Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

tiesa.com   |   kavosbankas.lt   |   2015-05-10

Kaip pasidaryti pačią skaniausią kavą

  
Kaip pasidaryti pačią skaniausią kavą Kavos skoniui svarbi ir vandens temperatūra.

Kvapnios kavos puodelis ryte – ir diena prasideda! Jei kava skani, jei geri su malonumu, tai pirmoji gera dienos emocija jau garantuota. „Kavos banko“ ekspertai pataria, kaip pasidaryti pačią skaniausią kavą.

 Daugeliui lietuvių mėgstamiausias kavos ruošimo būdas – užplikyti ją puodelyje. Turbūt taip yra todėl, kad jis greičiausias ir paprasčiausias, bet jokiu būdu ne prasčiausias. O jei dar žinote kavos pasirinkimo ir paruošimo gudrybes, tuomet kasdien geriate skaniausią ir kvapniausią kavą!
Rinkitės aukštos kokybės kavą
 
Kavos kokybę garantuoja sertifikatai, žinomas ir patikrintas prekės ženklas, draugų rekomendacijos, nuorodos etiketėse, jūsų pačių patirtis ir bandymai. Naujo derliaus ir neseniai paskrudinta kava (maždaug 7 dienų) užtikrina savitą skonį, būdingą rūšinei kavai, ir stiprų aromatą. Naują derlių garantuoja kavos tiekėjas, todėl pasiteiraukite apie derlių. Už šviežiai skrudintą kavą atsakingi tiekėjai, kurie skrudina kavą patys, turi specialią įrangą bei skrudinimo technologiją.
 
Vertingiausia kava yra ta, kuri skrudinama po užsakymo arba paskrudinta būna ne ilgiau kaip 7 dienas. Patikrinti galite tik išbandydami tiekėjo pažadą! Nors kartą paragavę šviežiai ar neseniai skrudintos kavos tikrai pajusite skirtumą!
 
Didžiausi kavos „priešai“ – šviesa ir oras. Jei prekybos vietose kava laikoma stikliniuose induose ir dažnai atidarinėjama, kad žmonės galėtų pauostyti, ji netenka savo autentiško aromato. Be to, kava dar ir sugeria svetimus kvapus – kvepalų, rankų, muilo, tabako ir t. t. Todėl sandari ir nepermatoma pakuotė yra BŪTINA!
 
Jei kavą užsiplikote tiesiog puodelyje, geriausiai tinka 100 proc. arabikos pupelės, nes jose atsiskleidžia daugiausiai poskonių ir kvapų, palyginti su kitomis pupelių rūšimis.
 
Išbandykite kavos malimo privalumus
Kavos malūnėlio girnos turi būti keramikinės ir kūgio formos, tuomet malama kava išsaugo savo skonio ir kvapo savybes.
 
Jei jums namuose kavos malūnėlis nebūtinas, tuomet pirkite tikrai šviežiai skrudintą ir tinkamo malimo kavą. Rekomenduojame ją išgerti per 1–2 savaites, kol jos aromatai dar stiprūs.
 
Jei namie turite kavos malūnėlį, tuomet rekomenduojame pirkti tik kavos pupeles. Tada galite matyti kiekvienos kavos pupelės kokybę. Kavos pupelė turi turėti formą ir būti nei apdegusi, nei sudegusi. Ką tik sumalta kava skleidžia stiprų, svaiginamą ir turtingą aromatą.
 
Tinkamai pasirinkite vandens temperatūrą
 
Kavos puodelyje yra apie 97 proc. vandens, todėl vandens vaidmuo taip pat labai svarbus. Vandens, kurį naudojame kavai, pH turėtų būti kuo artimesnis neutraliam, t. y 7–9 pH.
 
Mineralams (kalciui, chlorui), kurie gadina kavos skonį, pašalinti naudojami specialūs filtrai.
Vandens temperatūra yra „raktas“, padedantis atrakinti kavos skonius. Jei užpilate kavą ką tik užvirusiu vandeniu – ji sudegs, ir skonis bus kartus. Jei vanduo per šaltas, kava neatskleis visų savo skonių ir kvapų, sandariai „užrakintų“ jos ląstelėse. Todėl rekomenduojame kavą užpilti 92–94 laipsnių vandeniu. Tiesiog leiskite vandeniui šiek tiek atvėsti. Kavos aistruoliams yra specialiai sukurti virduliai su temperatūrų režimais.
 
Aukso vidurio taisyklė
 
2 šaukšteliai kavos skirti 200 ml vandens. Užplikytos kavos kiekvieno gurkšnio skonis vis kitoks! Kavos skonis keičiasi dėl dviejų priežasčių: vėsta skysčio temperatūra, o kavos tirščiai vis ilgiau mirksta arba mėgaujasi vandeniu, todėl kava stiprėja – su tokia kava gaunate daugiausiai kofeino.
Jei norite pajusti ir užuosti tikrą geriamos kavos skonį bei aromatą, nedėkite į kavą cukraus ir nepilkite pieno. Bet jei nedirbate kokybės vertinimo komisijoje ar degustatoriumi, tuomet gerkite kaip tik jums skaniau.
 
Kai pradėsite nuolat gerti kokybišką rūšinę kavą, ilgainiui savaime nebesinorės nei cukraus, nei pieno.
 
Išmokite prižiūrėti kavą
 
Kavos pupeles ar maltą kavą geriausiai laikyti originaliame pakelyje, o jį įdėti į sandarią nepermatomą dėžutę, kad kava kuo mažiau „bendrautų“ su oru ir šviesa. Kuo atviresnis pakelis, tuo greičiau kava netenka visų savo aromatų.
 
Kiekvienas, kad ir mažiausias, atradimas ar nauja žinia keičia mūsų patirtį ir suteikia pažinimo džiaugsmo! Tapdami geros kavos žinovais mes praturtiname save ir kitus skonių ir kvapų pasauliu! Smagu kiekvieną dieną pradėti kvapniausiu ir skaniausiu kavos puodeliu!
 
 
  

Žymos: Gėrimai, Receptai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Zoologijos sode mama sako Petriukui:

– Vaikeli, neglostyk liūto, gal jis blusų turi.