Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2015-10-07

Kokie produktai pagerina medžiagų apykaitą?

  
Kokie produktai pagerina medžiagų apykaitą? Jei norite pagerinti medžiagų apykaitą, stenkitės sveikai maitintis, bet nevalia pamiršti ir sporto.

Metabolizmas – medžiagų apykaita organizme. Kitaip tariant, tai intensyvumas, kuriuo organizmas produktuose esančias maistines medžiagas paverčia energija arba kalorijomis. Jūsų suvalgytas maistas pavirsta gliukoze. Jei prieš valgydami buvote išalkę, visos su maistu gautos kalorijos bus sunaudotos organų darbui. Jei maisto porcija gerokai aplenkė alkį, jūsų organizmui tuo metu energijos nereikėjo, suvartotos kalorijos pavirs riebalais.

Tad ką valgyti, kad jūsų medžiagų apykaita pagerėtų?
Obuoliai
 
Šie vaisiai gali patenkinti saldumynų poreikį su ženkliai mažesniu kalorijų kiekiu nei suvalgant gabalą pyrago ar šokoladą. Be to, visi vaisiai prisideda prie medžiagų apykaitos gerinimo, o obuoliai turi daug vitamino C. Tad paskanavę obuolių ne tik papildysite vitaminų atsargas, bet ir išvengsite persivalgymo.
 
Migdolai
 
Nors migdolai yra rieboki, tačiau juose esantys aliejai yra labai naudingi organizmui. Suvalgius vos keletą migdolų, galima puikiai numalšinti alkį. Migdoluose esančios mononesotieji riebalai padeda sumažinti širdies ligų riziką. Mokslinių tyrimų metu buvo patvirtinta, jog valgant migdolus, galima sumažinti svorį, tačiau būtina ir reguliariai mankštintis.
Brokoliai
 
Įvairūs moksliniai tyrimai patvirtina kalcio ir svorio netekimo ryšį. Brokoliai ne tik pasižymi itin dideliu kalcio kiekiu, bet taip pat turi jo įsisavinimą gerinančio vitamino C bei vitamino D, A ir K. Nekaloringi ir daug naudingų medžiagų turintys brokoliai taip pat gerina imunitetą. Brokolius galite valgyti ir žalius, ir termiškai apdorotus.
 
Neriebus jogurtas
 
Pieno produktai yra itin naudingi siekiantiems numesti svorio žmonėms. Daug kalcio, baltymų ir virškinimui naudingų medžiagų bei mažai kalorijų turintis neriebus jogurtas būtų puikus jūsų kasdienės mitybos produktas. Tai probiotikas, pripildytas gerųjų bakterijų, kurios padeda reguliuoti virškinimą. Patartina pirkti nesaldintą jogurtą ir patiems paskaninti jį medumi ar vaisiais.
 
 
 
  

Žymos: Sveikata, Jis ir Ji, medžiagų apykaita

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Moteriška logika:
– Geriau gražiuoju viską prisipažink, antraip aš pati prisigalvosiu – bus blogiau!