Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Edita Lankauskienė   |   2014-09-20

Įdomūs faktai apie maistą ir gėrimus

  
Įdomūs faktai apie maistą ir gėrimus Maisto istotija - įdomi ir įvairi.

Gaidžio plunksna stiklinėje

Visi mes mėgstame gerti kokteilius. Jie gali būti pačių įvairiausių skonių, spalvų ir stiprumo, bet visi turi bendrą bruožą – juos galima gerti per šiaudelį. O ar žinote, kaip atsirado toks gėrimo pavadinimas?

Viename Niujorko bare dirbusi mergina kartą nutarė paįvairinti baro aplinką ir išpuošė jį gaidžių uodegos plunksnomis. Neilgai trukus vienas lankytojas paprašė gaidžio plunksna papuošti jam gėrimą. Padavėja taip ir padarė – taip ir atsirado kokteilio pavadinimas (angl. cock tail – gaidžio uodega).
Gero apetito!
 
Valgymo papročiai iš tiesų yra skirtingi. Indai nevalgo jautienos, musulmonai atsisako kiaulienos. Mums nekiltų mintis valgyti šunieną, o Kinijoje ji laikoma ypatingu skanėstu. Pietų Amerikos gyventojai vertina skruzdėlieną, o senieji australai mėgaudavosi vikšrais. Navajo indėnai mėgsta skėrius, o Laoso gyventojai net apsilaižydami valgo laumžirgių lervas...
 
Kiniški spagečiai
 
Gal manote, kad makaronų patiekalai buvo išrasti Italijoje? Klystate! Didysis italų keliautojas markas Polas Kinijoje išvydo, kaip gaminami makaronai, ir 1295 m. jų receptą parsigabeno į namus.
 
Kas suvalgė pirmą sumuštinį?
 
Tai, be abejo, buvo grafas Sandwichas; išvertus iš anglų kalbos jo pavardė dabar ir reikštų sumuštinį. Vieną 1762 metų dieną jis su tokiu įkarščiu žaidė kauliukais, kad nerado valandėlės prisėsti prie pietų stalo. Tuomet tarnas jam atnešė dvi suvožtas riekeles duonos, tarp kurių buvo dešros griežinėliai. Taigi, atnešė pirmąjį sumuštinį!
Šampanu užplikyta kava
 
Prūsų karalius Frydrichas Didysis kavą mėgo lygiai taip pat kaip ir šampaną. Kai jis negalėdavo apsispręsti, ko nori labiau, kavą užplikydavo ne vandeniu, o šampanu.
 
Galite važiuoti!
 
Ar žinote, kad suvalgius vaisų kraujyje atsiranda alkoholio? Vaisiuose esantis cukrus dėl rūgimo procesų virsta alkoholiu. Tiesa, jo kiekis toks mažas, kad policijos matavimo prietaisais jo neįmanoma aptikti, taigi galite nesibaimindami vairuoti, ir ne tik dviratį. Jei obuolį, bananą, kriaušę ar keletą datulių suvalgėte vakare, kitą rytą, po aštuonių valandų miego, alkoholio kraujyje bus dar mažiau.
 
 
  

Žymos: Edita Lankauskienė, Maistas, Istorija, Gėrimai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Policininkas sustabdo automobilį:
– Kas nutiko jūsų galiniams žibintams?
Vairuotojas išlipa iš automobilio ir išbąla kaip kreida. Policininkas pakartoja:
– Kas nutiko jūsų galiniams žibintams?
Vairuotojas:
– Kam rūpi tie žibintai? Bet kurgi dingo namelis ant ratų?!