Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Sergejus Stonkus   |   2017-06-04

Kaip rūpintis spuoguota oda

  
Kaip rūpintis spuoguota oda Rūpintis veido oda būtina ir vyrams.
Kaskart, kai priglaudžiate prie veido nešvarų telefoną, rizikuojate, kad bakterijos ir mikrobai pateks į odos poras ir išprovokuos spuogus.

Paauglystėje spuogai – neišvengiamybė. Gyvenimo faktas. Bet kai ši bėda kamuoja vyrą pačiame jėgų žydėjime, norisi apsiverkti iš nevilties.

Deja, brolyčiai, tai ne jūsų vienų bėda, o veikiau pasaulinio masto problema. Alabamos (JAV) universiteto mokslininkai neseniai atliko atitinkamą tyrimą ir nustatė, kad daugiau nei 40 procentų visų vyresnių kaip dvidešimties JAV vyrų kankinasi dėl aknės. Taip vadinami ant smakro, skruostų, nosies išdygstantys rausvi taškeliai, dėl uždegimo greitai virstantys paraudusiais spuogais.
Kaip toks dalykas gali nutikti suaugusiam vyrui? Gydytojai dermatologai sako galintys įvardyti mažiausiai penkias priežastys ir patarti, kaip seniai iš brandos amžiaus išaugusiems žmonėms atsikratyti šios nelaimės visiems laikams.
Teptis kremu NĖRA mergaitiška
 
Niekam ne paslaptis, ką dabar pagalvosite, kai perskaitysite, kad ir vyrams būtina kasdien drėkinti veidą. Terliojimasis su visokiausiais kremais – moteriškas reikalas, ar ne?
 
Nesileisdami į ilgas šviečiamojo ir auklėjamojo pobūdžio kalbas, atsakysime trumpai: tikrai ne. Pagaliau išsikapstykite iš viduramžių!
 
Su odos priežiūros priemonėmis pažįstamiems vyrams, tačiau būgštaujantiems, kad nuo drėkinamojo kremo veidas gali tapti dar riebesnis, dermatologai irgi turi gerą žinią. Odos drėkinimo priemonės to nedaro – priešingai. Jeigu naudojate odą sausinančius produktus, kokie ir yra prausikliai nuo spuogų, jie jūsų organizmą skatina išskirti daugiau riebalų. Tie gali užkimšti odos poras ir įkalinti ten bakterijas, ir štai jums nauja bjaurių spuogų partija.
Reguliariai naudodami drėkinamąjį kremą greitai atpratinsite odą išskirti perteklinius riebalus.
Ką daryti? Rytą ir vakare nusiprauskite – tik švelniai, smarkiai netrindami odos. Jeigu ji riebi, rinkitės prausiklį, turintį 2–3 procentus salicilo rūgšties. Jūsų oda jautri? Tuomet ją mažiau sudirgins prausiklis su glikolio rūgštimi.
 
Nusiprausę veido odą patepkite drėkinamuoju kremu.
 
Valykite tą prakeiktą mobilųjį telefoną!
 
Jūs liečiate nešvarumais aplipusį mobiliojo telefono ekraną, paskui dėl ko nors susinervinę pakramtote nagus, tada, priglaudę aparatą prie skruosto, skambinate... Neneikite, tokių ritualų pasitaiko kiekvienam iš mūsų, ir dar po kelis kartus per dieną.
 
Anot specialistų, išmanieji telefonai yra tikrų tikriausios aknę sukeliančių bakterijų veisyklos – dermatologai teigia matantys užtektinai pacientų, kuriems vienas skruostas būna išbertas labiau nei kitas, kad būtų tuo tikri.
 
Taigi kaskart, kai priglaudžiate prie veido nešvarų telefoną, rizikuojate, kad bakterijos ir mikrobai pateks į odos poras ir išprovokuos spuogus. Tarp kitko, šis procesas net turi pavadinimą – Acne mechanica, kai aknę sukelia trynimasis į išorinius objektus.
 
Ką daryti? Kasdien valykite savo telefono ekraną alkoholyje suvilgyta šluoste, kad ant jo būtų kuo mažiau bakterijų. Be to, kuo rečiau glausite telefoną prie veido, tuo geriau, taigi įpraskite naudotis garsiakalbio funkcija, laisvų rankų įranga ar ausinėmis.
 
Liaukitės kimšę angliavandenius
 
Jeigu jūsų valgiaraštyje gausu rafinuotų angliavandenių – mėgstate baltą duoną ar stengiatės maitintis „sveikai“ šlamšdami saldžius energinius su cukrumi, – jūsų veido oda gali pradėti išskirti daugiau riebalų.
 
Ne taip seniai korėjiečiai atliko tyrimą. Jo dalyviai laikėsi žemo glikemijos indekso dietos, kurios pagrindą sudarė neskaldyti grūdai ir kruopos, vaisiai, daržovės, ir kurioje praktiškai nebuvo rafinuotų angliavandenių. Eksperimentui po 10 savaičių pasibaigus, visi džiaugėsi turintys mažiau veido spuogų. Ir dar jų odos riebalinės liaukos susitraukė.
 
Ką daryti? Nebūtina visiškai atsisakyti duonos – minėto eksperimento dalyviai korėjiečiai 45 procentų kalorijų gaudavo būtent iš angliavandenių. Tačiau savo odos labui kiek galėdami dažniau rinkitės ne pyragą, o neskaldytų grūdų tamsesnę duoną, košes ir produktus, į kuriuos nėra papildomai dėta cukraus.
 
Plėšymasis darbe kenkia grožiui
 
Stresas iš tiesų gali taip „išgražinti“ odą, kad patys savęs veidrodyje neatpažinsite, patvirtina dermatologai. Mat nerimas didina uždegimo žymenų, vadinamų citokinais, kiekį. Tai savo ruožtu duodą signalą mūsų organizmo chemijos laboratorijai pagausinti odos riebalų gamybą, taigi ir nusėti veidą spuogais.
 
Ką daryti? Pirmiausia nepersidirbti. Visais įmanomais ir neįmanomais būdais mažinkite patiriamą stresą. O spuogus gydykite tepalu su benzoilo peroksidu (tepkite kiekvieną atskirai) – jis išnaikins bakterijas spuogo viduje ir užkirs kelią infekcijai plisti.
 
Nepasisekė su genais?..
 
Šiuo atžvilgiu gyvenimas iš tiesų gali būti neteisingas. Vieni žmonės gimsta turėdami nepriekaištingą ir sveiką odą. Visiems kitiems, neišlošusiems genų loterijoje, yra grėsmė susidurti su suaugusiųjų akne. Nemalonu, bet, guodžia specialistai, ne beviltiška.
 
Ką daryti? Pasikonsultuokite su dermatologu. Jis patars dėl gydymo, kurio kartais prireikia ir gana agresyvaus, panaudojant tepalus su antibiotikais ar net tabletes bakterijoms sunaikinti. Arba dar stipresnius vaistus, kaip izotretinoinas, stabdantis odos riebalinių liaukų sekreto gamybą.
Ši problema išsprendžiama. Tik nereikia apsileisti.
 
 
  

Žymos: Sveikata, veido oda, spuogai

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Susitinka du kurčnebyliai ir kalbasi gestais tarpusavyje:
– Na, kaip tau vakar Jeronimo gimtadienis?
– Oi, neklausk. Prisidainavau, kad šiandien vos rankas pakeliu...