Renginiai
-
Dalyvaukite: Nemokamas susitikimas su teisininku dėl gyventojo statuso po Brexit
2019-11-28 -
Milton Keynes vyks lietuvių bendruomenės Klėdinis vakarėlis
2019-11-30 -
JKLB Londono 1-mas skyrius kviečia visus į Kalėdinį vakarėlį!
2019-12-14 -
„Kalėdinė abėcėlė” - Mančesterio Lituanistinė Mokykla „Austėja" kviečia į spektaklį vaikams
2019-12-14 Mančesteryje vyks lietuvių organizuojama Kalėdinė vakaronė
2019-12-21Šokių ir Dainų šventė - didžiausias lietuvių išeivijos renginys
2020-07-03 iki 2020-07-05
Skaitomiausi





Citata
Orai









Ji ir Jis






Edita LANKAUSKIENĖ | 2010-03-08
Stresą įveiks poilsis

Todėl svarbu išmokti atsipalaiduoti, nes tai padidina mūsų atsparumą stresui.
Aromatų terapija
Nosies kvapų centras per kelias sekundes atpažįsta kvapą ir pasiunčia signalą į netoliese esančią limbinę sistemą. Ši smegenų dalis valdo emocijas – nuo džiaugsmo iki ašarų. Todėl kvapai gali tikslingai keisti nuotaiką, raminti arba žadinti.
Raminamojo, stresą slopinančio poveikio turi levanda, cinamonas, bergamotė, citrinmedžio aliejus, sandalo medis, rožė.
Eterinius aliejus, ištirpintus vandenyje, galima garinti aromatų lempoje, tada atpalaiduojamųjų kvapų molekulės kvėpuojant per nosį patenka į organizmą. Taip pat veiksminga įlašinti kelis lašus maudantis arba pasimasažuoti aromatizuotais aliejais.
Autogeninė treniruotė
Tai puiki savipagalbos priemonė. Gulint arba sėdint – visai laisvai – mintyse stengiamasi atpalaiduoti visas kūno dalis. Kiekvienai kūno daliai paeiliui įteigiamas tam tikras jausmas – iš pradžių šiluma, paskui sunkumas ar kutulys. Kai to išmokstama, atsipalaiduoja raumenys, organai geriau aprūpinami krauju, nurimsta kvėpavimas ir širdies plakimas.
Autogeninių treniruočių išmokstama iš kvalifikuoto terapeuto per 10–20 užsiėmimų. Norint taip įvaldyti techniką, kad prireikus bet kada būtų galima pasinaudoti, reikia treniruotis kasdien 1–2 kartus bent po 10 minučių.
Atpalaiduojamoji meditacija
Vidinė ramybė ir šaltakraujiškumas teikia gyvybingumo ir padeda įveikti problemas. Meditacija yra išbandyta priemonė tam pasiekti. Tam tikri garsai (mantros) arba vaizdai padeda sukoncentruoti energijos centrus (čakras) ir leidžia dvasiškai bei kūniškai atsipalaiduoti. Specialistai, matuojantys smegenų srovę, tai vadina „alfa bangų būsena“. Medituoti galima išmokti ir iš knygų ar įrašų, bet vis dėlto geriau lankyti kursus. Reguliarios kasdienės treniruotės padeda pasiekti gerų rezultatų.
Hormonai žvalina
Malonūs jaudinantys išgyvenimai – pvz., pasimatymas ar glamonės su mylimu žmogumi, skatina tam tikrų medžiagų, vadinamųjų endorfinų, išsiskyrimą. Šie hormonai padeda užmiršti bet kokį nuovargį, mus apima gera, svaiginanti nuotaika. Ji naudinga visam organizmui: sužadinama kraujotaka, oda pasidaro rausvesnė ir stangresnė, vyzdžiai išsiplečia, akys ima spindėti.
Besimylinčių partnerių kūnuose orgazmo metu išsiskiria hormonas oksitocinas, kuris sukelia artumo ir glamonių (atpalaiduojančios būsenos) poreikį. Kadangi nuo orgazmo kraujotaka pagreitėja taip, kaip 20 min. pabėgiojus lauke, organizme ima gamintis endorfinai.
Spalvos ramina
Spalvos turi labai didelės įtakos psichikai. Į psichologinį spalvų poveikį galima atsižvelgti įsirengiant būstą. Pavyzdžiui, melsva spalva daugelį ramina. Panašiai ir žalsva – ji net sumažina jautrumą triukšmui. Veiksmingas gali būti švitinimas aparatais, kurie skleidžia grynos spalvos spindulių ilgio bangas (švitinamos kūno zonos arba akupunktūriniai taškai). Šį metodą praktikuoja natūralaus gydymo šalininkai, kosmetikos kabinetai. Pirmųjų rezultatų galite tikėtis po 10 seansų.
Kvėpavimas išlaisvina
Kas moka valdyti savo kvėpavimą, būna sveikesni, ramesni ir džiugesni, mažiau kenčia nuo įtampos. Kuo giliau įkvepiama ir iškvepiama, tuo organizmas geriau aprūpinamas deguonimi. Atsiranda daugiau energijos, pagerėja miegas, sąnariai pasidaro lankstesni. Galima lankyti ir kvėpavimo kursus, kuriuos organizuoja gydytojai ar gydomosios gimnastikos specialistai.
Raminamosios arbatos
Žolių arbatos veikia patikimai ir neturi šalutinio poveikio. Ramina ir atpalaiduoja valerijono, apynių, ramunėlių ir ypač jonažolių arbata – ji net padeda nuo depresijos.
Nuo nemigos padeda melisos, kryžiažiedės ir apelsinų žiedų arbatos. Net maža arbatos paruošimo ceremonija gali padėti nuslopinti stresą ir pyktį: vienam puodeliui įberkite žiupsnelį žolių į karštu vandeniu paskalautą arbatinuką. Užpilkite ir 10 min. palaikykite. Nukošę pirmiausia pakvėpuokite žolelių aromatu, o paskui, pasaldinę medumi ar klevo sirupu, pasimėgaudami išgerkite.
Ritualas vonioje
Puiki atsipalaidavimo priemonė, padedanti kone visiems, o ypač moterims – kūno priežiūros ritualas vonioje. Pagulėkite šiltame vandenyje, paskui nušveiskite kūną, kad oda taptų minkšta, o galiausiai įtrinkite aliejumi ar kremu.
Komentarai











