Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com, Alfa.lt   |   2019-07-18

Mokslininkų atradimas: paprasta taisyklė, kuri padės sumažinti Alzheimerio riziką

  
Mokslininkų atradimas: paprasta taisyklė, kuri padės sumažinti Alzheimerio riziką
© Pixabay.com

Mokslininkų atlikto tyrimo rezultatai rodo, kad kasdien nuėjus maždaug 9 tūkst. žingsnių, galima tikėtis sumažinti riziką susirgti Alzheimerio liga, rašo „The Independent“.

Medicinos žurnale „JAMA Neurology“ mokslininkų komanda paskelbė tyrimo, kuriuo buvo siekiama išsiaiškinti, kokią įtaką fizinė veikla daro neurodegeneracijos procesams vyresniame amžiuje, rezultatai.
Aštuonerius metus trukusiame tyrime dalyvavo 182 žmonės, kurių amžiaus vidurkis buvo 73 metai, tarp jų ir asmenys, turintys padidėjusį b-amiloido kiekį, kuris yra susijęs su išaugusia Alzheimerio rizika. Tyrimo dalyviams buvo pritvirtinti žingsniamačiai.
 
Rezultatai parodė, kad fizinis aktyvumas mažina atpažinimo sunkumus. Taip pat mokslininkai pastebėjo, kad kasdien nuėjus 8900 žingsnių, sumažėja rizika susirgti Alzheimerio liga.
 
Kol kas nėra vaistų, kurie padėtų visiškai pasveikti nuo šios ligos. Apie Alzheimerio ligą įspėja prasidedantys nežymūs atminties sutrikimai, kurie progresuoja, taip pat gali sutrikti orientacija laike ir erdvėje, tampa sunku atkurti netgi anksčiau įsimintą informaciją: vaikų vardus, gyvenamąją vietą ir kitą gerai žinomą informaciją.
 
Praėjusių metų duomenimis, Lietuvoje buvo užregistruota daugiau nei 37 tūkst. demencijos ir Alzheimerio ligos atvejų.
 
 
  

Žymos: Sveikata, Medicina,, psichika, alzheimerio liga

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

– Kokia tavo profesija?

– Kraštovaizdžio dizaineris.

– Geras! O ką tai reiškia?

– Su buldozeriu dirbu…