Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Parengė Edita Lankauskienė   |   2012-02-26

Įsimylėjau kolegą...

  
Įsimylėjau kolegą... Nedemonstruokite savo santykių darbe.

Tarnybinis romanas – tarsi šviesos spindulys darbo dienos tamsos karalystėje. Situaciją temdo tik miglota karjeros ateitis. Kaip išsaugoti ir meilę, ir darbą? Minusų tarnybiniai romanai turi daug daugiau, nei pliusų, bet jei jau vis tiek nutarėte pamėginti, pasinaudokite šiais patarimais.

Ar esate pasirengę keisti darbą?
Prieš nerdami į naujos meilės vandenis pagalvokite apie galimas pasekmes. Ar esate pasirengę palikti darbą, jei santykiai nesusiklostytų? Jei taip, tai mėgaukitės korporatyvine romantika, bet vis dėlto apdairiai. Yra viena nerašyta taisyklė – neturėti seksualinių santykių su tuo, kuris gali jus atleisti, ir su tuo, kurį galite atleisti jūs. Ši taisyklė aktuali visada, o galimos išimtys ją tik patvirtina.
 
Romano įkarštyje laisvalaikiu neaptarinėkite su savo išrinktuoju darbo reikalų. Už biuro sienų jūs – nebe kolegos, o paprasti įsimylėjėliai. Darbe reikia dirbti. Taip, malonu matyti savo vyriškį tame pačiame kabinete, bet pasistenkite, kad tai neturėtų jokios įtakos darbiniams klausimams.
 
Ir savo santykius su kitais aptarinėkite kuo mažiau. Tylėjimas – auksas. O jei niekaip nesuvaldote savo kalbos padargų, verčiau gurkštelkite karštos kavos – kuo karštesnės. Jei kalba netyčia pasisuka apie jūsų meilės objektą, apsiribokite neutraliomis frazėmis, antraip jus greit „iššifruos“, ir visi kolegos smaginsis pliaukšdami apie jūsų romaną. Ar jums šito reikia? Ir jau tik tikras savižudis gali pasiskelbti socialiniuose tinkluose, kad užmezgė artimus ryšius su kolega.
 
Nedemonstruokite savo santykių
Neabejotina, anksčiau ar vėliau apie jūsų romaną bendradarbiai sužinos. Kai kas konspiracijos tikslais prieina iki tokių dalykų, kad į darbą važiuoja kartu, bet likus porai kvartalų išsiskiria ir ateina į darbovietę atskirai.
 
Žinoti ir nujausti – du skirtingi dalykai. Net jei kolegos jau spėja, kad jūs užmezgėte romaną su bendradarbiu, be faktų jų spėjimai neperaugs į žinojimą. Nepasiduokite provokacijoms, elkitės lyg niekur nieko. Nedemonstruokite savo santykių darbe. Bučiniai lifte, seksas pokalbių kambaryje – puikūs filmų siužetai, bet tai – ne jums. Visokeriopas santūrumas išrinktojo kolegos (ar kolegės) atžvilgiu pasitarnaus visokeriopai. Nesuteikite peno apkalboms ir sutaupysite daugybę nervinių ląstelių, kurios, kaip žinia, neatsistato. Likite kuo neutralesni vienas kito atžvilgiu net įmonės renginiuose ir vakarėliuose.
 
Vestuvės ar skyrybos?
 
Jei jūsų santykiai jau daugiau nei rimti ir viskas krypsta vestuvių link, šio fakto nuslėpti nuo kolegų jau nebepavyks. Tuomet renkite iškilmes biure! Gali būti, kad vienam iš jūsų vis dėlto teks pakeisti darbą, jei norėsite išsaugoti gerus santykius.
 
Bet dažnai nutinka ir taip: meilė praeina, o darbas lieka. Ir čia svarbu mokėti elgtis per pasitarimus, korporatyvinius vakarėlius ar verslo pietus, kad savo buvusio išrinktojo nenužudytumėte žvilgsniu ar žodžiais. Pirmiausia jūs kolegos, o tik po to – buvusi pora. Tai labai sudėtinga, ir jei jums nepavyksta susidoroti su buvusio romano pasekmėmis, reikia pasitraukti, išeiti iš darbo. Arba vėl įsimylėti – tik jau šį kartą, prašytume, nebe kolegą.
 
  

Žymos: Edita Lankauskienė

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Išklausęs manęs mano psichologas užsirašė pas savąjį...