Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2016-09-10

Kaip su partneriu kalbėtis apie seksą?

  
Kaip su partneriu kalbėtis apie seksą?
© google.com
Seksas yra svarbi tema, bet tylima iš baimės, kad antroji pusė nesupras.
Yra keletas gan paprastų taisyklių, kurių laikantis galima pasikalbėti šia tema produktyviai ir saugiai.

Daugelis įsitikinę, kad apie seksą kalbėtis nereikia – juo reikia užsiimti. Vis dėlto yra dalykų, kuriuos būtina aptarti vien todėl, kad tai pagerintų jūsų intymųjį gyvenimą ir sustiprintų santykius.

Kodėl reikia kalbėtis?
Šiuo atveju neturime omeny besimylinčios poros konkrečių „nurodymų“ vienas kitam per sueitį. Neretai iškyla esminių klausimų, kuriuos aptarti ryžtasi toli gražu ne visi. Pavyzdžiui, moteriai iš vyro norisi didesnės veiksmų įvairovės, bet kaip tai jam pasakyti? Juk gali įsižeisti...
 
Seksologai tvirtina, kad seksas – tai ne tik trumpas fiziologinis aktas, tai – santykių tąsa, jų lakmuso popierėlis. Ir jei neaptarsite kartu bene svarbiausios porų gyvenimo srities problemų, jos kaupsis, įtampa augs
 
Kas trukdo kalbėtis?
 
Pirma, daugeliui atrodo, kad ši tema nelabai svarbi. Antra, tylima iš baimės, kad antroji pusė nesupras, ignoruos, įsižeis. Juk partneriui teks pasakyti, ką jis daro ne taip, taigi atsiranda rizika sugadinti ir tai, ką gero jau esate susikūrę.
 
Galiausiai, neturint tokių atvirų pokalbių praktikos, būgštaujama, kad ir po jų vis tiek niekas nepasikeis į gera, tad neverta nė pradėti.
 
Kaip kalbėtis?
Laimė, yra keletas gan paprastų taisyklių, kurių laikantis galima pasikalbėti šia tema produktyviai ir saugiai.
 
Vartokite neutralią leksiką. Pasistenkite nekalbėti emocionaliai.
 
Pasirinkite tinkamą laiką ir vietą. Kalbėkitės ne paskubomis, prabėgomis, o tada, kai partneris pasirengęs priimti šią informaciją. Paprastai poros jaučia, kada toks metas ateina: galbūt vienas dar alkanas, galbūt kitas turi pailsėti po darbo... Nereikia kalbėtis apie seksualines problemas ir mylintis.
Vengti kaltinamojo tono. Prabilę tokiu tonu iš partnerio sulauksite tik vienos reakcijos – gynybos. Jis arba užsidarys savyje ir nepanorės tęsti pokalbio, arba kaip atsaką išklos ilgą savo pretenzijų
sąrašą.
 
Būkite pasirengę priimti partnerio reakciją. Jei įvykdysite pirmuosius punktus, galimas dalykas, kad reakcija bus gana rami. Sveikiausia šioje situacijoje leisti žmogui pagalvoti ir „suvirškinti“ gautą informaciją. Ir būti supratingai (-am), jei antroji pusė reaguos emocingai.
 
Nelaukti staigaus rezultato. Svarbu atminti, kad svarbiausias šio pokalbio tikslas – paaiškinti savo poziciją ir pasistengti suprasti partnerio situaciją. Juk suprantama, kad jis kažko, ko jums norisi, nedaro dėl tam tikros priežasties: gal, pavyzdžiui, turėjo nemalonios patirties, gal augo konservatyvių pažiūrų šeimoje ir pan. Ir jei imsite daryti spaudimą, galite prarasti artimo žmogaus pasitikėjimą ir viską, ką gero iki šiol turėjote..
 
Komfortišką situaciją pokalbiui sukursite tik tada, jei neužsibrėšite tikslo žūtbūtinai pasiekti to, ko norite. Turite atminti, kad kalbatės todėl, jog norite pagerinti santykius. Tokiu atveju baimės pranyks savaime – ir atsiras perspektyva.
 
Parengė Edita Lankauskienė
  

Žymos: Seksas, partneriai, pokalbiai,

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Chemijos mokytoja Jonukui:
– Nagi prisipažink, kas už tave išsprendė uždavinius: tėtė ar mama?
– Garbės žodis, nežinau. Aš vakar anksti atsiguliau...