Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-04-30

Dalykai, kurių galbūt nežinojote apie alkoholį

  
Dalykai, kurių galbūt nežinojote apie alkoholį
© Flickr nuotr.
Alkoholis yra daugelio žmonių kasdienybė.
Liekni raumeningi žmonės pasigeria mažiau nei turintieji riebaliukų

Jo pavojingumas sveikatai neperdedamas. Junginiai, vadinami alkoholiais, yra toksinai, galintys jus nužudyti arba akimirksniu, arba per trumpą laiką, arba pamažu.

▪ Vienas iš junginių – etilo alkoholis, arba etanolis, – vis dėlto yra ir vienas iš seniausių produktų mūsų valgiaraštyje. Kai kurie archeologai spėja, kad fermentuoti gėrimai buvo gaminami jau prieš 100 000 metų, kai žmogus pirmą kartą išėjo iš Afrikos.
▪ Egzistuoja hipotezė, kad alkoholio potraukį paveldėjome iš savo tolimų protėvių, instinktyviai ieškojusių labiausiai prinokusių vaisių, nes tie teikdavę daugiausia energijos.
 
▪ Malaizijoje gyvenančios ir 70 g tesveriančios plunksnauodegės tupajos (kirstukų giminaitės, tik laipiojančios po medžius) dažnokai prisilaižo tiek fermentuoto nektaro, kad jo kiekis prilygtų per vakarą išmauktoms 9 taurėms vyno. Bet nė trupučio neapgirsta.

▪ Fermentacijos procesas tam tikromis aplinkybėmis gali įvykti ir mūsų virškinimo sistemoje. Tada kiekvienuose 100 ml kraujo atsiranda nuo 0,01 iki 0,03 mg alkoholio.
 
▪ Alkoholis nevirškinamas. Etanolio molekulė tokia maža ir paprasta – tik du anglies atomai, šeši vandenilio ir vienas deguonies, – kad iš skrandžio ir plonosios žarnos keliauja tiesiai į kraują.
 
▪ Liekni raumeningi žmonės pasigeria mažiau nei turintieji riebaliukų, nes vandens turtingi raumenų audiniai veiksmingai absorbuoja alkoholį tam dar nepasiekus smegenų.
▪ JAV, Misūrio valstijoje, Sent Luiso mieste, įsikūrusi alaus darykla „Anheuser-Busch“ 1895 metais pristatė ypatingą gaminį „Malt-Nutrine“ – 1,9 procento alų, kurį gydytojai skirdavo kaip toniką nėščiosioms arba maistingą gėrimą vaikams.
 
▪ Iki 1916 metų viskis ir brendis figūravo Jungtinių Amerikos Valstijų farmokopėjoje kaip moksliškai patvirtinto poveikio vaistai.
 
▪ Kosmosas pilnas alkoholio. Ūkai, kur iš tarpžvaigždinių dulkių susidaro žvaigždės, trykšte trykšta vandenilio, anglies ir deguonies – tų pačių ingredientų, kaip ir etanolis. Astronomai yra atradę milžinišką kiekį etanolio (daugiau nei turėtų 400 trilijonų trilijonų alaus bokalų) tarpžvaigždiniame debesyje G34.3, nuo Žemės nutolusiame maždaug 10 000 šviesmečių.

▪ Saugokitės šampano butelių kamščių! Angliarūgštė butelyje sukelia spaudimą, triskart galingesnį už spaudimą automobilio padangose.
 
  

Žymos: Alkoholis, faktai apie alkoholį

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Adomaitis šaukia ant Juškevičiaus ir Kalniečio:
– Baikit jūs vieną kartą kamuolius Valančiūnui mėtyti!
Šie teisinasi:
– Tai kad jis geras „centras“, treneri...
– Geras tai geras, bet kad jis ant suoliuko sėdi!