Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

REKLAMA   |   2012-03-29

Nauji dantys – naujas gyvenimas (nuotraukos) 

  
Nauji dantys – naujas gyvenimas (nuotraukos) Naujais dantimis negalintis atsidžiaugti Virginijus ragina nedvejoti ir kitus.

Per futbolo varžybas emocingai šaukiant plokštelė vos neiškrito. Būčiau iš gėdos skradžiai į žemę prasmegęs.

Nuo bedantės burnos iki šelmiškos šypsenos – taip gyvenimas gali pasikeisti per vieną dieną. Tereikia ryžtis pakeisti savo gyvenimą, pasirinkus dantų implantavimo procedūrą.
Sena ir visiems gerai žinoma tiesa, kad žmogų sutinkame pagal išvaizdą, o palydime pagal protą. Vienas pirmųjų simpatiją ir palankumą padedančių pelnyti dalykų – maloni šypsena ir gražūs dantys. Ne visus tuo apdovanojo gamta, bet ko pagailėjo likimas, gali suteikti medicina.
 
Šypseną galima atkurti
 
„Viršuje nešiojau plokštelę, apačioje sveikų dantų nebeturėjau. Jie klibėjo, buvo nepatogu kramtyti, gėdijausi šypsotis“, – apie bėdas dėl dantų pasakoja 47 metų telšiškis Virginijus Domarkas. Airijoje gyvenantis vyras pripažįsta, kad dantų neteko iš dalies ir dėl netinkamos asmeninės higienos, tačiau tokios savijautos nelinkėtų niekam. Nestabiliai pritvirtinta dantų plokštelė ir klibantys dantys Virginijui įvarė daugybę kompleksų: nepasitikėjimą savimi, uždarumą, nepasitenkinimą gyvenimu. Tad sužinojęs apie odontologijos kliniką „Dantų harmonija“ ir galimybę atkurti šypseną žemaitis nedvejojo.
 
Pravėręs klinikos Vilniuje duris ryžtingai ištarė: „Man reikia naujų dantų.“ Po pirmojo apsilankymo 2011-ųjų sausio 7 dieną, nusprendęs šypseną susigrąžinti pasinaudodamas implantais, jau po dviejų dienų džiaugėsi dailiais dantimis. „Turėjau išskristi, tad gydytojas pasiūlė ateiti sekmadienį, ir po pusdienio odontologo kėdėje turėjau pilną burną naujų gražių dantų“, – prisimena vyras. Sunku suvokti, kad jis nepasitikėjo savimi: šelmiškai šypsodamasis merkia akį ir neslepia norintis susirasti antrą pusę.
 
Virginijus klinikoje lankėsi 6 kartus, paskutinį sykį jam sudėti apatiniai dantys. Virginijui teks grįžti dar bent kartą, nes vyras pageidavo viršutinius dantis dėti atskirai. „Ir laikini dantys puikūs, net keisti nesinori“, – juokiasi emigrantas ir pasakoja, kad kolegos, matydami gražią šypseną, netiki, jog į Lietuvą jis vis grįžta dėl dantų. „Mano, kad kokią moterį gimtinėje susiradau“, – tikina vyrukas.
 
Pasak „Dantų harmonijos“ vadovo gydytojo odontologo-ortopedo Mariaus Bučinsko, šypsenos atkūrimo procedūras galima atlikti per 3–4 apsilankymus. Po pirminės apžiūros ir konsultacijos, kai pacientas supažindinamas su visomis galimybėmis, per kitą vizitą atliekama implantacija, įdedami laikini dantys, kol implantai prigis. Dar vieno apsilankymo reikia nuimti atspaudams, pagal kuriuos gaminami individualiems kiekvieno žmogaus poreikiams pritaikyti dantys. Galutinio vizito dieną jie sudedami.
 
Nereikia pjūvio
 
„Dantų harmonijoje“ naudojami naujosios kartos „Nobel Biocare“ implantai, kurie implantuojami nedarant pjūvio. „Pakanka implanto diametro skylutės dantenoje, gleivinė neatsiskiria nuo kaulo, tad nereikia jos siūti. Atlikus tokią implantaciją neskauda, nėra tinimų, kraujavimo, nereikia gerti antibiotikų, nesutrinka nei darbinė paciento veikla, nei socialinis gyvenimas“, – tikina gydytojas M. Bučinskas. Jam antrina ir V. Domarkas: „Visai neskaudėjo, o netrukus po procedūros jaučiausi kaip su savais dantimis.“
 
Net ir pacientams, praradusiems visus dantis, naudojant naują metodiką „All on 4“ (liet. visi ant keturių), pakanka keturių implantų, kad būtų galima pagaminti ir pritvirtinti patogius ir visas funkcijas atliekančius visus vieno bedančio žandikaulio dantis. Metodikai jau 15 metų, tad kliniškai ir praktiškai tai ypač patikimas gydymo metodas.
 
