Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

zolininkas.lt   |   2016-01-03

Citrina – nepamainomas vitamino C šaltinis? Jus apgavo

  
Citrina – nepamainomas vitamino C šaltinis? Jus apgavo
© Pixabay.com nuotr.
Kas per daug, tas nesveika. Net citrinos.

Visuomenėje giliai įsišaknijusi žinia jog citrina – nepamainomas vitamino C šaltinis. Galbūt dėl to, kad citrina prasideda raide C? Tikri faktai sako visai ką kitą.

Tikriausiai teko perskaityti, kai kitų augalų vitamino C kiekis nusakomas „Citrinų vienetais“ – tiesa ta, kad X vaisiuose vitamino C triskart daugiau nei citrinose. Taip galime sakyti ir apie daug augalų.
Vitamino C beveik 4 kartus daugiau net petražolėse, o ką jau kalbėti apie aktinidijas ar erškėtuoges, kur šio vitamino daugiau net iki 40 kartų (citrinoje iki 48mg/100 gr, erškėtuogėse iki 2000 mg/100 gr.).
 
Tiems, kas vis dar ruošiasi pirkti citrinas kilogramais ir jas be saiko vartoti visą šaltąjį laikotarpį – siūlome apsvarstyti šiuos Už bei Prieš:
 
Citrina turi daug rūgščių, bet ji nekelia skrandžio rūgštingumo. Čia rasime skirtingų nuomonių (minima, kad netinka esant padidintam skrandžio rūgštingumui), tad tikėtina, kad veikia individualiai ir skirtingai.
 
Dideli rūgščių kiekiai organizme skatina geležies išsiskyrimą organizme, tad dėmesio sergantiems mažakraujyste.
 
Citrinos žievėje esantys eteriniai aliejai gerina žarnyno veiklą, didina apetitą. Tik nepamirškime, kad didesni kiekiai kenksmingi. Nesuvalgykite visos citrinos žievelės vienu kartu.
 
Šarmina kraują ir rūgština šlapimą.
Nenorime sudaryti įspūdžio jog citrinos – niekam tikęs ir kenksmingas vaisius. Tiesiog atsiminkite, kad vartoti reikia su saiku, o jei ją vartojate kaip vitamino C šaltinį, tuomet tam tikslui yra žymiai tinkamesnių augalų pvz.: kopūstai, petražolės žolė, juodieji serbentai, žemuogės, net apelsinai (taip, juose daugiau vitamino C nei citrinose).
 
Daugiau informacijos rasite nuspaudę čia.
  

Žymos: Sveikata, Citrina, zolininkas.lt

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Lietuvio milijonieriaus dukra pažindina tėvą su nauju vaikinu. Tėvas:
– Butą turi?
Vaikinas:
– Jeigu dievas duos, tai bus ir butas…
– Mašiną turi?
– Duos dievas, bus ir mašina…
– O darbą bent turi?..
– Dievas duos – bus ir darbas.
Vakare dukra klausia tėvo:
– Tėti, tai kaip tau jis?
– Na, kvailokas, bet man patiko, kaip jis mane vadina!