Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2017-06-04

Jaunystės eliksyras – trumpa, bet veiksminga mankšta

  
Jaunystės eliksyras – trumpa, bet veiksminga mankšta Energine gimnastika užsiimti galima net ir patogiai gulint paplūdimyje.
Žmonių, atliekančių energinės gimnastikos pratimus kiekvieną dieną, organizmas įgyja gebėjimą gydyti save pats.

Keli lengvučiai pratimai užims vos 5 minutes jūsų laiko ir pareikalaus minimalių pastangų. Juolab kad atlikti juos galima ne tik stovint, bet ir patogiai drybsant lovoje.

Tačiau nenuvertinkite šio paprastumo. Apie energetinę gimnastiką jau seniai sklando legendos: teigiama, kad reguliariai praktikuojantiesiems dovanojama antra jaunystė!
Kaip aiškina šios ne visai tradicinės mankštos gerbėjai, ji padeda atsikratyti energinių šiukšlių bei atverti kanalus naujai energijai, padidinti emocinio intelekto koeficientą. Energine gimnastika naudojasi daugelis netradicinės medicinos atstovų – kad susigrąžintų gydant žmones išeikvotos energijos balansą, pagerintų visų vidaus organų ir jų sistemų darbą.
 
Specialūs prietaisai, matuojantys žmogaus energinį lauką ir auros spektrą, jau pirmą kartą atlikus gimnastikos pratimus užfiksuoja pokyčius: auros kontūrai išsilygina, tolygiai apgaubia visą kūną ir pradeda spindėti balta žydra spalva.
 
Galiausiai, teigiama, žmonių, atliekančių energinės gimnastikos pratimus kiekvieną dieną, organizmas įgyja gebėjimą gydyti save pats.
 
1 pratimas. Pasukiokite ratu pėdas ties čiurna (jei pratimą atliekate stovėdami, teks kiekviena koją atskirai) po 4 kartus į abi puses.
2 pratimas. Sulenkite kelius ir pasukiokite ratu blauzdas – taip pat po 4 kartus kiekvieną į abi puses.
 
3 pratimas. Dabar sukite visą koją iš kirkšnies – kairiąją ir dešiniąją atskirai, po 4 kartus į abi puses.
 
4 pratimas. Jeigu gimnastiką atliekate gulėdami, kilstelėkite klubus ir pasukite juos – irgi 4 kartus į abi puses.
 
5 pratimas. Sukamieji judesiai plaštakomis – abiem rankomis, pirmyn ir atgal po 4 kartus.
 
6 pratimas. Sukamieji judesiai alkūnių sąnariais – abiem rankomis, pirmyn ir atgal po 4 kartus.
 
7 pratimas. Sukamieji judesiai pečių sąnariais – abiem į priekį, paskui abiem atgal, ir taip po 4 kartus.
 
8 pratimas. Jeigu sportuojate gulėdami, pasikelkite ant alkūnių ir palenkite galvą po 4 kartus pirmyn ir atgal, paskui pasukite ją prieš ir pagal laikrodžio rodyklę – irgi po 4 kartus.
 
9 pratimas. Sukamieji judesiai akimis po 4 kartus – pirmyn ir atgal, pagal ir prieš laikrodžio rodyklę.
 
10 pratimas. Jeigu lova pakankamai kieta, pasikelkite nuo jos tiek, kad į čiužinį remtumėtės tik pėdomis ir mentėmis. Kojos turi būti sulenktos per kelius, rankos – po galva. Paeiliui perkelkite tai vieną, tai kitą koją į priekį, tarsi žingsniuotumėte.
 
Šis pratimas mankština visą stuburą – nuo juosmens iki pat kaklo slankstelių. Slanksteliai grįžta į savo vietas, kur jie turi būti pagal gamtos sumanymą. Tiesa, ne iš karto – teks pasitreniruoti.
 
Jeigu visus pratimus atliekate stovėdami, gulimuosius darykite šiek tiek per kelius sulenktomis kojomis, pėdas pasukę į vidų ir pastatę jas pečių plotyje. Atlikdami 10 pratimą turėtumėte stovėti šienautojo poza.
Svarbu! Baigę energinę mankštą, smagiai patrinkite plaštakas ir pėdas – delną į delną, padą į padą (jeigu stovite, pasvyruokite ant pėdų – nuo pirštų iki kulno, atgal, nuo vidinio pėdos krašto ant išorinio). Tada įtrinkite ausis, riešus, patrinkite delnais veidą, tarsi praustumėtės, lengvai pamasažuokite skalpą ir galiausiai paplokite rankomis.
 
Energinei gimnastikai nėra griežtai nustatyto laiko – mankštinkitės, kai jums tą daryti maloniausia. Pripratę, nebeįsivaizduosite be to gyvenimo, nes jausitės sveikesni, jaunatviškesni ir linksmesni!
 
 
  

Žymos: Sportas, Mankšta namuose, sveikata

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Žmona nuolat erzina mane pasakojimais apie pirmąjį vyrą.
– Bet juk tu gali nuslopinti jos įprotį!
– Kaip?
– Pradėk kalbėti apie savo būsimąją žmoną.