Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2016-05-28

5 sveikos nugaros taisyklės

  
5 sveikos nugaros taisyklės
© pixabay.com
„Užsidirbti“ nugaros skausmus paprasta, pasekmės gali būti liūdnos.

Nugaros skausmas – dažnas, nors ir nekviestas, „svečias“ kiekvieno namuose. Kaip nuo jo apsisaugoti? Ką daryti (ir ko nedaryti), kad netektų šio nepakeliamo skausmo kentėti?

Štai penkios profilaktinės priemonės, kurios gali padėti.
Nesėdėkite užkėlę koją ant kojos
 
Viena iš labiausiai paplitusių sėdėjimo pozų – koją užkėlus ant kitos kojos. Pamirškite šį blogą įprotį! Nesėdėkite ir supynę kojų „kasele“. Tai labai stuburui kenksmingos pozos. Jei taip sėdite dažnai ir ilgai, rizikuojate „užsidirbti“ skausmus apatinėje stuburo dalyje ir sutrikdyti kraujotaką. To pasekmės gali būti labai liūdnos.
 
Kontroliuokite savo laikyseną
 
Pamėginkite porą kartų per dieną atlikti paprastą ir veiksmingą pratimą laikysenai: atsistokite nugara į sieną, įsitikinkite, kad prie jos liečiatės visu kūnu: pakaušiu, pečiais, mentėmis, sėdmenimis ir kulnais, ir užfiksuokite šią padėtį. Tokia poza pastovėkite kelias minutes. Jei vėliau pastebėsite, kad kūprinatės, prisiminkite šią stovėseną ir nugaros padėtį prie sienos, ir ją pakartokite.
Nepersitemkite nešdami ir kilnodami sunkius daiktus
 
Labai svarbu atkreipti dėmesį, kaip nešate sunkius krepšius. Sunkius daiktus kelkite tik abiem rankom, kad nepertemptumėte nugaros ir netraumuotumėte stuburo. Jokiu būdu nesilenkite į šoną: keliant sunkius daiktus nugara turi būti tiesi.
 
Reguliariai keiskite pozą, jei tenka ilgai stovėti
 
Jei tenka ilgai stovėti (darbe, eilėje, metro ir kt.), atminkite: kas 7–10 minučių nors truputų pakeiskite stovėseną. Stipriau remkitės tai viena, tai kita koja. Tai padės sumažinti stuburo apkrovą, išsaugoti gerą laikyseną ir nepertempti kojų
 
Rinkitės kietą čiužinį
 
Geriausia nugaros skausmų profilaktika – teisingai parinktas čiužinys. Specialistai rekomenduoja miegoti ant kieto čiužinio, o dar geriau, jei pirmenybę atiduosite ortopediniam jo analogui.
 
Parengė Edita Lankauskienė
  

Žymos: Nugaros skausmai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Labas rytas, brangusis!
–Susimildama, mieloji, tik jau nesistenk man primesti savo nuomonės!