Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2016-09-25

Katarakta: laukti ar operuoti?

  
Katarakta: laukti ar operuoti?
© google.com
Kataraktos operacija yra dažniausiai pasaulyje atliekama chirurginė procedūra.
Nesiimant priemonių regėjimas tik blogės, kol galiausiai žmogus beskirs tik šviesą nuo tamsos.

Katarakta – akies lęšiuko drumstėjimas, pasireiškiantis regėjimo pablogėjimu. Jei žmogus sako, kad mato kaip pro rūką, kad jam dvejinasi vaizdas, pamažu nyksta spalvos ar darosi sunku vairuoti automobilį tamsiu paros metu ir pan., reiktų skubėti pas akių gydytoją, nes tai gali būti kataraktos (vienos ar abiejų akių) požymiai.

Iki šiol nėra atrasta pakankamai veiksmingų priemonių, kaip ją gydyti, tad geriausia išeitis – operacija.
Daugumai žmonių katarakta pasireiškia žengiant į 7-ą dešimtmetį, bet, kaip ir dauguma ligų, katarakta taip pat „jaunėja“. Nesiimant priemonių regėjimas tik blogės, kol galiausiai žmogus beskirs tik šviesą nuo tamsos.
 
Nusprendus kataraktą operuoti, drumstas lęšiukas ultragarsu suskaldomas ir išsiurbiamas, o į jo vietą įstatomas dirbtinis. Jei pacientas neserga kitomis ligomis (glaukoma, amžine geltonosios dėmės degeneracija, cukralige ar kitomis, kurios pažeidžia tinklainę), pooperaciniai rezultatai būna labai geri.
 
Apie 95 proc. pacientų atgauna nuo 50 iki 100 proc. regėjimo.
 
Operacija atliekama taikant vietinę nejautrą, o po operacijos 4–6 savaites reikia lašinti paskirtus vaistus. Be to, negalima sunkiai kelti, dirbti pasilenkus ar dulkėtoje aplinkoje, vengti traumų, fizinių pratimų, plaukiojimo. Porą savaičių neskaityti, nemegzti, nesiuvinėti. Patariama nešioti akinius nuo saulės.
 
Kuo vėliau operuojama katarakta, tuo didesnė komplikacijų rizika, tad ar verta laukti pajutus nerimą keliančius simptomus, spręskite patys.
 
Parengė Edita Lankauskienė 
  

Žymos: Akys, Regėjimas, katarakta

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Pereinamasis amžius – kai karštą dieną nebežinai ko nori labiau – ledų ar šalto alaus.