Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Nepriklausomas mitybos ir kulinarijos ekspertas, Vincentas Sakas   |   2015-12-14

Peršalimui NE: lietuviškas antigripinas

  
Peršalimui NE: lietuviškas antigripinas Mityba – sveikatos šaltinis.

Nepriklausomas mitybos ir kulinarijos ekspertas Vincentas Sakas dalinasi savo žiniomis ir patirtimi, kaip be vaistų pagalbos išsigydyti užklupusį gripą ir sustiprinti imunitetą.

Kas rytą, tik atsikėlus išskalaukite burną vandeniu ir išgerkite šaukštą savo gamybos 2% obuolių acto (kaip iš tikrų obuolių sulčių surauginti actą – rasite internete).
Būtent taip šešis tūkstantmečius elgiasi kinai ir todėl pusantro milijardo žmonių beveik neserga širdies ir kraujagyslių ligomis. Nepatariu užgerti vandeniu, nes tikras obuolių actas labai silpnas ir gerai padeda tiems, kas serga skrandžio opalige, skundžiasi skrandžio rūgštingumu, sunkumu, bėdomis virškinant. Tikras obuolių actas nesukelia rūgštingumo, o pagerina jo šarmines reakcijas.
 
Lietuviškas sveikatinantis pagalbininkas – antigripinas
Plakikliu sutrinkite 700g spanguolių, 500g medaus, 50g česnakų, 50g svogūnų. Taip pat sutarkuokite 20g nuluptų krienų, sumaišykite su spanguolėmis, po to įmaišykite 20g  bičių duonelės, 10g medaus žiedadulkių, 5g šviežiai maltų garstyčių (jeigu neturite, dėkite parduotuvėje pirktų nerūgščių garstyčių), 5g šviežiai maltų cinamonų, 1g šviežiai maltų aitriųjų paprikų (galima sumalti kavos malūnėliu). Laikykite šaldytuve, inde su dangteliu.
 
10-15 minučių po to, kai ryte išgėrėte tikro obuolių acto, išgerkite šaukštą sveikatinančio mišinio.
Kol siaučia epidemija, antigripiną gerkite ir vakarais.

Česnakų galia
Epidemijos metu daug ir dažnai valgykite česnakų, svogūnų, šviežiai trintų krienų, ypač sveika – rauginti kopūstai, pagardinti smulkiai kapotais svogūnais ir saulėgrąžų arba sėmenų aliejumi.
 
Būtinai padėkite savo vaikų imunitetui: nakčiai sutrinkite kelias česnako skilteles į košelę ir įdėkite į kojines nakčiai taip, kad česnakas liestų padukus. Saugokite save nuo užsikrėtimo gripu: parėjus iš gatvės pirmiausiai nusiplaukite rankas ir kuo dažniau plaukitės rankas (būtinai to reikalaukite iš vaikų), ypač prieš ruošiant ar imant į rankas valgį. 
 
Parėję namo suvalgykite porą šaukštų spanguolių arba bruknių. Kasdien valgykite naminės juodos ruginės duonos su naminiu sviestu, sočiai pabarstę kaimiškais česnakais. Valgius gaminkite su daug česnakų, daug svogūnų, patiekalus gardinkite su savo paruoštomis garstyčiomis arba krienais.
 
Spanguolės ir bruknės
Pasidarykite sveikatinantį apsauginį spanguolių arba bruknių gėrimą: sutrinkite plakikliu 500g uogų, sutrinkite trintuve arba išspauskite preseliu 50g česnako, sumaišykite su 100g medaus ir taip laikykite uždarame inde šaldytuve. Geriant į 200g vandens įplakite 50g uogų mišinio. 
Arbata ir naminis gyvas alus
Galima gerti ir karštą arbatą su imbieru, citrina ir medumi. Dar labiau padėtų naminis gyvas alus.
 
Karšta arbata su imbieru. 200g nulupto imbiero supjaustyti labai smulkiais kubeliais, 2 citrinas (220g) gerai nuplauti, supjaustyti plonais griežinėliais, o juos dar nedideliais trikampėliais ir viską išmaišyti su 180g medaus. Laikyti uždarame inde šaldytuve. Išeiga – 600g. Patiekiant, į stiklinę įdėti 50g mišinio, užplikyti 150g karšto vandens.
 
Sveikatinantis gyvas alus. 200g gyvo alaus (jo sunku gauti, bet įmanoma) pakaitinkite iki 40 laipsnių, įmaišykite šaukštą medaus, šaukštelį trinto česnako, šaukštelį trintų krienų, pusę šaukštelio bičių duonelės, įlašinkite 20 lašų ežiuolės tinktūros.
 
Bulvių garai ir vilnonės kojinės
Suskaudus gerklei, išvirkite bulvių su lupenomis, nupilkite vandenį ir, užsidengę galvą rankšluosčiu, giliai kvėpuokite bulvių garais.
 
Svarbiausiai – mūvėkite šiltas kojines, geriausiai vilnones. Jei pajutote negalavimą, pakaitinkite kojas karštame vandenyje su garstyčiomis, nušluostykite, apsimaukite vilnones kojines ir griūkite lovon. Jokių televizorių, - tik knygą į rankas...
 
Garinė pirtis ar bent jau... karšta vonia
Nėra geresnio vaisto už garinę lietuvišką pirtį, tačiau ne visi jas turi. Todėl du kartus per savaitę prieš einant gulti pasidarykite 45 laipsnių karščio vonią ir sėdėkite karštame vandenyje 10 minučių.
 
Jeigu sunku ar kamuoja širdies negalios, apsišlakstykite galvą, krūtinę šalia pasidėtų šaltu vandeniu. Išlipę apsišluostykite, susivyniokite į lininę ar medvilninę paklodę, gulkite į lovą ir apsiklokite. Kai gerai išprakaituosite, pasikeiskite patalynę ir ramiai miegokite.
 
Būkite sveiki. 
 
  

Žymos: Sveikata, Gripas, Peršalimas, Natūralus gydymas

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Moteriška logika:
– Geriau gražiuoju viską prisipažink, antraip aš pati prisigalvosiu – bus blogiau!