Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   standard.co.uk   |   2015-09-13

6 moksliškai pagrįstos priežastys, kodėl kavą gerti sveika

  
6 moksliškai pagrįstos priežastys, kodėl kavą gerti sveika Kava – ne tik skanu, bet ir sveika.

Dažnai tenka girdėti, jog kavą gerti nesveika, nes nuo jos esą išsivysto priklausomybė. Tačiau naujausi mokslinių tyrimų rezultatai parodė, kad kava turi labai daug teigiamų savybių, tad drąsiai galite mėgautis rytinių kavos puodeliu, pranešė naujienų portalas standard.co.uk.

Kava gali padėti sumažinti svorį
Turbūt teko girdėti apie apetitą mažinančią kavos savybę, tačiau naujausių tyrimų duomenimis, kofeinas veikia ir centrinę nervų sistemą, skatina metabolizmą bei riebalų rūgščių oksidaciją, o ta padeda išlaikyti kūną liekną.
 
Išgėrę kavos bėgsite greičiau
 
Sportininkai turėtų žinoti, jog kava padeda sportuojant, mobilizuoja riebalų rūgštis nuo riebalinių audinių. Kofeinas vidutiniškai 11-12 proc. pagerina raumenų veiklą mankštinantis.

Vien tik rytinės kavos kvapas veikia teigiamai
 
Ar kada pagalvojote, kodėl kava taip viliojančiai kvepia? Seulo nacionalinio universiteto mokslininkai ištyrė miego trūkumą patyrusių žiurkių smegenis, ir išsiaiškino, jog tų žiurkių, kurios užuodė kavos aromatą, smegenyse įvyko pakitimų, padedančių susidoroti su dėl miego trūkumo patirtu stresu. Kol dar nėra nustatyta, jog kava bendrai sumažina stresą, ji visgi padeda efektyviai kovoti su nuovargiu.
 
Kava gali sumažinti Parkinsono ligos simptomus
 
Dar 2012 metais mokslininkams atlikus tyrimą išaiškėjo, kad reguliariai geriant kavą, galima sumažinti degeneracinių ligų simptomus. Tyrimo autorius Ronaldas Postumas teigė: „Tyrimai parodė, kad kava gali pagerinti Parkinsono liga sergančiųjų gyvenimo kokybę ir tai yra pirmasis tyrimas, kurio metu įrodyta kofeino nauda šia liga sergantiesiems.“
Kava padeda įveikti depresiją
 
Galbūt jau teko girdėti, kad avokadai ir žalioji arbata gali padėti apsisaugoti nuo depresijos. Nacionalinio sveikatos instituto atlikto tyrimo rezultatai parodė, kad tie, kurie išgeria keturis ar daugiau puodelių kavos per dieną, maždaug 10 proc. sumažina depresijos tikimybę, nei tie, kurie visiškai negeria kavos.

Kava gali padėti sumažinti antrojo tipo diabeto tikimybę
 
Amerikos chemikų draugijos atlikto tyrimo rezultatai parodė, kad žmonės, išgeriantys keturis ar daugiau kavos puodelių per dieną, antrojo tipo diabeto tikimybę sumažina 50 proc. Su kiekvienu papildomu kavos puodeliu, tikimybė susirgti diabetu sumažėja 7 proc.
 
 
 
  

Žymos: Sveikata, Kava, Jis ir Ji

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vedybinis šampanas: vyras geria, žmona putoja…