virusas).
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vyriausiasis gydytojas klausia uždususio paciento:
– Todėl, kad seselė pasakė: „Prašau be panikos! Apendicito operacija pati lengviausia…“
– Na ir kas? Tai tiesa.
– Taip, taip. Bet ji pasakė ne man, o tam jaunam chirurgui su skalpeliu!