Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   psichika.eu   |   2017-01-06

Skundai kenkia sveikatai

  
Skundai kenkia sveikatai
© pixabay.com
Buvimas su nuolat besiskundžiančiu žmogumi nuotaikos nepakelia.
Ilgainiui tai kenkia imuninei sistemai ir didina diabeto, širdies ligų bei nutukimo riziką.

Tyrimai rodo, kad pokalbio metu daugelis žmonių skundžiasi maždaug kartą per minutę, rašo Huffingtonpost.com.

Deja, bet jūsų smegenims tai ne į naudą. Kartodami tam tikrą elgesį, šiuo atveju skųsdamiesi, paskatinate neuronus jungtis, kad informacijos srautas būtų sumažintas. Tai palengvina šio elgesio pasikartojimą ateityje, o žmogus net nebepastebi, kaip dažnai ima tai daryti.
Kaltinti smegenų tikrai nereikėtų, juk kur kas lengviau pastatyti amžiną tiltą nei nuolat statyti laikiną, todėl neuronai vis labiau artėja vienas prie kito, o ryšiai tarp jų tampa ilgalaikiai.
 
Kitaip tariant, dažnai skųsdamiesi, tarsi užprogramuojate savo smegenis ateityje skųstis dar dažniau. Ilgainiui būti negatyviu tampa lengviau nei įžvelgti daugiau pozityvumo. Be to, nuolatiniai skundai pažeidžia tam tikras smegenų sritis. Stanfordo universiteto atliktas tyrimas parodė, kad dėl skundų ima mažėti Hipokampas, atsakingas už problemų sprendimą.
 
Skundai kenkia ir sveikatai
 
Kai skundžiatės, išsiskiria streso hormonas kortizolis, o tai padidina kraujo spaudimą ir cukraus kiekį kraujyje. Ilgainiui tai kenkia imuninei sistemai ir didina diabeto, širdies ligų bei nutukimo riziką.
 
Skundai kenkia ne tik jums
 
Būti su nuolat besiskundžiančiu žmogumi galima prilyginti pasyviam rūkymui. Net jeigu jūs esate pozityvus, kitų skundai jus veikia. Taigi, jei nenorite sau pakenkti, venkite bendravimo su tais, kurie nuolat kažkuo nepatenkinti.
Sprendimas
 
Jei norite nustoti skųstis, visų pirma dažniau jauskite dėkingumą. Pajutę, kad norisi dėl kažko pasiskųsti, pagalvokite apie tai, dėl ko esate dėkingi.
 
Jei skundai yra pagrįsti, vietoje bereikšmio guodimosi, rinkitės į problemos sprendimą orientuotą minčių išsakymą. Tai tarsi skundas su tikslu.
 
Išsakydami skundą pradėkite nuo kažko pozityvaus. Pavyzdžiui, jei norite išsakyti kritiką dėl aptarnavimo, pagirkite jų darbą ir pasidžiaukite, kad esate nuolatinis klientas, o tuomet išsakykite, kas jūsų netenkino.
 
Ne mažiau svarbu būti konkrečiu ir išsakant nepasitenkinimą kalbėti tik apie tai, kas buvo čia ir dabar, neįtraukiant visko, dėl ko buvote nepatenkinti keletą metų atgal.
 
Skundą pabaikite pozityviai, išsakydami norą išspręsti kilusią problemą, kad galėtumėte ir toliau bendradarbiauti.
 
Šaltinis: psichika.eu
  

Žymos: Sveikata, Skundai, savijauta

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Naujasis rusas atvažiuoja į Paryžių, apsistoja penkių žvaigždučių viešbutyje. Skaito viešbučio lankstinuką:
- Taip... Valgis... Kur čia valgiaraštis? A, štai... Pusryčiai nuo 7 iki 11, pietūs nuo 12 iki 16, vakarianė nuo 17 iki 23. Ožiai! O tai kada „Luvrą“ apžiūrėti?