Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, psichika.eu   |   2018-05-13

Vis daugiau žmonių negeba susirasti sau poros

  
Vis daugiau žmonių negeba susirasti sau poros
© pexels.com
Santykiai tampa rimtu iššūkiu.

Remiantis naujo mokslinio tyrimo rezultatais, publikuotais žurnale „Personality and Individual Differences“, nesugebėjimas susirasti poros tampa vis labiau paplitusiu reiškiniu šiuolaikiniame pasaulyje.

Mokslininkai čia įžvelgia evoliucinių procesų pasekmes. Jų nuomone, vis labiau atrofuojasi žmonių įgūdžiai pasirinkti tinkamą partnerį.
Kipro mokslininkai iš Nikosijos universiteto iškėlė hipotezę apie tai, kad biologiškai nulemti „antrosios pusės“ pasirinkimo mechanizmai smarkiai atsilieka nuo žmonių gyvenimo sąlygų, kurios labai ganėtinai pasikeitė per pastarąjį šimtmetį.
 
Už lytinį potraukį yra atsakingi genetiniai instrumentai, kurie susiformavo šiuolaikinių žmonių protėvių gyvenime. Tačiau nuo to laiko tos sąlygos kardinaliai pasikeitė, pabrėžia mokslininkai.
 
„Didelė tokių instinktų dalis susiformavo tada, kai nuotaką ar jaunikį išrinkdavo giminės. Dabar tuo tenka užsiimti pačiam žmogui. Žmonija neturėjo laiko prisitaikyti prie naujų aplinkybių“, – taip mokslininkai paaiškina, jų nuomone, svarbiausią žmonių nesugebėjimo susirasti tinkamą porą priežastį.
 
Po anksčiau atliktų mokslininkų iš Ohajo valstijos universiteto tyrimų buvo paskelbta išvada, kad santuoka daro žmones sveikesnius. „Santuoka tikrai galėjo nulemti ankstesnių kartų gerą sveikatos būklę. Šiuolaikiniai žmonės yra per daug orientuoti į karjerą ir pinigų uždirbimą, o tai neigiamai veikia patį santuokos institutą“, – konstatavo mokslininkai, atlikę naujausius tyrimus.
 
„Balansuoti tarp šeimos ir darbo mūsų laikais tampa vis sudėtingiau. Tai sukelia vidinius konfliktus, įtampą ir stresą. Vis dėlto šiandienis gyvenimas labai smarkiai skiriasi nuo to, kas buvo prieš 50 metų. Reikia tai pripažinti“, – pabrėžė Kipro mokslininkai.
 
ŠALTINIS:PSICHIKA.EU
  

Žymos: Santykiai, Pora, Meilė

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Petras važiuoja su savo papūga į Italiją. Muitinėje tarnautojas praneša, kad už papūgą turi būti sumokėtas mokestis.
– Kokio dydžio tas mokestis? – klausia žmogelis.
– Priklauso nuo to, kokią papūgą vežatės: už gyvą teks sumokėti šimtą eurų, už iškamšą – tik penkis.
Į tai papūga vos girdimu balsu:
– Petrai, tik nepadaryk dabar kokios kvailystės...