Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Sandra Miškinienė   |   2017-04-08

Penki „už!“… ledus

  
Penki „už!“… ledus Valgant ledus išsiskiria laimės hormonai.
Valgant ledus išsiskiria laimės hormonai.

Gal kam nors pasirodys, kad ankstyvas ir drėgnas pavasaris ne pats tinkamiausias metas aptarti šį šaltą skanėstą, tačiau kai kalbama apie ledų naudą sveikatai, argi sezonas svarbu?

Aišku, ledai turi ir minusų: jais nepatariama piktnaudžiauti kenčiantiesiems dėl antsvorio arba padidėjusio cholesterolio lygio, sergantiesiems cukriniu diabetu, ateroskleroze, išemine širdies liga ar ėduonimi. O dar nuo ledų gali įsiskaudėti galvą – dėl staigaus temperatūrų skirtumo susitraukia kraujagyslės ir trumpam sutrinka kraujotaka smegenyse.
Tačiau privalumų ledai turi gerokai daugiau!
 
1. Degina riebalus. Dietologų nuomone, ledai teigiamai veikia riebalų deginimo organizme procesą. Todėl jie gali būti kaip visavertis užkandis tarp valgių – tik, suprantama, protingais kiekiais! Leduose yra apytiksliai keturiskart daugiau angliavandenių, nei paprastame piene, tačiau organizmas juos puikiausiai įsisavina (net 95–98 procentus).
 
2. Suteikia laimės. Britai mokslininkai tvirtina nustatę, kad bet kokie ledai, o ypač eskimo, skatina organizme išsiskirti serotoniną – vadinamąjį laimės hormoną. Šis savo ruožtu užtikrina puikią nuotaiką ir gelbsti nuo streso.
 
3. Išsigelbėjimas nėščiosioms. Leduose yra kalcio, aminorūgšties L-triptofano, laktozės, mineralinių druskų ir lengvai įsisavinamų baltymų. Dėl to ledai labai naudingi būsimoms mamoms, nes dažnos iš jų bėda yra kalcio stygius.
Taip pat yra manoma, kad ledai padeda pastoti negalinčioms arba sunkiai PMS simptomus pakeliančioms moterims.
 
4. Grūdina gerklę. Gydytojai otolaringologai tvirtina, kad valgydami ledus mes užgrūdiname gerklę – pripratiname ją prie žemos temperatūros, taigi padedame išugdyti vietinį imunitetą. Tik svarbu grūdintis palaipsniui, mažomis porcijomis.
 
5. Kovoja su nuovargiu. Ledai padeda organizmui įveikti sezoninę depresiją. Jeigu staiga apnyko liūdesys, suvalgykite mėgstamų ledų porciją ir palengvės!
 
Toks kovos su bloga nuotaika būdas žinomas dar nuo gilios senovės. Pats Hipokratas patarė valgyti šaldytą pieno kremą kaip vaistą nuo apatijos ir nuovargio. Šio recepto laikėsi ir Napoleonas, ir Bismarkas bei Gėtė.
 
Įdomūs faktai
 
Jeigu mėgstate ledus, bet bijote susigadinti figūrą, pirkite pieniškus: tokiuose riebalų būna apie 1–6 proc. ir maždaug 133 kilokalorijos. Grietinėlės leduose riebalų būna nuo 8 iki 10 proc. ir 185–200 kilokalorijų. Na, o gardžiausi, bet ir kaloringiausi ledai yra plombyras: 12–20 proc. riebalų.
Nesvarbu, kokios rūšies būtų ledai, jeigu jie pagaminti ne iš aliejų ir maisto priedų mišinio, turės naudingų mineralų: kalio, kalcio, magnio, natrio, fosforo, taip pat A, C, B grupės vitaminų. Būtent dėl šios mineralų ir vitaminų gausos geri kokybiški ledai yra naudingi sveikatai.
 
 
  

Žymos: Sveikata, Maistas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Daugybę šimtmečių turistus masinanti Italija, praleidus joje beveik pusę metų, parodo visai kitokį savo veidą – ne fasadinį, skirtą apgauti tuos, kurie ateina ir išeina, bet tą tikrąjį – raukšlėtą, nugairintą kaitrios pietų saulės, dažnai išspaudžiantį grėsmingų mimikų. Kai išmoksti jas skaityti, mintyse dėliojasi taisyklės, dažniausiai stipriai prasilenkiančios su lietuvių logika.