Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Parengė Edita Lankauskienė   |   2011-11-06

Skanios sriubos paslaptys

  
Skanios sriubos paslaptys Labiausiai sriubos skonis, be abejo, priklauso nuo sultinio.

Ir sušildo, ir pamaitina – gera sriuba rudenėjant iš tiesų pamalonina skrandį. O ar mokame ją išvirti taip, kad namiškiai – ne tik suaugusieji, bet ir vaikai – išvalgytų lėkštę iki dugno ir dar paprašytų antros porcijos? Štai keletas paprastų skanios sriubos „paslapčių“.

Morkas ir svogūnus į sriubą geriau dėti kiek pakepintus. Pirmiausia keptuvėje įkaitinkite aliejų, tuomet suberkite supjaustytus svogūnus ir kepkite 2–5 min., po to sudėkite susmulkintas morkas, jei turite – ir petražolių ar salierų šaknis (8–10 min.).
Pomidorų padažo dėkite į daržoves prieš baigdami jas kepinti, nes jei įdėsite, kol daržovės dar tebebus žalios, jos pasidarys kietos.
 
Jei į sriubą dėsite miltų, juos taip pat pakepinkite, kad įgautų auksinį atspalvį.
Prieskonius (lauro lapus, pipirus, gvazdikėlius, druską ir pan.) dėkite taip pat sriubai jau baigiant virti.
Daržoves pjaustykite tokios formos gabalėliais, kokios formos bus kiti sriubos ingredientai. Pavyzdžiui, į kruopines sriubas tiks daržovės, supjaustytos mažais kubeliais, o į sriubas su vermišeliais – daržovės, supjaustytos lazdelėmis. Jei kopūstus pjaustote kvadratėliais, visas kitas daržoves supjaustykite taip pat kvadratėliais.
 
Labiausiai sriubos skonis, be abejo, priklauso nuo sultinio. Dažniausiai šeimininkės naudoja mėsos, žuvies, grybų, kartais – vien daržovių sultinių kubelius arba pačios verda sultinį, pvz., iš kaulų. beje, avienos ar jautienos kaulus reikia virti ilgiau nei kiaulienos.
 
Ir svarbiausia: sriubą, kaip ir bet kokį kitą maistą, virkite su meile – tuomet dėl jos skonio tikrai nekils jokių problemų...
 
Moliūgų sriuba
4 porcijoms reikės:
 
800 g kubeliais susmulkinto moliūgo;
3 šaukštelių alyvuogių aliejaus;
2 svogūnų;
0,5 l daržovių arba vištienos sultinio;
120 ml grietinėlės;
4 riekelių grūdėtos duonos skrebučiams
Saujos džiovintų moliūgų sėklų
Puode ant įkaitinto aliejaus truputį apkepinkite svogūnus (kol suminkštės), suberkite moliūgų kubelius ir dar pakepkite 8-10 minučių, kol  jis ims minkštėti ir gelsti.
Supilkite sultinį, virkite ant mažos ugnies apie 10 minučių, kol moliūgas visiškai suminkštės, baigdami virti paskaninkite druska, pipirais. Supilkite grietinėlę, dar užvirinkite, nukaiskite ir sutrinkite elektrine trintuve.
 
Duonos riekeles supjaustykite nedideliais kubeliais ir paskrudinkite aliejuje, kol taps traškūs. pakepinkite moliūgų sėklas. Sriubą supilstykite į lėkštes, papuoškite skrebučiais ir moliūgų sėklomis.
 
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Britų mokslininkai nustatė, kad, plaunant kojas, nusiplauna ir rankos.