Protezo medžiagų ir konstrukcijos pasirinkimas – neribotas: nuo plastikinių protezų iki itin kokybiškų bemetalių cirkonio keramikos tiltų, atitinkančių aukščiausius estetinius ir funkcinius reikalavimus.
 
Tinka visiems
 
„Nobel Biocare“ metodika tinka bet kokio amžiaus ir sveikatos būklės pacientams. Vyriausiam pacientui – daugiau kaip 70 metų. Šie implantai ir belopės implantacijos metodika taikoma visame pasaulyje. „Dantų harmonijoje“ lankosi ne tik sostinės gyventojai, bet ir užsieniečiai, ir emigravę lietuviai.
 
„Stengiuosi pasiūlyti visus dantų atkūrimo būdus, tačiau šiandieninėje medicinoje dantų atkūrimas implantais yra pažangiausias ir patikimiausias. Implantams ir ant jų pagamintiems dantims suteikiama viso gyvenimo garantija“, – teigia M. Bučinskas.
 
Minimalus skausmas, minimalios laiko sąnaudos – maksimalus rezultatas. Tai garantuoja naujoji metodika „All on 4“. Greitai ir kokybiškai atkuriama ne tik šypsenos estetika, bet ir malonumas valgyti, laisvė juoktis ir gyvenimo džiausmas.
 
Įdiegta kompiuterinė diagnostika leidžia itin kruopščiai ir racionaliai parinkti implantų padėtis ir protezų konstrukcijas, minimizuoti netikslumų ar klaidų tikimybę bei maksimaliai sutrumpinti gydymo laiką ir sumažinti kaštus. Kompiuteriu suplanavus procedūras, kabinete lieka tai tik įgyvendinti...
 
 
Naujais dantimis negalintis atsidžiaugti Virginijus ragina nedvejoti ir kitus. „Mano situacija buvo turbūt blogiausia, kokią galima įsivaizduoti. Greičiau praversi gydytojo kabinetą – greičiau džiaugsiesi dantimis, kurie niekuo nesiskiria nuo savų, ir vėl pasijusi normaliu žmogumi“, – tikina laimingas pacientas. Jis panašioje situacijoje atsidūrusiems žmonėms pataria visus klausimus adresuoti gydytojui. „Maniau, kad implantacijai būtina „švari“ burna, todėl pirmiausia išsiroviau apatinius krūminius dantis. Tuomet dar nežinojau, kad implantui montuoti reikalingas kaulas.
 
Ši klaida man kainavo papildomą implantą. Tad eksperimentuoti ir patiems priimti sprendimų neverta. Geriausia iškart kreiptis į specialistą“, – patirtimi dalijasi V. Domarkas ir giria savo odontologą Marių, į kurį jau kreipiasi vardu. – Jis puikus žmogus, labai išsamiai papasakoja apie visas procedūras, dantų priežiūrą. Gal net per daug. Bet dalis informacijos lieka ir padeda tinkamiau rūpintis savo dantimis.“
 
Gyvenimo kokybė neįkainojama
 
Dažnai žmonės, praradę dalį ar visus dantis, gėdijasi ne tik būti viešumoje, bet net ir įžengti į gydytojo kabinetą. „Mūsų jau niekas nenustebins. Esame, kad padėtume žmonėms, kad jie galėtų vėl šypsotis, valgyti ir patirti puikių emocijų“, – teigia M. Bučinskas.
 
Ar galima pinigais įvertinti gyvenimo kokybę, komfortą, galimybę visavertiškai mėgautis gyvenimu, puikiai jaustis viešumoje, darbe, asmeniniame gyvenime? Tai ne investicija į dantis, tai investicija į gyvenimo kokybę.
 
 
www.dantuharmonija.lt
+37061011222
  

Žymos: Dantys, Klinika

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Pro kalėjimą eina jauna mergina. Balsas iš lango:
– Panele, ką jus darysite 2020 metų lapkričio 18 dienos vakarą?