Skaitomiausi

Citata

Orai

Find more about Weather in London, UK

Ji ir Jis

Tiesa.com   |   Cell Metabolism   |   2016-05-02

Privalumai numetus net ir nedidelį kiekį kūno svorio

  
Privalumai numetus net ir nedidelį kiekį kūno svorio

Sakydami, jog numesti svorio yra sudėtinga nieko nenustebinsite. Kartais pradžia reikalauja didelių pastangų nepriklausomai nuo jūsų užsibrėžto tikslo numesti kelis ar keliasdešimt kilogramų. Tačiau ši žinia jus pradžiugins. Atsikračius bent penkis proc. savo kūno svorio pajusite didelį skirtumą. Užtenka tik šiek tiek sumažinti bendrą riebalų kiekį organizme, kad nukristų kraujo spaudimas, padidėtų insulino kiekis organizme ir sumažėtų antro tipo cukrinio diabeto rizika, - skelbia žurnalo „Cell Metabolism” atliktas tyrimas.

5 didžiausi privalumai numetus nedidelį kiekį kūno svorio
1. Sustiprinsite savo širdį
 
Dėl didelio cholesterolio kiekio kraujyje formuojasi panaši į riebalus substancija, kuri gali užkimšti arterijas ir padidinti širdies smūgio riziką. Laimei, numetus kelis kilogramus, šansai, kad jus ištiks širdies smūgis smarkiai sumažėja. Iš nutikimo pančių išsilaisvinusios moterys ženkliai sumažino cholesterolio kiekį organizme.
 
2. Gyvenimas taps geresnis
 
Jūs neprivalote pasiekti savo užsibrėžto tikslo, kad jaustumėtės laimingi. 2009 metais atlikto tyrimo rezultatai parodė, jog tie, kurie numetė nuo penkių iki dešimties procentų savo kūno masės, jautėsi daug geriau ir labiau pasitikintys savimi. Tyrėjai tikina, kad metant svorį žinojimas, jog vyksta net ir nedidelis progresas, palaiko jūsų motyvaciją tęsti ir atsikratyti dar daugiau nereikalingų kilogramų.
 
3. Pagerės nuotaika
 
Pasak Pensilvanijos universitete atlikto preliminaraus tyrimo rezultatai parodė, kad viršsvorį turintys suaugę žmonės, atsikratę 5 proc. savo kūno masės tikina, kad jų miego kokybė pagerėjo ir jie tapo daug laimingesni. Adekvatus miegas nustumia nusivylimą ir susierzinimą į šoną. Kokybiškesnis miegas padeda sureguliuoti apetitą ir galimai padeda atsikratyti daugiau svorio.
4. Padidės apsauga nuo uždegimų
 
Šiais laikais žodis „uždegimas” yra labia populiarus dėl geros priežasties. Stiprus, tačiau neilgai trunkantis uždegimas yra geras dalykas, nes taip organizmas reaguoja į patirtas traumas. Tačiau silpnas chroninis uždegimas gali padidinti širdies ligų, traukulių ar metabolinio sindromo riziką. Pagal „Nutrition Research” pateiktą tyrimą, kuriame viršsvorį turintiems dalyviams buvo sudaryta dieta ir 12 savaičių trunkanti treniruočių programa, po kurios kiekvienas dalyvis idutiniškai numetė 2 kg., paai6k4jo, kad to užteko sumažinti uždegimo riziką ir pagerinti imuninę sistemą.
 
5. Palaikysite sveikus sąnarius
 
Galbūt dabar tai nekelia didelio susidomėjimo, tačiau su amžiumi jums prireiks sveikų sąnarių. Didelis svoris ir apkrova padidina kelio sąnarių dėvėjimasi, ko pasekoje prieinama prie skausmingos pasekės – Osteoartrito. Jeigu jūs turite viršsvorį, tereikia atsikratyti 4 kilogramų, kad sumažintumėte šios ligos riziką 50 proc.
 
 
  

Žymos: Sveikata, Viršsvoris

Komentarai

Naujausi straipsniai

Kiti rubrikos straipsniai

Anekdotai

Vaikinas skundžiasi psichiatrui:
– Gydytojau, manęs niekas nesupranta...
– Kaip suprast?