Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

2017-02-11

Ko sportuojantiesiems nederėtų daryti du kartus

  
Ko sportuojantiesiems nederėtų daryti du kartus
Didžiausią pavojų kelia buteliai užspaudžiamais dangteliais.

Ekspertai mano, kad įprotis, išgėrus vandenį, vėl pripilti jo į butelį, yra pavojingas sveikatai. Tai tas pats, kas laižyti unitazą, įspėja jie.

Ypač tai aktualu turėtų būti aktyvų gyvenimo būdą propaguojantiems ir sportuojantiems žmonėms. Mat būtent jie dažniausiai būna pratę visada nešiotis plastikinius butelius ir periodiškai pripilti į juos šviežio vandens.
Bristolio (Didžioji Britanija) universiteto mokslininkai tvirtina, kad ant tokių butelių kakliukų bakterijų būna ne ką mažiau nei ant unitazo. Ir jų išvados ne iš piršto laužtos.
 
Specialistai patikrino butelius, iš kurių sportininkai gėrė visą savaitę, ir nustatė, kad visi jie nebuvo kruopščiai išplauti. Dėl to buteliuose aktyviai veisėsi bakterijos.
 
Be to, šie buteliai nuolat liečiasi su prakaituotu žmogaus kūnu, taigi patys greitai tampa užkrato šaltiniu.
Mokslininkų surinkti duomenys išties bauginami. 60 proc. bakterijų, randamų daugkartinio naudojimo vandens buteliuose, žmogui gali sukelti negalavimo simptomus. O didžiausią pavojų kelia buteliai užspaudžiamais dangteliais – jie ne taip patikimai saugo nuo bakterijų, kaip užsukami. Pats saugiausias variantas, anot specialistų, yra užsukami dangteliai su specialiu gėrimo „šiaudeliu“ – tokie dažniausiai ir būna ant sportuojantiesiems skirtų butelių.
 
  

Žymos: Psichologija, Sportas, Jis ir Ji

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Koks skirtumas tarp dramblio ir blusos? Tas, kad drambliai gali turėti blusų, o blusos turėti dramblių ne.