Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Parengė Edita Lankauskienė   |   2012-06-30

Nesiseka? Keisk įsitikinimus!

  
Nesiseka? Keisk įsitikinimus! Neverbalinė kalba pasako daugiau nei žodžiai.

Tikriausiai esate girdėję, kad žodžiai tesudaro 7 procentus įtakos komunikacijai, o visa kita priklauso nuo veido išraiškos, balso tono bei kūno kalbos. Bet tai nėra gryna tiesa. Viskas priklauso nuo situacijos.

Kai signalai – dviprasmiški
Tiesa, kad įprastinėmis sąlygomis žodžiai lemia daug daugiau, nei tariamieji 7 procentai. Jei būtų kitaip, greičiausiai nebūtų svarbu, ką sakome! Tačiau kas vyksta tokiose situacijose, kai pažįstamas žmogus siunčia kitam dviprasmiškus signalus? Kuo žmogus tiki, kai žodžiai neatitinka gestų bei balso tono?
 
Pavyzdžiui, kai mama taria: „Prieik, aš myliu tave“, tačiau jos rankos sukryžiuotos ant krūtinės, o balse aiškiai juntamas susierzinimas ar pyktis, – kuriuo siunčiamu signalu patikės vaikas? Galime iš karto pasakyti, kad tikrai ne žodžiais Taigi, kai ištarti žodžiai nesutampa su veiksmais, jausmais, nuotaikomis bei įsitikinimais, viską nusveria neverbalinė kalba.
 
Kas visuomet laimi?
 
Būtent taip pat viską suvokia ir verbalinis (sąmoningas) bei neverbalinis (pasąmoningas) protas: tikriausiai jau galite spėti, kas laimi, kai sąmoningo proto siunčiamas signalas (pavyzdžiui, mūsų sau išsikelti ir netgi užrašyti tikslai) ima varžytis su pasąmoningo proto suvokiama tiesa, tai yra jūsų ilgalaikiais įsitikinimais, kurių galbūt net nesate išsakę garsiai? Atsakymas akivaizdus.
Kitaip tariant, galima sau pasakyti: noriu, kad mano verslas išaugtų keturis kartus, tai yra nuo 250 000 iki milijono per metus. Tačiau jei pasąmonė vis dar nustatyta dirbti ketvirčio milijono režimu, tai tas pats, kas sakyti „myliu“ sukryžiavus rankas ant krūtinės ir pykčio iškreiptu veidu. Juk kuomet ima varžytis pasąmoningas ir sąmoningas protas, visais atvejais laimi pasąmoningasis. Be jokių išlygų.
 
Vadinasi, mūsų esminiai įsitikinimai yra be galo svarbus veiksnys, kuris gali nulemti visą mūsų gyvenimą, mūsų sėkmes ir nesėkmes. Užtat jei gyvenime turime tikslą, visiškai aiškią viziją, tai būtina su šiais deklaruojamais siekiais suderinti ir kasdienius, kiekvieną akimirką jus lydinčius įsitikinimus. Šis žingsnis būtinas, kadangi jei bandysite naująją viziją įgyvendinti nekeisdami senųjų įsitikinimų, kurie gali būti nesuderinami su naujaisiais siekiais, savo smegenims siųsite dviprasmišką informaciją. Ir... pralaimėsite.
 
Esame įsitikinimų nelaisvėje
 
Kaip sužinoti savo dabartinius įsitikinimus? Ši užduotis gali būti išties nelengva. Įsitikinimai taip glaudžiai siejasi su mūsų asmenybe, kad kartais net nesuvokiame juos esant. Kaip sako senovės induistų išmintis, pasaulyje egzistuoja trys slėpiniai: paukščiui – oras, žuviai – vanduo ir žmogus – pačiam sau. Žuvys nesuvokia vandens, juk jame jos plaukioja visą laiką, todėl apie tai ir negalvoja. Tas pats sakytina ir apie paukščius bei orą: tai jiems įprasta aplinka. Tokie tat ir žmogaus įsitikinimai: jie mums tampa tokie įprasti, tarsi žuviai vanduo. Tačiau būtent todėl jie taip sunkiai įveikiami.
 
Tad kaip sužinoti, kuo tikime? Atsakymas išties labai paprastas: tereikia panagrinėti savo gyvenimą. Ką jūsų gyvenimas sako apie jus? Kad ir ką įžvelgtumėte, jis liudija apie jūsų įsitikinimus. Jūsų dabartinis gyvenimas – santykiai, sveikata, pajamos, gyvensena, gyvenamoji vieta, darbovietė, pasilinksminimo vietos – visa tai atspindi jūsų pasąmonėje susiformavusį vaizdinį.
 
Jei visai neturite pinigų, veikiausiai tikite, kad toks jau esate arba kad nenusipelnote turėti daug pinigų. O jei jaučiate nuolatinę įtampą, spaudimą ir jums niekam nepakanka laiko, tikite, kad laiko niekuomet nepakanka.
 
Jei manote, kad apskritai jūsų gyvenimas geras, tačiau niekuomet nepakanka laiko ir pinigų tam, ką išties norite veikti, greičiausiai jau galite atspėti, kad tikite, jog laiko ir pinigų niekuomet nebūna per daug.
 
Yra tik „dabar“
 
O jei pagalvojate sau, kad kažko sieksite ne dabar, tačiau greit ateis ta diena ir viskas susiklostys, turime jums prastų naujienų – taip niekuomet nieko nepasieksite. Juk pasąmoningas protas nesuvokia laiko – praeities ar ateities. Jam egzistuoja tik dabartis, tai, kas vyksta dabar. Todėl, jei vadovausitės tokia mąstysena, pasąmoningas protas jus įkalins tarsi gintaras muselę.
 
Pirmiausia turite pripažinti, kad esate pats atsakingas už savo gyvenimą: jūs pats esate savo gyvenimo kūrėjas, o pagrindinis jūsų kūrybos įrankis – jūsų įsitikinimai. Jei norite savo gyvenimą pakeisti, turite pirmiausia nuspręsti, kokius įsitikinimus norėtumėte susikurti.
 
 
  

Žymos: Edita Lankauskienė, Patarimas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Nieko nesuprantu: aš gaunu 600 £, vyras dar 800 £, butelių priduodame už 400 £, ir vis neužtenka pinigų...