Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, Alfa.lt   |   Gražina Vasiliauskienė   |   2019-07-12

Apie kokias ligas įspėja padidėjęs prakaitavimas?

  
Apie kokias ligas įspėja padidėjęs prakaitavimas?
© Pixabay.com

Jei stiprus prakaitavimas (hiperhidrozė) nepraeina ir vėsiais mėnesiais, jis gali smarkiai varginti. Nuo šios nemalonios būsenos kenčia milijonai žmonių pasaulyje. Dauguma jų gėdijasi kreiptis į gydytoją ir stengiasi patys kovoti su šia problema, dažniau prausdamiesi ir keisdami drabužius. Mažai kas žino, kad padidėjęs prakaitavimas reiškia, jog organizme kažkas negerai.

Hipotireozė
Tai skydliaukės sutrikimas, dėl kurio ji negali tinkamai vykdyti savo funkcijos – gaminti tireoidinių hormonų. Dėl to atsiranda prakaitavimas, silpnumas, šlapimo pūslės problemų ir kitų organizmo sutrikimų. Kartais per didelis prakaitavimas atsiranda dėl tam tikrų vaistų perdozavimo. Bet kuriuo atveju reikia kreiptis į gydytoją.
 
Klimaksas
 
Tai populiariausia perdėto prakaitavimo moterims per 45 metų priežastis. Dėl sumažėjusio estrogenų kiekio kūną užplūsta karščio bangos ir išpila prakaitas. Tokius simptomus jaučia 85 proc. moterų, išgyvenančių klimaksą, tačiau daugiau kenčia damos, turinčios antsvorio, vartojančios alkoholį ir rūkančios. Kad palengvėtų simptomai, reikia sportuoti, vartoti mažiau kavos ir atsisakyti žalingų įpročių.
 
Žemas testosterono lygis
Testosteronas – svarbiausias vyriškas lytinis hormonas, atsakingas už endorfinų gaminimąsi, seksualinį aktyvumą, kepenų darbą, audinių augimą ir kitas svarbias organizmo funkcijas. Paprastai jo lygis pradeda mažėti vyrams po 40-ies, tačiau pasitaiko ir jaunesnių pacientų. Venas iš testosterono sumažėjimo simptomų yra smarkus prakaitavimas, padažnėjęs širdies plakimas, raumenų masės sumažėjimas, lytinės funkcijos ir šlapinimosi sutrikimai. Tokiu atveju reikėtų kreiptis į šeimos gydytoją ir išsitirti. Mičigano universiteto mokslininkai nustatė, kad per smarkus prakaitavimas gali lydėti tokias ligas kaip artritas, diabetas, hipertonija, insultas ir depresija.
 
Cukraligė
 
Stiprus prakaitavimas sergant diabetu būna susijęs su staigiais gliukozės lygio kraujyje pokyčiais. Labiausiai prakaituoja viršutinė paciento kūno dalis, prakaitas skleidžia amoniako kvapą.
 
Padidėjusį prakaitavimą dažnai lydi alkio jausmas ir drebulys, kurie pranyksta, kai ligonis suvalgo ką nors saldaus. Šiuo atveju reikia kreiptis pagalbos į gydytojus.
 
  

Žymos: Sveikata, Ligos, prakaitavimas, padidėjęs prakaitavimas, prakaitas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Neturiu nei gėdos, nei sąžinės... Nieko nereikalingo!