Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Mūza su Kočėlu   |   2015-11-21

Mėsainiai su karamelizuotais svogūnais

  
Mėsainiai su karamelizuotais svogūnais
© Mūza su Kočėlu nuotr.
Tik progai pasitaikius – mėsą būtinai būtiniausiai kepame lauke ant grotelių!

Ech tie šilti vasaros vakarai, kai žemė šiluma alsuoja, o oras persismelkęs laužo kvapu – rodos palydėjus saulę galima ir aušros sulaukti! Nenusiminkite, žiema taip pat pateikia savų staigmenų!

Reikės:
230 g maltos jautienos
2 kiaušinių
4 rūkytos šoninės juostelių
4 fermentinio sūrio riekelių
2 mėsainių bandelių
2 didelių riekelių pomidoro
4 a.š. majonezo (naudoju Hellmann’s)
1 a.š. jogurtinės grietinės
Saujos salotų mišinio
Alyvuogių aliejaus (skirto kepimui aukštoje temperatūroje)
Pipirų
Druskos
Bulvyčių
Karamelizuotiems svogūnams:
2 didelių svogūnų
20 g nesūdyto sviesto
70 g rudojo cukraus
125 ml raudonojo vyno acto
Druskos
Šviežiai maltų pipirų
Alyvuogių aliejaus (skirto kepimui aukštoje temperatūroje)
 
Mūza su Kočėlu nuotr. Mūza su Kočėlu nuotr.
 
Į dubenėlį dedame maltą jautieną, majonezą (2 a.š.), grietinę, pagal skonį beriame druskos bei pipirų. Viską gerai išmaišome, mėsą dalijame perpus bei suformuojame 2 apvalius paplotėlius (formuojame kiek didesnius nei bandelės, nes kepant truputėlį susitrauks), 30 min dedame į šaldytuvą.
 
Nulupame ir pjaustome svogūnus riekelėmis (maždaug 5 mm storio). Į keptuvę (vidutinės kaitros) dedame sviestą, pilame šlakelį aliejaus, beriame cukrų ir laukiame kol ištirps. Beriame svogūnus, viską gerai permaišome, kepiname 5 min. Prisukame kaitrą, pilame raudonojo vyno actą, beriame druskos, užmalame pipirų, viską gerai permaišome, uždengiame dangčiu ir kepame 20-25 min arba kol skystis išgaruoja, o svogūnai pasidengia auksine spalva.
Pomidoro riekeles pjauname ties plačiausia vieta, kad būtų kuo didesnės.
 
Mėsainių bandeles pjauname pusiau ir vidines puses apskrudiname sausoje grilio keptuvėje / ant grotelių. Išimame ir paliekame atvėsti. Toliau į keptuvę / ant grotelių keliauja rūkytos šoninės juostelės. Kepiname iš abiejų pusių, kol krašteliai pradeda “banguotis”.
 
Beje, jei valgytojai bulvių reikalauja, tai dabar pats tinkamiausias laikas kaisti aliejų. Bulves naudoju iš pakelio, jau virtas, todėl ilgai neužtrunka.
 
Baigus juostelėms kepti, į keptuvę / ant grotelių (tuo atveju aliejaus nereikia) pilame šlakelį alyvuogių aliejaus. Norint kad mėsytė būtų sultinga – keptuvę / groteles gerai įkaitiname ir tik tada dedame mėsos paplotėlius, tuomet šonai apsitraukia, o mėsos sultys pasilieka viduje (nevartant kepame 3 min).
 
Kitoje keptuvėje, su lašeliu įkaitinto aliejaus, kepame kiaušinius (apie 2 min) arba tol, kol baltymas apsitraukia, o viduriukas dar skystas. Nevartome!
 
Primažiname kaitrą, mėsos paplotėlius verčiame ant kitos pusės. Ant viršaus dedame sūrio riekeles, kepintos šoninės juosteles bei kiaušinį. Viską uždengiame dangčiu ir paliekame 2 min, kol sūris iššilydo.
 
Bandelių apatinę dalį patepame majonezu (2 a.š.), dedame karamelizuotus svogūnus, salotas, pomidorų riekeles bei mėsos paplotėlius. Užmalame pipirų ir viską užverčiame skrudinta “kepurėle”.
 
Mūza su Kočėlu nuotr. Mūza su Kočėlu nuotr.
 
P.S. Žiemos metu ar dienomis, kai lauke šalta – sukiojamės virtuvėje, tačiau vos tik progai pasitaikius – mėsą būtinai būtiniausiai kepame lauke ant grotelių!
 
  

Žymos: Receptai, Mūza su Kočėlu, Mėsainiai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Du draugeliai kalbasi:
– Įsivaizduoji, mano namuose pelė iš katino tyčiojasi!
– O tai čia kaip?
– Praeitą naktį sūrį spąstuose valerijonu ištepė…
*****