Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-12-23

Iš lūpų į lūpas

  
Iš lūpų į lūpas
© Pixabay nuotr.

Žiemai įsibėgėjant jau turbūt jaučiate, kaip su kiekviena žvarbesne diena vis labiau grumba lūpos, ir tik laiko klausimas, kada jų oda ims pleiskanoti. O tada jau bus... Ir nemalonu, ir nepatrauklu (kas norės tokias bučiuoti?!), ir neįmanoma atsispirti norui jas nusikramtyti.

Iš tikrųjų lūpos gali suskeldėti ne tik žiemą – bet kuriuo metų laiku. Pasak gydytojų dermatologų, taip nutinka, kai oda, negaudama pakankamai drėgmės, išsausėja. Tiesiog šaltuoju metų laiku tą labiau pastebime, mat skirtumas tarp oro lauke ir šildomose patalpose temperatūros lūpas išdžiovina itin sparčiai.
Pirmoji moterų reakcija tokiais atvejais būna pasidažyti drėkinančiu lūpdažiu ar kita panašia priemone.
 
Mūsų, vyrų, – apsilaižyti. Nes juk rezultatas tas pats, ar ne?
 
Štai ir ne. Dermatologai primygtinai pataria laikyti liežuvį už dantų. Nes seilės labai greitai išdžiūsta, o lūpos lieka dar sausesnės, nei buvo. Ir dažniausiai dar labiau suskeldėja.
 
Jeigu jūsų lūpų oda linkusi pleiskanoti ir skilinėti, tai nėra šiaip eilinis požymis, kad žiema atėjo. Tai problema, kurią reikia spręsti – ir tinkamomis priemonėmis.
Pirmiausia daugumai turbūt teks morališkai pasiruošti įsisąmoninti faktą, kad lūpų priežiūra – ne vien moterų prievolė. Rūpinimasis savimi išvis neturi nieko bendra su lytimi.
 
Antra, netepkite ant savo vargšių lūpų bet kokio po ranka pasitaikiusio tepalo ar balzamo. Jeigu oda tam neparuošta – tai yra visa „pasišiaušusi“ ir šerpetota, – produktas į ją vis tiek neįsigers. Taigi teks padirbėti ir visą tą negyvą odą pašalinti. Bet tik labai atsargiai ir naudojant pačius švelniausius eksfoliantus, nes ir tikrų mačo lūpų oda labai delikati bei jautri.
 
Po to jau tepkite lūpas balzamu. Galima, aišku, ir nugvelbtu iš žmonos rankinės. Bet jeigu nuspręsite įsigyti savo, ieškokite produktų su kakavos ar taukmedžio sviestu, argano, kokosų arba avokadų aliejumi – tokie balzamai veiksmingiausiai drėkins odą.
 
Skausmą ir pleiskanojimą taip pat sumažins senasis gerasis vazelinas – galite drąsiai juo tepti lūpas maždaug kartą per valandą.
 
Bet jeigu oda išties labai smarkiai suskilinėjusi, gali prireikti ir nereceptinio steroidinio tepalo, tokio kaip hidrokortizonas. Tik pasistenkite naudoti kuo mažiau, nes tokie preparatai gali suploninti odą ir jūsų lūpos taps jautrios grybelinėms infekcijoms.
 
Na, o jei skausmas nebepakenčiamas, teks kreiptis į dermatologą receptinio tepalo.
 
Šiaip jau lūpas derėtų tepti ir apsauginiu saulės kremu – net žiemą. Nes jų oda nepaprastai plonytė, turinti labai mažai melanino, taigi beveik neapsaugota nuo kenksmingų ultravioletinių spindulių.
 
Dar yra keli patarimai prevencijai. Jei nenorite periodiškai popinti skaudančių lūpų, neskalaukite burnos skysčiu, turinčiu alkoholio, ir atpraskite jas laižyti. Dar neprošal būtų miegamajame pasistatyti oro drėkintuvą, bet argi jūs paklausysite?
 
 
  

Žymos: Sveikata, bučinys, lūpos

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Kodėl policininko žmona miegamajame vaikšto lėčiau nei kituose kambariuose?
– Nes miegamajame yra gulintis policininkas.