Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, Alfa.lt   |   2019-02-22

Kaip išmokti rytais atsikelti per 5 minutes

  
Kaip išmokti rytais atsikelti per 5 minutes
© Pixabay.com

Rytais nuspaudžiate žadintuvo mygtuką, bet vis tiek išlipate iš lovos po gero pusvalandžio? Nors išgeriate kelis kavos puodelius, dar porą valandų jaučiatės mieguisti, tarytum vaikščiotumėte per miegus? Kaip prisiversti atsikelti laiku ir pasijusti žvaliems?

Gulkitės anksčiau
Viskas paprasta: kad lengvai atsikeltumėte, reikia gerai išsimiegoti. O kad išsimiegotumėte, tam reikia skirti ne mažiau kaip 7–8 valandas per parą. Per trumpesnį laiką organizmas nespėja atsinaujinti.
 
Jeigu jums reikia atsikelti 7 val., pagaminti pusryčius, išleisti vaiką į mokyklą, turite užmigti ne vėliau vidurnakčio. Geriau gultis anksčiau, nes augimo hormonai, kurie padeda jums išlikti žvaliems ir nesustorėti, gaminasi nuo 23 iki 1 val. ir tik miegant.
 
Išneškite išmaniuosius iš miegamojo
 
Tikriausiai ne kartą girdėjote, kad mėlyna šviesa, kuri sklinda iš kompiuterių ir išmaniųjų telefonų ekranų, trukdo gamintis hormonui melatoninui, kuris būtinas geram miegui. Tikriausiai iki šiol ignoravote šią informaciją, o rytais vargstate negalėdami išsibudinti?
 
Pabandykite vieną vakarą nesinaudoti išmaniuoju telefonu bei kompiuteriu prieš miegą ir įvertinkite skirtumą. Svarbiausiai nelindėti socialiniuose tinkluose, nežaisti kompiuterinių žaidimų ir nežiūrėti filmų 1–1,5 val. prieš miegą. Geriau paskaityti knygą – tradicinę, o ne elektroninę, arba užsiimti seksu – taip pat tradiciniu, o ne virtualiu.
 
Išjunkite prieš miegą visus išmaniuosius įrenginius ir išneškite juos iš miegamojo. Kambaryje turi būti visiškai tamsu, tik tada melatoninas gaminsis tinkamai.
Neprisivalgykite prieš naktį
 
Jeigu sočiai pavakarieniavote ir iškart atsigulėte miegoti, bus nelengva atsipalaiduoti. Juk organizmui reikia išeikvoti nemažai energijos, kad suvirškintų suvalgytą maistą.
 
Be to, prikimštas skrandis gulint spaudžia diafragmą, trukdo kvėpuoti ir apsunkina širdies darbą. Todėl gali pasidaryti karšta, tvanku, imti durti širdį, porą valandų negalėsite užmigti, o ryte bus sunku atsikelti.
 
Optimalus laikas vakarienei yra 3 valandos prieš miegą. Ir vis tiek stenkitės nepersivalgyti. Sudėtiniai angliavandeniai (daržovės, rudieji ryžiai, rupių miltų makaronai) ir neriebūs baltymai (varškė, žuvis, jūrų gėrybės, kiaušiniai) tiks idealiai.
 
Neprisigerkite prieš miegą – visomis prasmėmis
 
Viena vertus, gali atrodyti, kad pora vyno taurių prieš miegą padės geriau atsipalaiduoti ir iškart užsnūsti. Kita vertus, mokslininkai įrodė, kad alkoholis smarkiai pablogina miego kokybę. Jis tampa paviršutiniškas, dažniau pabundama. Tai reiškia, kad praleidę lovoje 8 valandas rizikuojate atsikelti be jėgų. Išvada: likus 2–3 val. iki miego būtina atsisakyti bet kokio alkoholio.
 
Taip pat būkite atsargūs su arbata ir net paprastu vandeniu. Jeigu naktį tenka keltis į tualetą, nereikia stebėtis, kad neišsimiegate.
  
Padėkite žadintuvą toliau nuo lovos
 
Jeigu žadintuvas čirkš kitame kambario gale, jums bet kuriuo atveju teks atsikelti – nors tam, kad išjungtumėte erzinantį signalą.
 
Nusipirkite šviečiantį žadintuvą
 
Rudenį ir žiemą mums būna sunkiau keltis dar ir todėl, kad už lango tamsu ir atrodo, jog dar tebėra gili naktis. Šviečiantis žadintuvas ne tik suskamba nustatytu laiku, bet ir sušvinta ryškiau bei imituoja rytinę šviesą.
 
Pabudę iškart išgerkite stiklinę vandens
 
Per naktį kūnas netenka daug drėgmės. Kad galėtumėte lengvai pabusti, reikia papildyti skysčių atsargas. Iš vakaro pasistatykite vandens stiklinę prie lovos.
 
Energingai patrinkite delnus vieną į kitą
 
Paskui ištrinkite delnais visą kūną. Tai padės suaktyvinti kraujo cirkuliaciją ir pažvalėti.
 
Pradėkite rytą nuo maloniausių dalykų
 
Jeigu žinosite, kad dienos pradžioje jūsų laukia džiaugsmas, išlipti iš lovos bus lengviau. Būtinai suplanuokite sau paskatinimų sistemą. Paprastai pusvalandį vartotės lovoje, o šiandien atsikėlėte per 5 minutes? Pagalvokite, ką malonaus galite nuveikti per atsiradusį papildomą laiką. Gal atlikti kelis jogos pratimus? Užsidėti kaukę ant veido? Nusilakuoti nagus? Išgerti kavos kavinėje? Nepamirškite motyvacijos poveikio. Pagalvokite, kokios naudos galite gauti, jeigu imsite kasdien keltis anksčiau.
 
ŠALTINIS: alfa.lt
 
  

Žymos: Sveikata, Miegas, pabudimas, gera savijauta

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Skambutis merginai:
– Alio?
– Tu jau pasidažiusi?
– Dar ne.
– Tai lįsk lauk greičiau, čia prie tavo laiptinės prie manęs kažkokie chuliganai prikibo!
*****