Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-02-26

Greitas maistas ir stresas nedraugauja

  
Greitas maistas ir stresas nedraugauja
© Pixabay nuotr.
Specialistai įsitikinę: vienintelė išeitis – sukaupti valią ir rinktis produktus, natūraliai raminančius nervų sistemą ir blokuojančius minėto enzimo sintezę.

Pirmasis patarimas, kurį dietologai duoda metantiesiems svorį, – vengti bet kokio streso.

Su tuo visiškai sutinka Roberto Vudo Džonsono fondo – stambiausios JAV filantropinės organizacijos, orientuotos išskirtinai į sveikatos problemas, ekspertai. Anot jų, stresą patiriantys žmonės paprastai griebiasi nesveiko, greito maisto. O jis paskatina organizmą gaminti dar daugiau streso hormonų. Taip susidaro ydingas uždaras ratas: stresas, sveikatai kenksmingas maistas, vėl stresas.
Eksperimentai parodė, jog patiriantis stresą organizmas sparčiau sintetina enzimą ADAMTS1. O ši medžiaga tiesiogiai atsakinga už riebalinio audinio ląstelių susidarymą. Kuo daugiau ADAMTS1, tuo daugiau riebalinio audinio ir tuo didesnis diabeto, širdies ir kraujagyslių ligų pavojus.
 
Specialistai įsitikinę: vienintelė išeitis – sukaupti valią ir rinktis produktus, natūraliai raminančius nervų sistemą ir blokuojančius minėto enzimo sintezę. Mokslininkai pataria nuolatinį stresą išgyvenantiems žmonėms įtraukti į valgiaraštį kuo daugiau produktų, turtingų omega-3 rūgščių (gausiausia jų jūros žuvyse, šaltai spaustuose aliejuose, saulėgrąžose ir riešutuose). Dar viena rekomendacija – gerti mažiau kavos.
 
Kiek anksčiau Šefildo (Didžioji Britanija) universiteto mokslininkai išsiaiškino, kad alkis ir maisto kaloringumas nesusiję. Apetitas nepriklauso nuo suvartotų kalorijų kiekio. Taigi visi pažadai, esą suvalgius kai kurių produktų sumažės apetitas ir tikimybė persivalgyti, nėra pagrįsti.
 
Esminė nutukimo priežastis yra energinis disbalansas, kai kalorijų suvartojama daugiau, nei sudeginama. Moterys, dietologų aiškinimu, neturėtų viršyti 1 600–2 400 kalorijų, o vyrai – 2 000–3 000 kalorijų per dieną normos.
 
  

Žymos: Sveikata, Greitas maistas, Stresas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Poetas:
– Vakar naktį į mano butą įsibrovė vagys.
Policininkas:
– Ir ką padarė?
– Jie apvertė aukštyn kojom visus kambarius, padėjo ant rašomojo stalo penkis eurus ir išėjo.