Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Edita Lankauskienė   |   2014-04-27

Neužgožti pašnekovo!

  
Neužgožti pašnekovo! Geriems pašnekovams lengviau susirasti darbą.

Visi mes sąmoningai ar nesąmoningai norime būti kuo geresni pašnekovai, nes tai mums garantuoja draugų ratą, bendravimo malonumą, o žvelgiant plačiau – ir geresnes karjeros galimybes.

 Taigi, norėdami lavinti savo komunikacijos įgūdžius pirmiausia atkreipiame dėmesį į savo kalbėjimo įpročius ir stengiamės juos tobulinti. Be abejo, mokomės kontroliuoti ir savo kūno kalbą, nes esame girdėję, kad ji taip pat labai išraiškinga ir daug ką nulemia. Norėdami tapti geresniais pašnekovais dažnai giliname žinias tam tikroje srityje, manydami, kad būsime įdomesni kitiems, lengviau įsiliesime į naują ar esamą aplinką, nes galėsime lengviau palaikyti kalbą, pademonstruoti savo erudiciją – ir tokiu būdu siekiame gauti palankų kitų įvertinimą. Bet retai kada susimąstome, kad iš tiesų pokalbyje svarbiausia visai kas kita.
Klausytis ir girdėti
 
Bendraudami draugų rate, o ypač ruošdamiesi atsakingam darbiniam pokalbiui visuomet turėtume atminti „auksinę taisyklę“: mūsų mintys ir kalbos dažniausiai pašnekovams įdomios tik tol, kol neužgožia jų minčių ir kalbų. Jei taip nutinka, smarkiai rizikuojate būti įvertintas kaip blogas pašnekovas, mat nesąmoningai sukeliate pavojų jų pačių savivertės jausmui.
 
Taigi, kad ir kaip paradoksaliai skambėtų, bet tiesiausias kelias į kitų žmonių širdis yra būtent mokėjimas klausytis ir girdėti, ką sako pašnekovas. Būtent šitai garantuoja jų palankumą jums.
 
Deja, tenka pripažinti, kad dauguma žmonių galvoja, jog sugebėjimui klausytis ir išgirsti yra savaime suprantamas. Bet juk ne veltui liaudies išmintis moko: „Mažiau kalbėk, daugiau klausyk.“ Ką tai reiškia, kiekvienas įsivaizduoja labai skirtingai, dėl to neretai tiesiog neišnaudoja šio galingo įrankio privalumų.
Jei aiškiai neišgirsi, ką pašnekovas nori perteikti, o iki galo nesupratęs neužduosi patikslinančių klausimų, ir žodžiai bus netaiklūs, ir pokalbis nesklandus. Tai, savo ruožtu, gali sukelti nesusipratimų, įtampos, kartais – net privesti iki konfliktų ir pan.
 
Pakeisti minčių kryptį
 
Norint išmokti klausytis reikia save stebėti, ar vidinis dialogas neužgožia klausymosi proceso. Trumpiau tariant, reikia pakeisti minčių kryptį iš pozicijos „noriu parodyti, kaip gerai aš viską darau“ į poziciją „noriu sužinoti, kaip tau pavyksta pritaikyti tai savo gyvenime“.
 
Jei tikrai klausotės ir ko nors nesupratote, nebijokite to parodyti, perklauskite, paprašykite platesnio komentaro. Tai leis jūsų pašnekovui pasijusti svarbiam ir įsitikinti, kad jo mintys jums įdomios ir vertingos.
 
Tiesa, gyvenime būna ir tokių susitikimų bei pašnekovų, kurie tiesiog neverti, kad gaištumėte savo brangų laiką. Tipiškas atvejis – kai pašnekovas net nesiklauso jūsų, o panyra į savo vidinio dialogo mintis ir palaukęs, kol išsikalbėsite, toliau veikia taip, kaip ir buvo numatęs. Tokiu atveju neverta stengtis palaikyti pokalbio, nes jis niekada nebus nei įdomus, nei vaisingas.
 
Beje, komunikuojant, ypač moterims, labai svarbu atminti dar vieną liaudies išmintį: nesiūlyk savo patarimų, jei niekas jų neprašo. Juk dažnai žmogus paprasčiausiai nori išsipasakoti, o pasakodamas ir pats geriau susivokti savo situacijoje. Ir šiuo atveju būsite geriausias pašnekovas, jei mokėsite išklausyti nepertraukinėdami, nemėgindami keisti pokalbio temos ir ribodami savo kalbėjimą. Taigi, taisyklė „Mažiau kalbėk, daugiau klausyk“, galima sakyti, yra universali.
 
  

Žymos: Bendravimas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Neturiu nei gėdos, nei sąžinės... Nieko nereikalingo!