Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Parengė Edita Lankauskienė   |   2011-07-17

Trys praktiški patarimai vasarai

  
Trys praktiški patarimai vasarai Ledus reikia valgyti pamažu

1. Neskubėkite nuryti šaltų ledų! Dietologai ir gastroenterologai perspėja, kad kenksminga valgyti ir labai šaltą, ir labai karštą maistą. Labai šaltas maistas atšaldo skrandžio gleivinę, labai karštas – atima skrandžio energiją. Liaukos gerai dirba tuomet, kai maisto temperatūra prilygsta kūno temperatūrai arba, kraštutiniu atveju, yra ne daugiau nei 40 °C.Atšaldyti gėrimai, ledai, kokteiliai kenksmingi todėl, kad sulėtina ir net nutraukia pepsino veikimą. Todėl smaližiams ledus reikėtų valgyti kiek aptirpusius, bent jau neatkąsti ir neryti didelių sušalusių gabalų. Geriant atšaldytus gėrimus, ant kraujagyslių sienelių nusėda nuosėdos, kurios prisideda prie aterosklerozės ir kitų ligų vystymosi.
O štai karštas maistas pasižymi valomuoju poveikiu. Stiklinė karšto vandens rytais valo organizmą. Ypač tai naudinga žmonėms, kenčiantiems nuo per didelio skrandžio rūgštingumo.
2. Paprasta apsisaugoti nuo nuodingųjų chemikalų
 
Vienintelis veiksmingas būdas išvengti chemijos poveikio valgant parduotuvėse perkamus chemiškai apdorotus vaisus ir daržoves bei žalumynus – spausti iš jų sultis. Visi nuodingieji chemikalai lieka ląstelienoje, o sultys iš esmės išteka švarios.
 
3. Arbūzų ir melionų negalima maišyti su kitais maisto produktais
 
Pasak garsaus mitybos specialisto Šeltono, visų rūšių melionai ir arbūzai skrandyje labai greit skaidomi, tad valgomi kartu su kitu maistu tikrai ne vienam sukelia virškinimo sutrikimų. Tuo tarpu atskirai valgomas melionas labai greit „pereina“ per skrandį, todėl yra puikus maistas. Žmonės, kurie skundžiasi, kad negali valgyti arbūzų ir melionų, netruks įsitikinti, jog atskirai (bet ne tarp pagrindinių valgymų) valgomi arbūzai ir melionai nesukelia jokio diskomforto ir virškinimo nesklandumų.
 
Taigi, melionus reikia valgyti vienus, ir ne tarp pagrindinių valgymų, o būtent kaip pagrindinį valgymą (pusryčius, pietus ar vakarienę).
 
  

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Visos anytos mano, kad jų marčioms galvoje vien tik vakarėliai, baliai ir vyrai. Prisi-i-i-mena dar savo jaunystę!