Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2016-03-18

Burnos vėžys gali užklupti kiekvieną

  
Burnos vėžys gali užklupti kiekvieną
© pixabay.com
Vėžiui burnoje išsivystyti reikšmės turi daug veiksnių.
Burnos vėžys dažnesnis tarp vyresnio amžiaus žmonių.

Svarbu, kad bet kokio tipo vėžys būtų diagnozuotas kuo anksčiau ir laiku būtų pradėtas gydymas. Vėžys nėra nepagydoma liga, tai dažniausiai tik uždelsta liga ir dėl to sunkiai gydoma ar nepagydoma. Burnos vėžio profilaktika – tai odontologo, odontologo specialisto ar onkologo atliekamas burnos ištyrimas ir įvertinimas, ar burnoje nėra ikivėžinių ar vėžinių pakitimų.

Pagrindiniai nerimą keliantys simptomai gali būti šie: negyjanti žaizdelė burnoje; gumbelis burnoje ar gerklėje; balta ar raudona dėmė ant dantenų, liežuvio ar burnoje; neįprastas kraujavimas, skausmas ar aptirpimas burnoje; sunkumas ar skausmas kramtant ar ryjant; patinusi žandikaulio dalis; pasikeitęs balsas.
Burnos vėžys dažnesnis tarp vyresnio amžiaus žmonių. Dažniau serga vyrai. Nustatyta, kad rūkalių ir mėgstančių gerti alkoholį, o ypač mėgstančių ir rūkyti, ir vartoti alkoholį rizika susirgti burnos vėžiu nepalyginamai didesnė, nei nerūkančių ir nepiktnaudžiaujančių alkoholiu. Vėžiui burnoje išsivystyti reikšmės turi nevisavertė mityba, vitaminų, ypač A ir E, stoka maiste, bloga burnos ir dantų higiena, netinkami, dantenas spaudžiantys dantų protezai, persirgtos virusinės ligos, paveldimumas, saulės apšvieta, profesiniai veiksniai.
 
Pirminė vėžio profilaktika – tai vėžio rizikos veiksnių įvardijimas, siekiant pašalinti juos iš žmogų supančios aplinkos ir iš jo gyvensenos. Taip užkertamas kelias ligai atsirasti. Antrinė profilaktika – laiku diagnozuotos ikinavikinės ligos, jų gydymas bei stebėjimas. Tretinė – šia profilaktika siekiama sumažinti galimybę vėžiui recidyvuoti, mažinama galimybė ligai atsinaujinti.
 
Pacientai turi suprasti – vėžio diagnozei brangiausias yra laikas. Tad jei priklausote minėtosioms rizikos grupėms arba norite užbėgti už akių burnos navikams, geriausias sprendimas pasitarti su gydytoju, atlikti tyrimus.
 
Onkologinių ligų bijoti nereikia, reikia jas laiku diagnozuoti, gydyti ir toliau gyventi visavertį gyvenimą.
Parengta pagal Vilniaus visuomenės sveikatos centro informaciją
  

Žymos: Gydymas, burnos vėžys

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Moteris, nusėta mėlynėmis, ateina pas šeimos gydytoją ir pasakoja, kad ją sumušė vyras. Gydytojas stebisi: „Aš maniau, kad jis išvykęs“. Moteris: „Aš irgi maniau“.