Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2015-10-19

Gydomoji kavos galia

  
Gydomoji kavos galia
© Pixabay.com
Išgėrę puodelį kavos pasijusite žvaliai, pagerinsite koncentraciją bei smegenų veiklą.
Įsidėmėkite, kad saugiausias ir rekomenduojamas kofeino kiekis yra nuo 100 iki 300 mg per dieną, todėl nepiktnaudžiaukite kava, jei išies norite pasijusti gerai.

Visi esame girdėję ir puikiai žinome apie neigiamą kofeino poveikį mūsų organizmui, tačiau iš esmės, viskas, kas vartojama dideliais kiekiais, yra nesveika ir žalinga. Nepiktnaudžiaujant ir vartojant saikingai, kofeinas atneš didelės naudos ne tik mūsų nuotaikai, bet ir sveikatai.

Maloniai nustebsite sužinoję, kad kavos puodelis palengvina sunkias pagirias ir kovoja su įvairiomis ligomis. Štai keletas priežasčių dėl kurių dar labiau turėtumėte pamilti kavą.
Degina nepageidaujamus riebalus
Skamba per gerai, kad būtų tiesa, bet iš tikrųjų kava gali padėti numesti svorio. Kofeinas greitina medžiagų apykaitą ir malšina apetito jausmą. Jis stimuliuoja mūsų centrinę nervų sistemą, todėl kasdien išgėrus gardų kavos puodelį, pageriname savo medžiagų apykaitą ir sudeginame nuo 98 iki 174 kalorijų.
 
Sportuojant padeda pasiekti geresnių rezultatų
Kava gali pagerinti sportininkų pasirodymą. Mokslininkai sako, kad 12 proc. pagerėja pratimo atlikimas, kadangi kofeinas suteikia papildomos energijos, spartina kraujo cirkuliaciją bei gerina koncentraciją.
 
Padeda atsipalaiduoti
Vien sklindantis malonus kavos kvapas malšina nuovargį ir gerina savijautą. Kavos puodelis darbo metu padeda atsipalaiduoti ir praskaidrinti nuotaiką. Rekomenduojama per dieną vartoti 100 – 300 mg kofeino. Išliksite budrūs, aktyvūs ir pasitikintys savimi. Per didelis kofeino kiekis gali sukelti priešingą poveikį, todėl stenkitės jo neviršyti.
 
Mažina tikimybę susirgti Parkinsono liga
Reguliariai vartojant kavą, yra 25 proc. galimybė, kad nesusirgsite šia liga. Kofeino vartojimas yra naudingas ir šia liga jau sergantiems žmonėms. Jis padeda sušvelninti Parkinsono sukeliamus nepatogumus, kontroliuoja ligos simptomus ir tolimesnį jos progresavimą.
Depresijai nuvyti
Nacionalinio sveikatos instituto (NIH) atliktas tyrimas parodė, kad tie, kurie labai mėgsta kavą, ir geria apytikriai keturis puodelius per dieną yra linkę būti mažiau prislėgtais, nei tie, kurie apskritai negeria kavos. Kava kaip ir šokoladas gerina nuotaiką, o išgėrus du kavos puodelius per dieną 10 proc. sumažinate galimybę susirgti depresija.
 
Gerina atmintį
Kofeinas mažina riziką susirgti Alzheimerio liga. Kavoje esantys antioksidantai apsaugo nuo smegenų ląstelių pažeidimo ir stiprina pažinimo funkcijas. Reguliariai geriant kavą stiprinate savo smegenų veiklą, efektyviau sprendžiate iškilusias problemas ir gerinate mąstymą. Įpraskite kasdien išgerti bent du puodelius kavos turinčius 100 mg kofeino. Jis ne tik skatins, bet ir suaktyvins tą smegenų dalį, kuri yra atsakinga už trumpalaikę jūsų atmintį.
 
Nuo cukrinio diabeto apsisaugoti
Retkarčiais ar reguliariai vartojamas kofeinas mažina galimybę susirgti antro tipo cukriniu diabetu. Mokslininkai yra linkę manyti, kad reguliarus ir saikingas kavos vartojimas diabeto riziką mažina 50 proc. Tačiau nerekomenduojama gerti per daug saldintos ar riebiu pienu pagardintos kavos.
 
Išgėrę puodelį kavos pasijusite žvaliai, pagerinsite koncentraciją bei smegenų veiklą. Įsidėmėkite, kad saugiausias ir rekomenduojamas kofeino kiekis yra nuo 100 iki 300 mg per dieną, todėl nepiktnaudžiaukite kava, jei išies norite pasijusti gerai.
 
 
  

Žymos: Sveikata, Kava, Įdomu

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Lėktuvas. Papūga sėdi ir rėkia:
- Stuardese, višta tu, viskio man!
Stiuardesė atneša. Papūga vėl rėkia:
- \"Viešalka\" dar viskio!
Stiuardesė atneša. Šalia sėdi keleivis ir galvoja: \"O ką, aš durnesnis?\"
Ir ima rėkti:
- \"Mažule\", alaus nepamiršk!
Stuardesei trūksta kantrybė, ji pasiskundžia pilotui. Pilotas nutaria juos abu išmesti. Prie atidaryto liuko papūga sako:
- Kaip nemokantis skraidyti, tu per daug išsidirbinėji...