Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Martyna Liukumaitė   |   2012-11-04

„Valgome taupiai“: lietuviški vaikų gimtadieniai Londone  

  
„Valgome taupiai“: lietuviški vaikų gimtadieniai Londone

„Tiesa“ toliau draugauja su lietuvių kilmės londoniečiais, kurie dalyvauja mūsų eksperimente. Šį kartą kartu su dviem mamomis Indre bei Živile kalbėsimės apie tai, ką jos ruošia ir kuo palepina per ypatingą šventę – vaikų gimtadienius – savo atžalas bei jų mažuosius draugus.

Mamų pasirinkimas
Indrė augina sūnų Luką ir jai vaikų gimtadienis daug svarbesnė šventė nei jos pačios. Moteris šventę visuomet planuoja iš anksto: sukviečia draugus, suplanuoja, ką gamins pati namuose, o ką gali įsigyti vienoje ar kitoje maisto prekių parduotuvėje. Pašnekovė kasmet stengiasi atrasti naujovių, kaip papuošti gimtadienio vietą ar kokį naują patiekalą pagaminti. Juk visuomet labai smagu maloniai nustebinti mažuosius šventės dalyvius ir suaugusiuosius.
 
Živilė augina dukrelę Deiną, kuri taip pat visada su džiaugsmu laukia savo gimimo dienos, neleidžia apsnūsti ir savo mamai.
 
Abi moterys sutiko, jog labai svarbu vaikų šventei yra detalės – spalvotos servetėlės, balionai, guvūs žaidimai ir siurprizai.
 
Maistas taip pat turi būti žaismingas ir skatinti vaikus ragauti, pažinti, pamėgti naujus produktus. Sveikesnius, maistingesnius, dar nematytus. Kaip pasakoja Indrė, svarbiausia vaikus pratinti nuo mažens rinktis sveikesnį maistą, tuomet susiformuos mitybos įpročiai, o tai ypač bus naudinga jo tolimesniame gyvenime.
 
Abi pašnekovės tvirtina, kad nesirenka lengviausio kelio ir neperka iš parduotuvių jau pagamintų užkandėlių, o viską ruošia pačios. Tada būna tikros, kad vaikai valgo sveiką ir šviežią maistą.

Žaismingas maistas
 
Mūsų pašnekovės teigė, kad lietuviškuose vaikų gimtadieniuose, kaip ir, beje, suaugusiųjų, mišrainė vienas pagrindinių šventės atributų. Populiariausia – visiems žinoma baltoji mišrainė. Vaikai mėgsta ir krabų mišrainę, o mamos prie jų dar pagamina ir miniatiūrinių sumuštinukai mažyliams. Juos kiekvieną kartą puošia vis kitaip: įvairiausių formų daržovėmis, kurios būna ryškių spalvų ir todėl atrodo labai žaismingai. Pavyzdžiui, ant įprastinių sumuštinių uždeda apskrtimą iš ryškiai raudonos paprikos. Tokiu pat principu ant sumuštinių galima sudėlioti ir, pavyzdžiui, boružę ar gėlę. Patogu gaminti ir Anglijoje įprastus Jorkšyro pudingus, kuriuos galima įdaryti lydytu sūriu, smulkintu kumpiu ir kukurūzais. „Jų ant stalo nelieka pirmiausia“, - pasakojo Živilė. Tačiau svarbiausia nepamiršti, kad maistą turi būti paprasta ir lengva valgyti.

Išbandyti receptai
Živilė mums pasiūlė išbandyti pasigaminti vaikų labai mėgstamus įdarytus obuolius.
 
Gaminame taip:
Nulupame obuolio viršų, išskobiame viduriuką, kad gautųsi mini krepšeliai. Į juos dedame paruoštą tarkuotą sūrį (kokį tik norite ir kokį mėgstate), šiek tiek majonezo, česnako (nepersistenkite, nes vaikai nemėgsta aštrių patiekalų!), ir labai mažai pipirų. Iš anksto paruoštą pakepintą vištieną su svogūnais ir sumaišytą su konservuotais kukurūzais. Kepame, kol suminkštėja obuoliai ir išsilydo sūris orkaitėje. Papuošiame šviežio baziliko lapeliais.
 
Žinoma, kad ir kokie skanūs būtų ir sveiki mamų gaminti šventiniai patiekalai, tačiau svarbiausia pasirūpinti, kad per gimtadienį nepritrūktų saldumynų. O gamindamos tortą mamos į jį sudeda visą savo meilę.
 
O vaikus jis dar labiau nudžiugins, jeigu bus ryškus ir įdomios formos. Vienas populiaresnių – tortas su braškėmis ir jogurtu. Savo receptu dalinosi Indrė:
Biskvitui reikės:
• 5 kiaušinių,
• 5 šaukštų miltų,
• 5 šaukštų cukraus.
Išplakite kiaušinius su cukrumi iki purumo, tada mediniu šaukštu dėkite miltus ir atsargiai maišykite, kad išliktų purumas. Kepti apie 50 min. Palikite ataušti.
Išplakite riebią, plakimui tinkamą grietinėlę ir sumaišykite su mėgstamo skonio jogurtu. Į šią masę reikia supilti prieš tai puodelyje, karštame vandenyje, ištirpintus du valgomuosius šaukštus želatinos. Viską gerai išmaišykite.
Iškeptą biskvitą perpjaukite į tris dalis ir sluoksniuokite su grietinėlės-jogurto mase. Tortą puoškite braškėmis ar kitomis jums skaniomis uogomis. Tortą šaldytuve palikite stingti bent 3-4 valandoms.
 
Smagios šventės ir skanaus!
 
 
 
  

Žymos: Tiesos eksperimentas, Maisto produktai,, Receptai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Pas psichiatrą:
– Daktare, aš nuolat sapnuoju ta patį košmarą: uošvę, už pavadėlio vedžiojančią krokodilą. Jūs tik įsivaizduokit: gruoblėta, žalsvai pilka oda, tamsiai rudos karpos, neapykanta degantis žvilgsnis ir baisūs, geltoni ir aštrūs dantys...
– Taip, tai iš tikrųjų baisu...
– Palaukit, daktare, aš dar apie krokodilą nepapasakojau...