Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2011-06-11

Šokolado? Į sveikatą!

  
Šokolado? Į sveikatą! Kiekvienas studentas žino, kad prieš egzaminą reikia suvalgyti gabalėlį šokolado.

Ko griebiamės, kai apima liūdesys? Paprasčiausia ir lengviausiai prieinama priemonė nuotaikai praskaidrinti, ko gero, daugumai yra... gabalėlis šokolado. Dieviškas jo skonis burnoje bent jau trumpam leidžia pamiršti negandas. O mokslininkai nustatė, kad jo poveikis mūsų organizmui išties nėra vien momentinis malonumas.

JAV Hershey medicinos centro atlikti tyrimai parodė, kad šokoladas yra tiesiog „supermaistas“, ypač tinkamas mūsų organizmui, nes jame labai didelė mineralų, vitaminų, antioksidantų, saugančių mus nuo ligų, ir kitų reikalingų medžiagų įvairovė. Tyrėjai nustatė, kad tamsusis šokoladas ir kakava antioksidantų turi netgi daugiau nei vaisiai ir jų sultys!
Šokoladas skystina kraują, kovoja su trombais ir normalizuoja kraujospūdį, mažina cholesterolio kiekį. Žinodami kakavos pupelių gydomąsias savybes kai kurie gydytojai operuojamiems ligoniams net skiria šokolado terapiją.
 
Antrojo pasaulinio karo metais, trūkstant vaistų, išradingi vokiečiai tuberkulioze sergančius ligonius pastatydavo ant kojų būtent „saldžiuoju būdu“ – į jų mitybos racioną įtraukdami dideles šokolado dozes. Rusijos šokolado fabrikai karo metais gamino specialų šokoladą lakūnams ir povandeninių laivų jūreiviams.
 
Kiekvienas studentas žino, kad prieš egzaminą reikia suvalgyti gabalėlį šokolado: juk jis gerina atmintį ir suaktyvina smegenų veiklą.
 
Tiesa, visur reikia saiko. Žmonėms, linkusiems į nutukimą ar turintiems nors menkiausių įtarimų dėl galimo cukrinio diabeto, šokolado valgyti nepatariama. Ypač pieniško, nes jis kaloringiausias – 100 g yra net 516 kcal.
 
Keletas patarimų, kaip išsirinkti geriausią
 
  • Tikras šokoladas lūžta sausai trakštelėdamas ir jokiu būdu nėra tąsus.
  • Šokolado plytelės lūžio vieta turi būti visiškai matinė, nors pačios šokolado plytelės paviršius yra lygus ir blizgantis.
  • Nedidelis šokolado gabalėlis burnoje, ant liežuvio, akimirksniu ištirpsta (jei taip nėra, vadinasi, kakavos sviestas pakeistas riebalais). Žinokite, kad kakavos sviestas tirpsta jau +32 ºC temperatūroje.
  • Šokoladas vadinamas karčiuoju, jei kakavos jame daugiau nei 50 proc., ir juoduoju – jei apie 40 proc.
  • Pieniškas šokoladas geras, jei kakavos jame yra 35–40 proc. ir būtinai pridėta natūralios vanilės.
  • Iš pažiūros geras šokoladas turi būti tolygiai vienodos spalvos, lygus ir blizgantis. Jo paviršius turi būti žvilgantis, sausas ir nepažeistas, be abejo – be pilkų apnašų.
  • Jei šokoladas, kuriuo ruošiatės gardžiuotis, neatitinka visų šių sąlygų, tai tikriausiai jis pagamintas pažeidžiant šokolado gamybos technologijas arba laikytas netinkamomis sąlygomis.
Ir dar: atminkite, kad šokoladą kaitinant, jo sveikatai naudingos savybės, deja, išnyksta...
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Pareina Petriukas iš mokyklos ir sako mamai:
– Aš tau suskaičiuosiu iki dešimt, gerai?
– Na, skaičiuok...
– 1 3 4 5 6 7 8 9 10.
– O kur dvejetas? – klausia mama.
– Pažymių knygutėje...