Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   2015-09-16

Miego kokybės klaidos ir patarimai (Pirmoji dalis)

  
Miego kokybės klaidos ir patarimai (Pirmoji dalis)
© Flikcr.com

Nuolatos jaučiate nuovargį, didelį energijos trūkumą, esate suirzę ir blogai išsimiegate? Jūsų kūnas ir protas privalo tinkamai pailsėti, todėl svarbu rūpintis ne miego kiekybe, o jo kokybe.

Pateikiame klaidas, kurios kenkia geram miegui ir patarimus, kurių dėka pasieksite geresnių išsimiegojimo rezultatų.
Naudojate pagalvę tik galvai
Pagalvės yra skirtos ne tik galvai padėti. Šalia savęs turėdami daugiau pagalvių pasieksite geresnį poilsio rezultatą. Jei esate įpratę miegoti ant nugaros, pasidėkite pagalvę po keliais, kad atpalaiduotumėte apatinę nugaros dalį. Tačiau jei miegate ant šono, pasidėkite pagalvę taip, kad ji atsidurtų po pažastimi, šitaip paremsite savo ranką ir išlaikysite tiesų stuburą.
 
Miegate ant pilvo
Žmonės, kurie yra linkę miegoti žemyn veidu į pagalvę susiduria su kvėpavimo sutrikimais, o miego metu negali normaliai ir tinkamai kvėpuoti. Netaisyklingai pasukta galva kelia problemų ne tik jūsų kvėpavimui, bet ir stuburui. Jei nuolatos taip miegate, galite dienos metu jausti arba ilgainiui išvystyti kaklo ir nugaros skausmus. Kad galėtumėte atstatyti stuburą į pradinę padėti reikia jį ištiesinti.
 
Sulenkite kelią ir alkūnę į tą pusę, kurioje paprastai pasukate galvą ir padėkite pagalvę po pažastimi ir klubu. Jei esate linkęs naktį vartytis ir nuspardyti visas pagalves, prisiriškite arba prisiklijuokite teniso kamuoliuką prie priekinės pižamos dalies, šitaip miego metu išmoksite nesiridenti ir likto savoje vietoje.
 
Vartojate alkoholį
Gėrimas prieš miegą išties gali padėti jums užmigti, bet ne taip gerai kaip turėtumėte. Jūs tik užsnūsite, tačiau atsibudinėsite naktį, o tai trikdo jūsų racionalų miego rimtą. Kuo daugiau ir dažniau vakarais gersite, tuo didesnė tikimybė bus, kad nepatirsite gero ir kokybiško miego.
Neturite miego rėžimo
Einate miegoti bet kada ir keliatės taip pat ne pagal rėžimą, tai labai trukdo jūsų organizmui prisiminti, kada reikia ilsėtis, o kada pabusti. Visada eikite miegoti tuo pačiu metu ir kelkitės lygiai taip pat. Šitaip ir organizmas pripras ir nereikės žadintuvų pagalbos norint atsikelti.
 
Kartojate sau, kad išsimiegosite savaitgalį
Miego trūkumas nėra gerai nei jūsų organizmui, nei savijautai, todėl nemanykite, kad galite lengvai jį taupyti ir su kaupu atsigriebti savaitgalį. Didelis miego trūkumas ilgainiui prives prie sunkių sveikatos problemų. Negaudami tinkamo kiekio miego galite lengvai pakenkti savo smegenims, budrumui ir protinei veiklai.
 
Einate miegoti pilnu skrandžiu
Jei vakarienę valgote nepraėjus nei trims valandoms prieš miegą, rizikuojate rėmens skausmais ir sutrikusiu virškinimu, tai taip pat trikdo gerą poilsį. Nevalgykite bent keturias valandas prieš miegą, o valgant vakarienę venkite riebių, keptų ar aštrių patiekalų.
 
Miegate ant purios pagalvės
Minkštos ir purios pagalvės yra jūsų nugaros priešas. Ideali pagalvė turi iškelti jūsų galvą iki kaklo lygio, kad viso miego metu išlaikytų jūsų stuburą tiesų. Tačiau nesirinkite ir per aukštos pagalvės, kuri iškeltų jūsų galvą aukščiau, taip pečiai bus netaisyklingoje padėtyje. Geriausia pagalvė yra ta, kuri dienos eigoje atsistato ir išlaiko savo formą. Rinkdamiesi pagalvę prisiminkite, kad jūsų stuburas turi būti tiesioje padėtyje.
 
Miegate embriono pozoje
Toks miegojimo būdas, kai susisukate į kamuoliuką kenkia ir varžo jūsų kvėpavimui bei neleidžia visiškai atsipalaiduoti miego metu. Įsprauskite pagalvę po viršutine ranka ir koja, kad ištiesintumėte kūną ir prailgintumėte stuburą, šitaip pagerinsite miego kokybę ir po truputį atprasite nuo neteisingos miego pozos.
 
Miegate ant seno čiužinio.
Norint pasiekti geriausių rezultatų, reikia atsižvelgti ir į jūsų čiužinio būklę. Čiužinį geriausia naudoti penkerius ar dešimt metų. Tačiau taip pat turite pažvelgti ir į kitus veiksnius. Čiužinio ilgaamžiškumui svarbus ir jūsų kūno svoris bei kiek laiko praleidžiate lovoje. Jei jūsų čiužinyje įsirėžusi skylė ar plyšys, matosi nulinkimai daugiau ar mažiau į vieną pusę, yra didelė tikimybė, kad pabusite nepailsėję, sudirgę, blogos nuotaikos. Tokį susidėvėjusį ir netinkamos būklės čiužinį privalu pakeisti nauju.
 
 
  

Žymos: Sveikata, Miegas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Kalbas du naujieji rusai:
– Klausyk, o kodėl tu už mano mersą sumokėjai? Manai, kad aš skurdžius?
– Ne... Tu gi už kavą mokėjai!