Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2015-08-02

„10-20-30“ - smagus būdas sportuoti

  
„10-20-30“ - smagus būdas sportuoti Siūloma treniruotė truks tik 12 minučių, tačiau rezultatai gali nustebinti.
Mes norėjome sukurti treniruotes, pritaikytas tiek pradedantiesiems, tiek patyrusiems sportininkams.

Ar gali sportas vienu metu būti ir intensyvus, ir smagus? Į šį klausimą pradėję gilintis Danijos mokslininkai atrado naują požiūrį ir būdą suderinti intensyvią treniruotę su žaidimu.

Daugelis tyrimų parodė, kad net kelias minutes trunkanti, aukšto intensyvumo intervalais paremta treniruotė gali iš esmės pagerinti žmogaus sveikatą ir kraujotakos veiklą. Tačiau šios treniruotės turi vieną trūkumą – daugelis žmonių jų nemėgsta, todėl greitai atsisako jiems sudarytų programų.
Mokslų daktaras ir fiziologijos profesorius Kopenhagos universitete Jens Bangsbo teigė: „Mes norėjome sukurti treniruotes, pritaikytas tiek pradedantiesiems, tiek patyrusiems sportininkams“. Po tam tikrų bandymų ir klaidų jie sugalvojo intervalais paremtą naująją sporto programą „10-20-30“.
 
Programa „10-20-30“
Šios programos pagrindas labai paprastas. Bėkite, minkite dviračiu ar plaukite 30 sekundžių lėtu, ramiu tempu. Tada per 20 sekundžių pasiekite vidutinį tempą, o joms praėjus, 10 sekundžių tai darykite taip greitai, kaip tik galite. Atlikite 5 tokius intervalus be pertraukos, po to pailsėkite 2 minutes, stovint arba labai lėtai vaikštant. Pakartokite visa tai dar kartą, atsigaukite ir viskas! Visa treniruotė, atėmus apšilimui ir atsigavimui skirtą laiką truks tik 12 minučių!
 
Jums net neprireiks laikmačio, galite ir patys skaičiuoti sekundes – taip laikas praeis greičiau. Geriausias dalykas tai, kad nemėgstamiausia ir sunkiausia dalis užima mažiausiai laiko!
 
Tyrimo rezultatai - stebinantys
Mokslininkai rado 132 vidutinio amžiaus žmones – neprofesionalius bėgikus, kurie sutiko du kartus per savaitę sportuoti pagal jų sukurtą programą. Bandymo pradžioje visi jie turėjo nubėgti 5 km, po to buvo tikrinama kiekvieno fiziologinė būklė. Po aštuonių savaičių beveik visi iš „10-20-30“ grupės bėgikų vis dar laikėsi programos. Ir kai jie pakartojo savo 5 km bėgimą, kiekvienas atbėgo vidutiniškai 38 sekundėmis greičiau, negu tai padarė vos tik pradėję programą. Daugumos iš jų kraujo spaudimas buvo mažesnis, o kiti sveikatos duomenys - geresni.
 
„10-20-30“ programa bėgikams leido ne tik greičiau bėgti, mažiau treniruojantis, bet ir paversti treniruotę malonumu. Pabandykite ir jūs!
 
  

Žymos: Sveikata, Sportas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

- Tavo galvoje – plika dykuma, – šaukia ant Petriuko mokyklos direktorius.
– Jūs visiškai teisus, – atsako jam Petriukas, – Tačiau kiekvienoje dykumoje yra oazės, bet ne kiekvienas kupranugaris moka surasti kelią iki jų…