Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   Natūralios medicinos gydytoja mityba Tautvilė Šliažaitė   |   „Mana Practice”   |   2015-09-28

Kaip sumažinti uždegiminius procesus mūsų organizme?

  
Kaip sumažinti uždegiminius procesus mūsų organizme?
© Asmeninio archyvo nuotr.

Specialiai „Tiesai” natūralios medicinos gydytoja mityba Tautvilė Šliažaitė šį kartą pateikė keletą patarimų, kurių dėka galime sumažinti organizme vykstančius uždegiminius procesus.

Mūsų organizme visa laiką vyksta tam tikri uždegiminiai procesai, – jų sumažinimas turi didelės įtakos mūsų sveikatai. Ši tema yra be galo plati, tačiau specialistė pasirinko aptarti vieną sritį: kaip sumažinti uždegimą, kuris yra sukeltas netaisyklingos mitybos? Remdamasi savo žiniomis ir praktika, natūralios medicinos gydytoja mityba išskyrė keletą punktų:
 
1. Alerginės reakcijos į maisto produktus
Žodžiai „alerginės reakcijos” vartojami bendrąja prasme, mes žinome, kad kai kurie žmonės turi alergines reakcijas į riešutus, net suvalgius mažą kiekį, juos gali ištikti šokas. Tačiau pastaruoju metu, vis daugiau studijų parodo, kad žmonės gali turėti maisto netoleraciją.
Dažniausiai tai gliuteno turintys grūdai, pieno produktai, žemės riešutai ir net kiaušiniai. Specialistė teigė, turėjusi nemažai klientų, kurie atsisakę keletos produktų jų mityboje, ne tik pradėjo geriau jaustis, tačiau pagerino imuninio pobūdžio susirgimus tokius kaip: reumatoidinį artritą ir skydliaukės problemas.
 
2. Apdoroto maisto vartojimas
Ne – mikrobangėje gamintui maistui. Valgant maistą pašildytą tokiu būdu ir atlikus išsamius kraujo tyrimus buvo pastebėta – padidėjęs baltujų kraujo kūnelių kiekis ir pakitimai cholesterolio lygyje. Tad jei neturime laiko šviežiai gamintis maisto, pasistenkime, bent jau paruoštą maistą šildyti keptuvėje ar puode.
 
3. Gausus cukraus vartojimas mityboje
Bakterijos, virusai ir vėžinės ląstelės tiesiog dievina šį maistą, tad paprasta taisyklė norint būti sveikiems ir ilgaamžiams – sumažinkime cukraus kiekį. Dažnai pastebima, kad žmonės stengiasi maitintis sveikai, tačiau kasdien išgeria porą stiklinių apelsinų sulčių, kas lengvai gali sudaryti net pusę rekomenduojamos cukraus normos.
 
4. Nepakankamas daržovių ir vaisių vartojimas
Anksčiau galiojusi taisyklė 5 porcijos – daržovių ir vaisių, jau nėra pakankama. Tam, kad užtikrintume pakankamą mineralinių medžiagų, vitaminų, antioksidantų kiekį šiuolaikinėje mityboje, turime vartoti apie 8 porcijas daržovių ir 2 porcijas vaisių. Tačiau čia taip pat slypi kita svarbi taisyklė – įvairovė, ir tai, kad didžiausią dalį daržovių turi sudaryti žalios spalvos daržovės.
 
5. Disbalansas tarp Omega-3 ir Omega-6 riebiųjų rūgščių
Šiuolaikinėje mityboje dominuoja Omega-6 riebiąsias rūgštis turintys produktai: mėsa, riešutai, sėklos ir daržovių aliejus. Nors šie produktai mums yra sveiki ir reikalingi, kai jų valgome per daug, atsiranda disbalansas tarp Omega-3 „priešuždegiminių” ir Omega-6 „uždegimą skatinančių” riebiųjų rūgščių.
 
Tam, kad užtikrintume tinkamą riebalų vartojimą, reikia reguliariai rinktis produktus, turinčius gausų Omega-3 kiekį, tokių kaip: riebioji žuvis (lašiša, skumbrė, silkė, šprotai), linų arba čija sėklos.
Pakeitus net keletą įpročių savo mityboje, jus pastebėsite skirtumą. Kaip sakoma – „Mes esame tai, ką mes valgome”.
 
Daugiau Tautvilės Šliažaitės mitybos ir sveikos gyvensenos patarimų galite rasti „Mana Practice” tinklaraštyje arba socialinėje paskyroje. Taip pat specialistė konsultuoja pacientus privačiai ir veda seminarus Lietuvoje ir Jungtinėje Karalystėje.
 
 
  

Žymos: Sveikata, „Mana Practice”

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Ar tiesa, kad intelekto testas gali būti svarbus darbinantis?
– Tiesa. Tų, kurių intelekto koeficientas didesnis nei viršininko, nepriima.