Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   psichika.eu   |   2017-06-08

Tai gali jums padėti rasti svajonių darbą

  
Tai gali jums padėti rasti svajonių darbą
© Max Pixel
Rasti mėgstamą darbą ir iš jo pragyventi nėra lengvas uždavinys.
Viskas, kas verčia širdį plakti smarkiau, jau yra verta jūsų pastangų

„Pasirinkite darbą savo sielai, ir jums neteks dirbti nė vienos dienos per savo gyvenimą“ – ši Konfucijaus sentencija tapo mūsų dienų šūkiu. Tačiau kuo užsiimti, kai neturime jokio supratimo, koks darbas galėtų tapti mėgstamu?

Su šia problema susiduria ir jauni žmonės, kurie dar tik renkasi savo būsimą profesiją, ir profesionalai, kurių karjera senokai įstrigo. Dauguma dirba pirmą pasitaikiusį darbą, kurį pavyko gauti, ir net nesusimąsto apie savo pašaukimą. Iš tikrųjų nelengva suprasti, koks darbas galėtų teikti malonumą. Susigaudyti savyje sunku, tačiau yra būdų, kurie gali padėti tai padaryti.
„The Telegraph“ žurnalistė Rebecca Burn-Calander siūlo kelis paprastus pratimus, kuriuos patikrino sėkmingi žmonės, suradę savo gyvenimo užsiėmimą.
 
1. Atsakykite sau į tris klausimus:
 
Kokia tema galėčiau perskaityti 500 knygų, ir man nebūtų nuobodu?
Kuo galėčiau užsiimti 5 metus be atlyginimo?
Kam skirčiau savo gyvenimą, jeigu nereikėtų užsidirbti pinigų?
 
Atsakyti į šiuos klausimus nėra lengva, tačiau ši informacija bus labai svarbi.
 
2. Atsiribokite nuo įsitikinimo, kad gyvenimo darbas turi duoti pajamų
 
Rašytojas ir žurnalistas Hunteris S. Thompsonas sakė: „Viskas, kas verčia širdį plakti smarkiau, jau yra verta jūsų pastangų.“
Ar yra dalykų, kuriems jūs su malonumu atiduotumėte savo laiką ir jėgas, net jeigu už tai negautumėte pinigų? Nieko baisaus, jei laikinai užsidirbsite sau duonai kitoje vietoje. Svarbiausia, kad liktų laiko mėgstamam darbui.
 
3. Išsiaiškinkite, ko nenorite daryti
 
Sudarykite tokių profesijų, darbų ar užsiėmimų, kurie jums yra nepriimtini, sąrašą. Iš kontrasto bus lengviau suprasti, kas jums nepatinka. Surašykite tų asmenų vardus, kuriems pavydite profesinės sėkmės. Paklauskite savęs, kieno profesija ar gyvenimo būdas sukelia stiprų pavydo jausmą. Kokioje srityje norėtumėte išbandyti save, bet dar bijote ar negalite?
 
4. Nustatykite sritis, kuriose esate pakankamai geri
 
Net jei neatskleidėte savyje išskirtinių talentų ar sugebėjimų, tikriausiai vis tiek yra viena ar kita sritis, kurioje turite patirties ir įgūdžių. Iš jų derinio gali kilti jūsų „pašaukimas“.
 
Pavyzdžiui, vadybos kolegijos absolventui, sugebančiam programuoti ir turinčiam pardavimo patirties, gali tikti informacinių technologijų įmonės vadybininko darbas. Sėkmę paprastai nulemia ne vienas talentas ar sugebėjimas. Sėkmingi žmonės dažniausiai turi patirties ir įgūdžių iš kelių sričių. Unikalus sugebėjimų derinys ir padaro juos išskirtinius.
 
5. Nelaukite „praregėjimo“
 
Kasdien skirkite po 20 minučių sau, kad galėtumėte pasvarstyti apie tuos dalykus, kurie jus sudomino, ir tas užsiėmimų galimybes, kurios pateko į jūsų akiratį.
 
Paklauskite draugų ir artimųjų, kokioje srityje jūs galėtumėte prasimušti. Tačiau per daug nesureikšminkite jų nuomonės, nes niekas negali jūsų pažinoti geriau už jus pačius. Pasikalbėkite su aplinkiniais apie jų pomėgius ir profesinius darbus. Pasiūlykite savo pagalbą arba paprašykite pamokyti. Eksperimentuokite su naujais užsiėmimais, naujomis sporto rūšimis, rankdarbiais, amatais, žinių iš naujų sričių kaupimu.
 
6. Prisiminkite, ką mėgote daryti vaikystėje
 
Gal jums patikdavo piešti ar rašyti rašinėlius? Gal mėgote lipdyti iš plastilino? Gal siuvote lėlėms drabužėlius ar konstravote medinius modeliukus? Jeigu išsaugojote ištikimybę savo vaikiškam pomėgiui, būdami brandaus amžiaus, pagalvokite, ką galima būtų padaryti, kad šis užsiėmimas išaugtų iš vaikiško statuso ir taptų gyvenimo darbu.
 
Galima atsakyti į šį klausimą ir kitaip. Įsivaizduokite, kad jau išėjote į pensiją. Ką norėtumėte veikti per savo paskutiniuosius 20–30 metų?
 
7. Vizualizuokite
 
Įsivaizduokite, kad pabudote anksti, pašokote iš lovos, apsirengėte. Jūs nekantraujate pradėti darbą. Už lango šviečia saulė, jūs išeinate pro miegamojo duris. Tęskite pradėtą vizualizaciją: kur jūs einate? Kaip atrodo jūsų įmonė? Kuo užsiimsite šiandien?

Šaltinis: psichika.eu
  

Žymos: Darbas, mėgstama veikla, pomėgiai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Kad žodžiai nesiskirtų nuo darbų, reikia tylėti ir nieko nedaryti.