Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2016-03-19

Būtina maisto medžiaga, kurios dažniausiai trūksta

  
Būtina maisto medžiaga, kurios dažniausiai trūksta Magnio trūkumo galite net nepastebėti, tačiau tai sukelia itin rimtas problemas jūsų organizme.

Kasdien girdime daugybę pamokų, kaip gyventi sveikai ir kaip saugoti savo organizmą. Visgi retas iš ekspertų pamini medžiagą, kuri iš tiesų gyvybiškai svarbi mūsų organizmui ir puikiai savijautai – magnį. Šio mikroelemento trūkumas gali sukelti rimtas virškinimo, hormonų balanso, miego, odos ir energijos problemas. Dažnai net nepastebime, kad organizmui trūksta šios būtinos medžiagos.

Dietologė magnį mūsų organizme prilygino pinigams, kurie yra būtini atlikti tam tikrus banko pavedimus. Pavyzdžiui, įsivaizduokite, jog magnis – tai pinigai, o jūsų organizmas kasdien atlieka apie 300 banko pavedimų, kurie yra beprasmiai be pinigų – magnio. Esant magnio trūkumui organizme, jame daugelis funkcijų yra atliekamos itin prastai, todėl visa jūsų sistema išsibalansuoja.
Daugelis iš mūsų apie magnio svarbą net nesusimąstome ir tuo labiau nežinome, dėl ko pasireiškia šios medžiagos trūkumas. Stresas – viena rimčiausių magnio trūkumą sukeliančių priežasčių. Įtemptas gyvenimo rimtas skatina jūsų organizmo didesnį maistinių medžiagų poreikį, ypač magnio. Virškinimo problemos taip pat gali trikdyti magnio įsisavinimą, todėl jo stoka tampa dar labiau tikėtinas.
 
Yra keletas būdų, padėsiančių jums išvengti išvengti šios medžiagos trūkumo. Pirmiausiai, įsitikinkite, jog neturite problemų su skydliauke. Manoma, jog nepriekaištingas skydliaukės veikimas yra būtinas efektyviam magnio įsisavinimui. Stenkitės įvaldyti ramesnį gyvenimo ritmą ir venkite streso, nes, kaip jau buvo minėta, įtampa padidina įvairių medžiagų, ypač magnio, poreikį. Be to, stresas dar trikdo skydliaukės veikimą. Naudingos būtų ir druskos vonelės, kuriose kojas patariama mirkyti kiekvieną savaitę apie 15 minučių.
 
Nors apie daržovių naudą girdite dažnai, magnio tinkamam kiekiui organizme užtikrinti jos taip pat būtinos. Patariama į savo dienos valgiaraštį įtraukti kuo daugiau virtų daržovių, daugiausiai burokėlių, runkelių, ropių bei lapinių kopūstų. Magnio trūkumą sumažinti puikiai padeda ir maisto papildai. Galite naudoti ne tik vitaminų tabletes, bet ir į kūną įtrinamus aliejus, kuriuose būtų magnio, tačiau prieš tai darydami įsitikinkite, jog juose nėra toksinių medžiagų. Kalbant apie maistą būtina paminėti ir kavos bei šokolado naudą. Nors kava dažnai sulaukia kritikos iš sveikatos specialistų, visgi vis garsiau imama kalbėti ir apie jos naudą. Gerdami ekologišką kavą bei valgydami sveiką šokoladą su magnio trūkumu tikrai neturėtumėte susidurti.
 
  

Žymos: Vitaminai, Maisto medžiagos, Magnis

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Žvejys sėdi ant kranto ir žiūri, kaip simpatiška mergina ruošiasi bristi į vandenį.
– Šioje vietoje maudytis draudžiama! – šaukia jai.
– Tai kodėl nepasakėte anksčiau, kol dar buvau nenusirengusi?
– O nusirengti nedraudžiama!