Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2015-08-16

Kaip apsaugoti namus nuo bakterijų?

  
Kaip apsaugoti namus nuo bakterijų? Net baisu pagalvoti, kiek bakterijų tyko mūsų namuose.

Mes gyvename bakterijų pasaulyje. Ne tik mūsų kūnuose yra dešimtis kartų daugiau bakterijų negu ląstelių – mikrobai tyko ore ir kiekvienoje patalpoje, kur tik mes beeitume. Žinoma, daugelis jų yra nekenksmingos, tačiau kitos gali sukelti sunkias infekcijas ir sveikatos problemas. Kaip geriausiai apsaugoti save ir savo namus? Sveikatos ir higienos ekspertai atskleidė, kaip tinkamai valyti namus, kad sumažintume bakterijų keliamą pavojų.

Vietoj įprastų rankšluosčių – popieriniai
Pasak gydytojo Peterio Youngo, virtuvėje naudojamus rankšluosčius ir šluostes reikia labai dažnai keisti, nes juose kaupiasi milijonai bakterijų. Tad jis siūlo naudoti vienkartinius popierinius rankšluosčius.
Maisto likučius saugokite patvariuose induose
 
Po vakarienės likusį maistą gaila išmesti, tad pasirūpinkite, kad namuose turėtumėte pakankamai patvarių indų jam saugoti. Daktaras tikino, kad jo namuose netgi visa spintelė skirta „Tupperware“ indams.
 
„NE“ naminiams gyvūnėliams
 
Daktaras patikino, kad laikyti gyvūnus namie – labai nehigieniška. Augintiniai ne tik visur barsto plaukus, bet parsineša begales bakterijų iš lauko, liečiasi prie baldų bei žmogaus ir taip perduoda jam „visą gėrį“.
Gydytojas pasakojo, kad namuose 25 metus neturėjo jokio gyvūno, dėl šios priežasties jam niekada nereikėjo prašyti laisvos dienos dėl užklupusio gripo ar ligos. Jo šeimos nariai niekad nebuvo apsinuodiję maistu.
 
Apsisaugojimas nuo E.coli bakterijos
 
Šią bakteriją rasite šakniavaisiuose ir žalioje mėsoje. Gydytoja ir maisto specialistė Lisa Ackerley pasakojo, kad kepdama mėsa naudoja maistinį termometrą. Kai karštis pasiekia 75°C, galite būti tikras, kad bakterijos žus. Visus įrankius, indus ir pjaustymo lenteles, prie kurių lietėsi žalia mėsa, daktarė pataria plauti po karštu vandeniu, o dar geriau indaplovėje.
Patikėkite indus indaplovei
 
Mes įpratę plauti indus rankomis, ypač tada, kai staiga prireikia būtent tam tikro dubens ar puodo. Tačiau specialistai pataria indus plauti indaplovėje, mat bakterijos žūva tik atitinkamame karštyje (60-65 °C).
 
Vonios kambario priežiūra
 
Vonioje nepatingėkite pašalinti nuosėdas nuo dušo galvutės, nes šioje vietoje kartu su kalkėmis kaupiasi bakterijos.
 
Daktarė patikino, kad kiekvienas šeimos narys turi naudoti atskirą rankšluostį ir juos skalbti būtina bent kartą per savaitę. Bendrai naudojami rankšluosčiai turėtų būti plaunami kas antrą dieną 60-90°C temperatūroje.
 
Patalynės skalbimas
 
Kaip jau žinoma, ir žmogaus kūno viduje, ir išorėje yra labai daug bakterijų, o kiek jų mes dar parsinešame iš aplinkos! Atsigulę į lovą, jomis dar pasidaliname su mylimuoju, tad specialistai pataria patalynę skalbti bent kartą per dvi savaites.
 
Šaldytuvo valymas
 
Visi maisto produktai po savęs šaldytuve gali palikti bakterijų, tad svarbu neužmiršti tvarkant namus kruopščiai išvalyti ir jį. Profesorius Peteris Whorwellas patarė tam naudoti sterilizavimo skystį arba skiestą baliklį. Pasak jo, tai vienintelis skystis, galintis nužudyti visus mikrobus. Juo siūloma valyti ir vonią, dušą, tualetą bei kitus paviršius.
 
Nepamirškite savo rankų!
 
Burna – daugiausia bakterijų turinti žmogaus kūno dalis, tačiau rankos yra didelės bakterijų pagalbininkės. Būtent neplautos rankos gali padaryti jums meškos paslaugą, tad jas valyti kruopščiai ir dažnai yra būtina. Londono higienos mokyklos profesorė Sally Bloomfield teigė rankas trinanti muilu bent 15 sekundžių, nepamirštant panagių. Vėliau jas kruopščiai nuplauna vandeniu.
 
Išplautos šluostės – ant radiatoriaus!
 
Niekada nepalikite šlapių šluosčių per naktį. Geriausia jas kruopščiai išplauti rankomis ir palikti džiūti ant radiatoriaus. „Mes turime konkrečių įrodymų, kaip vienas mikrobas, salmoneliozė, gali sparčiai išplisti, jei šluostė buvo palikta šlapia per naktį,“ - pasakojo Sally B.
 
 
  

Žymos: Sveikata, Bakterijos, Jis ir Ji, Ecoli

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Kompiuterių parduotuvėje personalas keičia nešiojamų kompiuterių kainas iš 4000 LTL į 2000 LTL. Pro šalį praeidamas žmogelis domisi:
– Sakykit, o kodėl jie taip atpigo?
– Taigi va, Kalėdinės akcijos baigėsi.